Panel nagle zapłonął. Pożar w ukraińskim parlamencie

7

System do głosowania zakłócił posiedzenie ukraińskiego parlamentu. Podczas pracy zaczął płonąć panel deputowanego Rady Najwyższej Artema Nagajewskiego. Ogłoszono kilkunastominutową przerwę, ale obrady nie zostały wznowione. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Panel nagle zapłonął. Pożar w ukraińskim parlamencie
Pożar w ukraińskim parlamencie. Pokazali nagranie (YouTube)

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu, podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rady Najwyższej Ukrainy. Około godziny 16:30 czasu miejscowego deputowany z prorządowej partii "Sługa Narodu" zauważył dym wydostający się spod panelu do głosowania.

Zaczął płonąć system do głosowania

Zostało to również szybko zauważone przez innych posłów oraz przez przewodniczącego ukraińskiego parlamentu Rusłana Stefanczuka. Szef Rady Najwyższej ogłosił przerwę w obradach. Deputowani zaczęli w pośpiechu opuszczać salę.

Płonie system do głosowania. Zróbmy 15-minutową przerwę. Proszę o opuszczenie sali! Musimy zrozumieć, jak do tego doszło - ogłosił Stefanczuk.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pożar ugasił inny deputowany

Na miejsce nie wzywano żadnych służb — pożar ugasił inny deputowany Rady Najwyższej Egor Czerniew. Politycy uważają, że po tym incydencie należy zastanowić się, czy ten system do głosowania jest bezpieczny. Niektórzy uważają, że wymaga modernizacji.

Pożar przerwał obrady ukraińskiego parlamentu. Posiedzenie miało zostać wznowione po kilkunastu minutach, ale w związku z "zagrożeniem przebywania na sali dla deputowanych", ukraińska Rada Najwyższa zbierze się dopiero w przyszłym tygodniu.

Nie pierwszy taki przypadek

Jak podaje agencja UNIAN, to już nie pierwszy taki przypadek w ukraińskim parlamencie. W marcu tego roku zaczął płonąć system do głosowania deputowanego Wołodymyra Ariewa.

System "Rada" powstał jeszcze w okresie ZSRR. Od tego czasu przeszedł dwie modernizacje. W 1992 roku zaczął pracę system "Rada-2", a w 2002 roku - "Rada-3". W 2021 wprowadzono przycisk sensoryczny dla każdego deputowanego.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić