o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
HNM
|

Roman Giertych nie ma wątpliwości. "To początek końca PiS"

691
Podziel się

- To, co wydarzyło się w USA 6 stycznia tego roku (kompromitacja "zamachu" Trumpa i uzyskanie kontroli nad Senatem przez Demokratów), będzie miało ogromny wpływ na sytuację w Polsce. Kaczyński znalazł się w pułapce - pisze na Facebooku Roman Giertych.

Roman Giertych nie ma wątpliwości. "To początek końca PiS"
(PAP, Piotr Nowak)
bDyIxVNh

Giertych nie ma żadnych wątpliwości - to, co dzieje się w USA, zwiastuje "początek końca PiS". Wszystko z powodu rzekomych błędów Jarosława Kaczyńskiego, które ten miał popełnić w związku z założeniem, że Donald Trump pozostanie sojusznikiem Polski przez dłuższy czas, a nie tylko przez jedną kadencję. Prezes PiS otrzymał sojusznika w postaci republikanów, jednocześnie tracąc bezpowrotnie przyjaciół w UE, uważa mecenas.

Postawił całą kartę na zwycięstwo Trumpa i przegrał. To stawianie polegało na takim kursie spraw w Polsce, który musiał wywołać konflikt z UE (szczególnie wprowadzanie dyktatury poprzez przejmowanie wymiaru sprawiedliwości), a z drugiej strony poprzez serwilistyczne zabiegi o poparcie ze strony Trumpa i Republikanów - napisał w niedzielę Giertych na Facebooku.
bDyIxVNj
Te zabiegi o tyle były skuteczne, że rzeczywiście to poparcie otrzymywał. Zniesienie wiz i spektakularne wizyty Dudy u Trumpa i Trumpa u Dudy znacząco przyczyniły się do wygrania przez PiS wyborów w cyklu lat 2018-2020. Jednocześnie jednak ten bliski związek był bezalternatywny - dodał.

Jak stwierdził mecenas, Trump i republikanie stanowili "warunek funkcjonowania Polski pod rządami PiS na świecie". Obecnie, ocenia, Polska nie ma stworzonej relacji z żadnym z państw, a bez tego "nie może funkcjonować".

Uważam, że opozycja winna przygotowywać warianty startu wyborczego. Tu jest moim zdaniem szczególna rola D. Tuska - stwierdził Giertych.
bDyIxVNp

PiS nie ma więc, twierdzi Giertych, realnych, liczących się sojuszników, bo w UE mosty popalone zostały między innymi przez "przestępstwa konstytucyjne", co ma różnić Jarosława Kaczyńskiego od Donalda Trumpa, który "do 6 stycznia Konstytucji nie ruszał".

bDyIxVNK
KOMENTARZE
(691)
Leon
6 dni temu
Daj Boże, żeby to się ziściło i odcięło tych co w Polsce chcą dobrze dla siebie i tylko dla siebie. Tak jak kiedyś z Anglią tak teraz z USA. I jedni i drudzy mają nas w d...e. Panie Kaczyński spadaj pan razem ze swoją gwardią. Robicie to samo
Tak to widzę
6 dni temu
Jarosław już zszedł , tylko jeszcze o tym nie wie !!!
Niegorol
6 dni temu
hehehe, chce mi sie śmiać ale z tych troli co tutaj piszą w kółko to samo... A Giertych ma rację i żaden trol tego nie zmieni
bDyIxVNL
zemdlony
6 dni temu
Jak tam świadomość.
Robin
6 dni temu
Giertych ma absolutną rację to początek końca... ale kariery Romana na wolności :)
Najnowsze komentarze (691)
GHY
4 dni temu
A jaka partia nie będzie realizowała planów Rockefellerów,Gatesa,Sorosa ?
axel
4 dni temu
Chyba to PiS nie ma wątpliwości. "To początek końca Romana Giertycha"
dowód_prawdy
4 dni temu
WOW! To dlaczego Chiny w których jest coś gorszego niż nacjonalizm a mianowicie marksizm , bolszewizm, maoizm, goszyzm i coś gorszego od orbanizmu czy ordoganizmu KWITNĄ!!! Otóż za ostatnie 2000 lat nie stwierdzono korelacji rozkwitu gospodarczego z rodzajem ustroju !!!!!Rozkwit gospodarczy czyni wolność gospodarcza (tu można napisac ksiązke) którą władza (bez względu jak jest i co wyznaje) stosuje. A co do pamięci (znowu można napisać książkę) Proponowałbym zapoznać się z danymi GUS w roku 2015. Tak pozostało po komunie ,że przeliczało się przeciętne wynagrodzenie na ilość a to chleba a to mięsa a to wódki itd.. Tu trzymajcie się mocno wszystkie te makra po 8 latach jedynie słusznej partii PO spadły o 25%...a prywatyzowano (512 przedsiębiorstw dużych a więc zatrudniających 250 i więcej ludzi -większość padła ) Unisono rączka w rączkę prześcigiwali się liberałowie a to czerwoni (SLD) a to lewicujący różowi ekipy Tuska (bo nigdy nie byli prawica jak się powszechnie uważa) ...ruina Polecam YT 8 lat pacyfikacji marszu niepodległości w latach 2007-2015. Jak oficerowie CBS(zamaskowani) pałowali 10 letnie dzieci . Te dzieci niejaki Donek oraz Trzaskowski nazwał FASZYSTAMI.( co w roku 2014 na marszu robiły służby specjalne NIEMIEC, gdzie konstytucja) Częstował ich gumowymi kulami nieletnich tylko dlatego że przyszli z biało-czerwonymi flagami? Nie dlatego że sługusi a raczej sługus Niemki Makreli tak chciał. Czy to nie był nacjonalizm . Pacyfikacje kopalń za Kopaczewskiej sankcjonowane gumowymi kulami w zadku...Aleee tam co najważniejsze tak zwana katastrofa smoleńska patrz najbardziej beszczelne morderstwo (polecam raport wydany w 2019 roku przez podkomisję , publikacja TV Republika oraz W realu 24 u Michała Roli) Gdzie nasze wolne media TVP Info oraz ideowo słuszna TVN. Nasz MEL zrobił doskonała robotę . Dla niedowiarków : dłuższy czas szukano drzwi tupolewa. Trzymajcie sie zostały znalezione wbite pionowo jak żyltka na głębokość 1 metra. Jaka siła je wbiła wyjaśnili inżynierowie z naszego MEL. Trzymajcie się dalej .. w środku znaleziono szczątki ludzkie i fragmenty łożysk. Jak się tam znalazły każdy niech sobie odpowie sam zanim mnie obrazi albo pochwali . Oj w TV Latkowskiemu nowooświeceni zbierają nagrania Amber Gold czy coś takiego .Cześć Jedna jest prawda bo jeden jest BÓG. Szczęść Boże w szukaniu Prawdy
Last
4 dni temu
I dlatego wysyła "Konia Trojańskiego" Dla Was rodacy w podzięce.
Marek
4 dni temu
By ten amerykański początek nie był dla nas końcem
Last
5 dni temu
Tak ONI wspólnie rozgrywają Polskę dla siebie. Co wam zaoferują ci drudzy. Bo pierwszym kończą się możliwości.
JaaaaAA
5 dni temu
Giertychowi politykowanie słabo wychodzi,pokazał swoją nieskutecznosc lepiej niech się zajmie prawem albo bezprawiem.
AJAN
5 dni temu
Mam dość głupich pomysłów rządzących. Jak małpiątka naśladują Niemcy i W.Brytanię w zakresie obostrzeń związanych z korona wirusem. Żadnych swoich pomysłów.Doprowadzają do bankructw,żeby odkupić za grosz upadające firmy. Mają opaski na oczach. Dotują tylko ojca Rydzyka. To okropne. Nikt jeszcze nie dostał złotówki, a ten miliony. To szczyty głupoty. Jak Ci ludzie mogą tak się sprzedawać za pieniądze.
bDyIxVND
czarna masa
5 dni temu
a z wielu źródeł płyną wiadomości że pisowi rośnie,,to jak to w końcu jest?
tttttyyuu
5 dni temu
Dziękujemy za zgłoszenie! Komentarz dodany do moderacji. Twoja opinia pomoże w zapewnieniu bezpieczeństwa i poziomu dyskusji w społeczności serwisu.
ormo
5 dni temu
jak dojdziemy do wladzy to Romus trafo prosto do lagru na wieczne wakacje
j..
5 dni temu
Ile to już lat chcecie upadku PIS i co nic .Ile wyborów przegranych .Ile liderów zmieniono .No i nic PIS na fali pomimo wewnętrznych tarć .
Dario
5 dni temu
Osobiście nie lubię Giertycha ale ma rację
Ziuta
5 dni temu
Panie Giertych niech pan wygląda początku swojego końca .trzeba się samemu rozliczyć z kantów i złodziejstwa a potem rozliczać KOGOŚ !!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić