Dagmara Smykla| 

Papież Franciszek o upadku ludzkości. "Módlmy się za kobiety"

374

Watykan ujawnił intencje modlitewne papieża na luty. Franciszek w swoim ojczystym języku wzywa do modlitwy za kobiety. "Świadectwa ofiar, które mają odwagę przerwać milczenie, są wołaniem o pomoc" - podkreślił.

Papież Franciszek o upadku ludzkości. "Módlmy się za kobiety"
(Getty Images)

W poniedziałek Watykan opublikował krótkie nagranie. To intencja modlitewna papieża na luty. Na nagraniu słychać Franciszka mówiącego po hiszpańsku, który wezwał do modlitwy za kobiety będące ofiarami różnych form przemocy.

Ogromne wrażenie robi liczba kobiet atakowanych, znieważanych, gwałconych - podkreślił papież.

Papież Franciszek o upadku ludzkości. "Módlmy się za kobiety"

Franciszek wymienił przemoc fizyczną, seksualną, ale również psychologiczną i słowną. Nagranie przygotowała Światowa Sieć Modlitwy Papieża.

Różne formy maltretowania, których doświadcza wiele kobiet, to nikczemność, upadek dla całej ludzkości. Dla mężczyzn i dla całej ludzkości - powtórzył Franciszek.

Papież wezwał społeczeństwa na całym świecie do ochrony ofiar przemocy. Podkreślił też, że modli się, aby ich cierpienie zostało zauważone i wysłuchane przez wszystkich.

Świadectwa ofiar, które mają odwagę przerwać milczenie, są wołaniem o pomoc, którego nie możemy zignorować. Nie możemy odwrócić wzroku - powiedział papież.
Zobacz także: Daniel Obajtek za Mateusza Morawieckiego? "Prezes czasem się rozmarza"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić