Pakistan: Płonie szpital dziecięcy. Wszystko zmieniło się w popiół

3

Do wybuchu ogromnego pożaru doszło w sobotę 4 czerwca w mieście Lahaur we wschodnim Pakistanie. Personel i pacjenci szpitala zostali już ewakuowani. Ogień rozprzestrzenił się na taką skalę, że konieczne okazało się wezwanie dodatkowych oddziałów straży pożarnej.

Pakistan: Płonie szpital dziecięcy. Wszystko zmieniło się w popiół
W jednym z pakistańskich szpitali dziecięcych wybuchł pożar. Przepadły lekarstwa warte miliony (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Jak informuje południowoazjatycka agencja informacyjna ANI, ogień w pierwszej kolejności pojawił się na trzecim piętrze. Mieścił się tam magazyn leków, które w konsekwencji pożaru uległy całkowitemu zniszczeniu. Wysokość strat ciężko oszacować. Medykamenty warte miliony zmieniły się w popiół.

Pakistan: Pożar szpitala dziecięcego. Czy pacjenci i personel są bezpieczni?

Zarówno pacjenci, jak i pracownicy szpitala, zostali już ewakuowani z budynku. Ponieważ ogień szybko się rozprzestrzenił, do jego ugaszenia wysłano siedem jednostek straży pożarnej. Łącznie w gaszeniu ma uczestniczyć około 40 osób.

Mimo dużej liczby strażaków zdecydowano, że do ugaszenia ognia niezbędne będzie ściągnięcie dodatkowych wozów. Posiłki są sprowadzane z jednostek rozmieszczonych na terenie całego olbrzymiego miasta Lahaur.

Rzecznik pakistańskiej straży pożarnej zaprzecza, jakoby odnotowano jakiekolwiek przypadki śmiertelne w wyniku zdarzenia. Nie udało się dotąd ustalić, co było najbardziej prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia. Śledztwo zostanie przeprowadzone dopiero po uporaniu się z płomieniami.

To nie pierwsze takie zdarzenie, do jakiego doszło w Pakistanie na przestrzeni ostatniego tygodnia. W środę 1 czerwca w jednym z domów towarowych w Karaczi wybuchł pożar, w którym jedna osoba zginęła, a trzy inne – w tym strażak – odniosły obrażenia.

Zobacz także: Pożar w wieżowcu w Hongkongu
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić