Papież Franciszek przemówił: dziękuję Bogu za to, że dał mi możliwość dzielenia się ciałem i duchem
Ludzie z całego świata modlą się za zdrowie papieża Franciszka, który od 14 lutego znajduje się w rzymskim szpitalu Gemelli. Ojciec Święty zabrał głos i za pośrednictwem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej wygłosił orędzie do wiernych. Podziękował za modlitwę o swoje zdrowie i wezwał do modlitw o pokój.
Jak przekazało Biuro Watykańskie, w orędziu na Anioł Pański, papież zwrócił się do wiernych z podziękowaniem za towarzyszenie mu w chwili jego "słabości". Wezwał ich, aby modlili się za pokój tak, jak modlą się za jego zdrowie.
Apel papieża do wiernych
Przyznał, że z perspektywy szpitala wojna wydaje się jeszcze bardziej absurdalna i wezwał do modlitwy w szczególności za "udręczoną Ukrainę, Palestynę, Izrael, Liban, Mjanmę, Sudan i Kiwu".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Unia Europejska w kryzysie? "Sytuacja zerojedynkowa"
Papież Franciszek podziękował także lekarzom i pracownikom służby zdrowia za "uwagę, z jaką się nim opiekują". Zadumał się też nad swoją chorobą.
To właśnie w takich chwilach uczymy się jeszcze bardziej ufać Panu; jednocześnie dziękuję Bogu za to, że dał mi możliwość dzielenia się ciałem i duchem stanem tak wielu chorych i cierpiących ludzi - oznajmił papież.
Dodał też, że całym sobą odczuwa modlitwy płynące od wiernych.
Czuję całą waszą czułość i bliskość, a w tym szczególnym czasie czuję się tak, jakbym był "niesiony" i wspierany przez cały lud Boży. Dziękuję wam wszystkim - powiedział papież.
Ojciec Święty zapewnił wiernych, że także się za nich modli.
I modlę się przede wszystkim o pokój - dodał.