Angelika Karpińska| 

Ostrzegł ludzkość. Ważne słowa papieża Franciszka

131

W środę 27 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Papież podczas audiencji generalnej ostrzegł, że "takie rzeczy mogą się powtórzyć".

Ostrzegł ludzkość. Ważne słowa papieża Franciszka
(PAP)

W 76. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau papież Franciszek zwrócił się do wiernych z biblioteki w Pałacu Apostolskim. Podkreślił, że pamięć jest wyrazem człowieczeństwa i znakiem cywilizacji.

Dzisiaj, w rocznicę wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz, obchodzony jest Dzień Pamięci. Upamiętniamy ofiary Szoah i wszystkie osoby prześladowane oraz deportowane przez reżim nazistowski - mówił w środę papież.
Pamięć jest wyrazem człowieczeństwa, pamięć jest znakiem cywilizacji. Pamięć jest warunkiem lepszej przyszłości pokoju i braterstwa - podkreślił.

Papież Franciszek ostrzega przed ekstremizmem

Papież ostrzegł, że takie rzeczy jak Holokaust, w którym zginęło ok. 6 mln europejskich Żydów, mogą wydarzyć się po raz kolejny.

Pamięć to także ostrożność, bo takie rzeczy mogą się powtórzyć, począwszy od propozycji ideologicznych, które mają na celu uratowanie jakiegoś narodu, a skończywszy na zniszczeniu narodu i ludzkości. Miejmy na uwadze to, jak rozpoczęła się ta droga śmierci, zagłady, brutalności - powiedział Franciszek.

W 2016 r. papież Franciszek podczas swojej wizyty w Polsce odwiedził Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Był trzecim papieżem, który odwiedził to miejsce, po Janie Pawle II i Benedykcie XVI.

Zobacz także: PO to "lewacki ekstremizm"? Schetyna odpowiada Kaczyńskiemu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić