Panika w Rosji. "Bardzo poważne problemy"

Wygląda na to, że Rosjanie zaczynają panikować. Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych podkreśla, że Rosjanie boją się najgorszego scenariusza, czyli porażki w wojnie. Świadczy o tym program, który wyemitowano w rosyjskiej telewizji.

Panika w Rosji. "Bardzo poważne problemy"
Absurdalne tezy w rosyjskiej telewizji. Te słowa naprawdę padły (Twitter)

Agresja Rosji przeciwko Ukrainie toczy się nie tylko w wymiarze militarnym, lecz także informacyjnym.

Głównym orężem Kremla w walce na tym polu jest rozbudowany aparat propagandowy, który reżim Władimira Putina wykorzystuje do zmanipulowania swoich obywateli.

Przez kilkanaście miesięcy wojny, rosyjscy "eksperci" przedstawili wiele szokujących tez na temat wojny. Wmawiali Rosjanom, że na Zachodzie jest tak źle, że ludzie zmuszeni są jeść wiewiórki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ostrzał z ciężkiej artylerii trwał cały dzień. Celem wagnerowcy

Teraz w programie Olgi Skabiejewej, która uważana jest za jedną z naczelnych propagandzistek Władimira Putina, Rosjanie podkreślają, że Ukraina może zaatakować Rosję.

Chcę podkreślić kwestię eskalacji. Wszystko zaczęło się od dostaw broni strzeleckiej, systemów przeciwpancernych. Teraz nadlatują myśliwce. Początkowo tłumaczyli, że będą działać tylko na terytorium Ukrainy - straszy jeden z "ekspertów" w rosyjskiej telewizji.

"Eksperci" uważają, że kolejnym krokiem Zachodu będzie dostarczenie Ukrainie specjalnej broni, która pogrąży Rosję.

Teraz uderzają już w kopułę naszego pałacu prezydenckiego w centrum Moskwy. Uderzają w nasze miasta i już niedługo będą mieli myśliwce F-16. Sugeruję, że eskalacja nastąpiła i będzie jeszcze rosnąć. Kolejnym etapem będzie dostarczenie broni jądrowej na Ukrainę - tłumaczy.

Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych podkreśla na Twitterze, że Rosjanie boją się najgorszego scenariusza, czyli porażki w wojnie.

"Ludzie zaczną pytać, dlaczego?". Rosyjscy propagandyści omawiają swój najgorszy scenariusz - pisze ukraiński polityk.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Propaganda w strachu. Ekspert ma receptę

W rosyjskiej telewizji słyszymy, że potrzebne są zdecydowane działa ofensywne, szczególnie na pierwszej linii frontu.

Pojawiły się już dwie linie ofensywne wroga, które chcą nas zniszczyć na wschodniej Ukrainie. Co więcej, jeśli sytuacja się nie zmieni, będziemy mieli bardzo poważne problemy w naszym kraju - mówi Rosjanin.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić