aktualizacja 

Papież Franciszek grzmi. Aborcja? "Jak wynajęcie płatnego zabójcy"

67

Stanowisko Kościoła w kwestii aborcji wszystkim jest dobrze znane. W związku z ostatnimi wydarzeniami w ojczyźnie papieża Franciszka duchowny jeszcze raz przypomniał, czym dla wiernych jest ten akt.

Papież Franciszek grzmi. Aborcja? "Jak wynajęcie płatnego zabójcy"
Papież Franciszek porównał aborcję do morderstwa. (Getty Images)

Papież Franciszek udzielił w niedzielę wywiadu dla włoskiej stacji Calane 5. Podzielił się w rozmowie swoim spojrzeniem na bieżące sytuacje na świecie. Poruszono jeszcze raz temat aborcji, która to jest głośnym tematem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W związku z tym, co miało miejsce w ostatnich tygodniach w Argentynie, duchowny przypomniał, czym dla Kościoła jest aborcja.

Już w trzecim tygodniu, prawie w czwartym wykształcone są wszystkie organy u nowej istoty ludzkiej w łonie matki, to jest życie ludzkie. Warto zadać sobie więc pytanie: czy słuszne jest przekreślanie życia, by rozwiązać problem? Nie, nie jest. Czy słuszne jest wynajmowanie płatnego zabójcy, by rozwiązać problem? - powiedział papież Franciszek, cytowany przez Vatican News.

Co się wydarzyło w Argentynie?

Kongres Argentyny zalegalizował aborcje do 14. tygodnia ciąży. To oznaka ogromnego przełomu i progresu dla mieszkanek tego kraju. W ojczyźnie papieża do tej pory obowiązywało jedno z surowszych praw dotyczących przerywania ciąży.

Syn Boży urodził się jako wyrzutek, aby nam powiedzieć, że każdy wyrzutek jest dzieckiem Bożym. Przyszedł na świat tak jak każde dziecko przychodzi na świat, słabe i bezbronne, abyśmy mogli nauczyć się akceptować nasze słabości z miłością - napisał papież Franciszek po wydarzeniach w Argentynie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Strajk Kobiet. Szczerba w rozmowie z WP: Kaczyński nie może być sumieniem kobiet
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić