o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Papież Franciszek grzmi. Aborcja? "Jak wynajęcie płatnego zabójcy"

30
Podziel się

Stanowisko Kościoła w kwestii aborcji wszystkim jest dobrze znane. W związku z ostatnimi wydarzeniami w ojczyźnie papieża Franciszka duchowny jeszcze raz przypomniał, czym dla wiernych jest ten akt.

Papież Franciszek grzmi. Aborcja? "Jak wynajęcie płatnego zabójcy"
Papież Franciszek porównał aborcję do morderstwa. (Getty Images)
bDzknyut

Papież Franciszek udzielił w niedzielę wywiadu dla włoskiej stacji Calane 5. Podzielił się w rozmowie swoim spojrzeniem na bieżące sytuacje na świecie. Poruszono jeszcze raz temat aborcji, która to jest głośnym tematem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W związku z tym, co miało miejsce w ostatnich tygodniach w Argentynie, duchowny przypomniał, czym dla Kościoła jest aborcja.

Już w trzecim tygodniu, prawie w czwartym wykształcone są wszystkie organy u nowej istoty ludzkiej w łonie matki, to jest życie ludzkie. Warto zadać sobie więc pytanie: czy słuszne jest przekreślanie życia, by rozwiązać problem? Nie, nie jest. Czy słuszne jest wynajmowanie płatnego zabójcy, by rozwiązać problem? - powiedział papież Franciszek, cytowany przez Vatican News.
bDzknyuv

Co się wydarzyło w Argentynie?

Kongres Argentyny zalegalizował aborcje do 14. tygodnia ciąży. To oznaka ogromnego przełomu i progresu dla mieszkanek tego kraju. W ojczyźnie papieża do tej pory obowiązywało jedno z surowszych praw dotyczących przerywania ciąży.

Syn Boży urodził się jako wyrzutek, aby nam powiedzieć, że każdy wyrzutek jest dzieckiem Bożym. Przyszedł na świat tak jak każde dziecko przychodzi na świat, słabe i bezbronne, abyśmy mogli nauczyć się akceptować nasze słabości z miłością - napisał papież Franciszek po wydarzeniach w Argentynie.
bDzknyuB
Zobacz także: Strajk Kobiet. Szczerba w rozmowie z WP: Kaczyński nie może być sumieniem kobiet
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzknyuC
bDzknyuW
KOMENTARZE
(30)
Fakt
1 tyg. temu
Pierwszym, który zalegalizował aborcję był wódz bolszewików Lenin. Wcześniej w chrześcijańskiej Rosji aborcja była uważana za najcięższą zbrodnię a karano nie tylko tego kto dokonał aborcji ale też matkę i ojca zamordowanego dziecka.
Ola
1 tyg. temu
Nazywacie w artykule aborcję progresem... Zabijanie ludzi to Waszym zdaniem progres... To nie jest progres,to odczłowieczenie człowieka, nie napiszę zezwierzęcenie,by nie obrażać zwierząt.
Nick
1 tyg. temu
Proponuję wprowadzić obowiązkowe badania na ojcostwo może pomóc w temacie
bDzknyuX
Miro
1 tyg. temu
A teraz to co się dzieje to nie jest ludobójstwo,olbrzymie koszty leczenia chorych dzieci na nowotwory i inne choroby,eutanazja - umierający starsi ludzie,pozostawieni bez opieki często przez dzieci. Służbie zdrowia najlepiej idzie leczenie prywatnie, bo w czasie godzin mają to w d....e.itd,itd...
Lusis
1 tyg. temu
A szczepionki z abortowanych dzieci to co są koszerne Wszystko schodzi na psy i potem wyznawcy islamu mówią ,że jesteśmy niewiernymi,,.
Najnowsze komentarze (30)
No iiii co
6 dni temu
Srututu póki nie będzie choćby ekskomuniki na tych płatnych zabójców w fartuchach to katolicyzm całkiem stracił cojones
GŁOS z NIEBA
6 dni temu
Aborcję z udziałem duchownych w stosunku do kobiet z którymi współżyją lub współżyli - te morderstwa by trzeba było oszacować. Trudne ale rzeczywiste, od wieków praktykowane.
Kasia
6 dni temu
O JEDEN KIELICH ZA DUŻO
Jacek
6 dni temu
Dawanie złota na zatrzymanie aborcji jest złudne. Trzeba uświadomić ludzi czym jest aborcja. Ludzie muszą brać do końca odpowiedzialność za swoje czyny. Przede wszystkim gdy zamierzają powoływać nowe życie.
Emerytka
6 dni temu
No Watykan mógłby wykorzystać te tony złota na pomoc rodzicom i dzieciom które się urodziły z różnymi ciężkimi wadami, prawda? To byłoby tak po chrześcijańsku
Brawo Francis
6 dni temu
bardzo trafne POrównanie. Słychać wycie? - Znakomicie.
On???
6 dni temu
Trzeba było próbować zostać ginekologiem, jeśli chciało się zajmować aborcją. Bóg każdemu indywidualnie dał wolną wolę i jej rozliczy. Nikt nie ma prawa narzucać tej woli innej osobie. Także papież, bo jego też obejmują słowa Każdy oraz Nikt. On jako papież ma głosić Słowo Boże, a nie oceniać, czyli sądzić, innych! Jako znawca Biblii papież ma rozumieć jej słowa "nie sądźcie, abyście sami nie byli sądzeni". A on nie dość, że osądza innych zamiast skupić się na samym głoszeniu Słowa Bożego, to jeszcze zajmuje się aborcją, jakby był ginekologiem. Dość prania mózgu przez Kościół! Niech Kościół sam zacznie postępować zgodnie w Wolą Bożą.
maja
6 dni temu
Zmiany powinny iść od źródła życia. każdy człowiek ma swoje prawa, swoje sumienie i swoje życie , nikt nie może używać szantażu psychicznego... nikt też sam "osobiście" nie jest odpowiedzialny za czyn...
bDzknyuP
co powiesz ?!
7 dni temu
Jak dla Franka 3-tygodniowy płód jest człowiekiem to DLACZEGOOOO ?!? kościół daje zgode na pochówek /bodajże/ od 22 tygodnia /poronienie/ !?
pawel
7 dni temu
ach cóż za szacunek dla ludzkiego życia ??? ale inkwizycja kościelna takiego szacunku nie miała +++
Maria
7 dni temu
Gdyby Bóg tak chciał to żadna kobieta nie poroniła by samoistnie... Czasami to natura decyduje
Buddysta
7 dni temu
Każde życie od chwili poczęcia jest święte.
do matki
7 dni temu
Proszę Pani, odpowiem - Ci wszyscy "święci", miliony gorącyc i letniech katolików świeckich, muzyków, artystów sportowców itp. i duchownych, robia rózne akcje i wpłacają pieniądze misiąc, w miesiąc i ratują dziesiąski dzieci rocznie.I razem z rodzicami zbierają setki milionów Zbierają więcej Jak Owsiak i gdzieś na poziomie Caritas POLSKA. Proszę policzyć. Oczywięście media mają w tym też swój wielki udział.
grom z nieba
1 tyg. temu
dopiero zagrzmiało w Watykanie wtedy, kiedy piorun trafił w kaplicę
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić