aktualizacja 

Roman Giertych nie ma wątpliwości. "To początek końca PiS"

984

- To, co wydarzyło się w USA 6 stycznia tego roku (kompromitacja "zamachu" Trumpa i uzyskanie kontroli nad Senatem przez Demokratów), będzie miało ogromny wpływ na sytuację w Polsce. Kaczyński znalazł się w pułapce - pisze na Facebooku Roman Giertych.

Roman Giertych nie ma wątpliwości. "To początek końca PiS"
(PAP, Piotr Nowak)

Giertych nie ma żadnych wątpliwości - to, co dzieje się w USA, zwiastuje "początek końca PiS". Wszystko z powodu rzekomych błędów Jarosława Kaczyńskiego, które ten miał popełnić w związku z założeniem, że Donald Trump pozostanie sojusznikiem Polski przez dłuższy czas, a nie tylko przez jedną kadencję. Prezes PiS otrzymał sojusznika w postaci republikanów, jednocześnie tracąc bezpowrotnie przyjaciół w UE, uważa mecenas.

Postawił całą kartę na zwycięstwo Trumpa i przegrał. To stawianie polegało na takim kursie spraw w Polsce, który musiał wywołać konflikt z UE (szczególnie wprowadzanie dyktatury poprzez przejmowanie wymiaru sprawiedliwości), a z drugiej strony poprzez serwilistyczne zabiegi o poparcie ze strony Trumpa i Republikanów - napisał w niedzielę Giertych na Facebooku.
Te zabiegi o tyle były skuteczne, że rzeczywiście to poparcie otrzymywał. Zniesienie wiz i spektakularne wizyty Dudy u Trumpa i Trumpa u Dudy znacząco przyczyniły się do wygrania przez PiS wyborów w cyklu lat 2018-2020. Jednocześnie jednak ten bliski związek był bezalternatywny - dodał.

Jak stwierdził mecenas, Trump i republikanie stanowili "warunek funkcjonowania Polski pod rządami PiS na świecie". Obecnie, ocenia, Polska nie ma stworzonej relacji z żadnym z państw, a bez tego "nie może funkcjonować".

Uważam, że opozycja winna przygotowywać warianty startu wyborczego. Tu jest moim zdaniem szczególna rola D. Tuska - stwierdził Giertych.

PiS nie ma więc, twierdzi Giertych, realnych, liczących się sojuszników, bo w UE mosty popalone zostały między innymi przez "przestępstwa konstytucyjne", co ma różnić Jarosława Kaczyńskiego od Donalda Trumpa, który "do 6 stycznia Konstytucji nie ruszał".

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić