Papież Franciszek spędzi noc w szpitalu. Wkrótce przejdzie operację

53
Podziel się:

Papież Franciszek poddał się planowanemu zabiegowi chirurgicznemu w klinice Gemelli w Rzymie. Jak podaje rzecznik Watykanu Matteo Bruni, papież pozostanie tam na noc. Przy okazji wizyty papieża w placówce medycznej, agencja Reuters poinformowała o pewnej ciekawostce, związanej z Janem Pawłem II.

Papież Franciszek spędzi noc w szpitalu. Wkrótce przejdzie operację
Papież Franciszek jest już po zabiegu. (Getty Images)

O dolegliwościach papieża Franciszka w ostatnim czasie słyszy się coraz częściej. Jeszcze kilkanaście tygodni temu media wspominały m.in. kilkukrotnie o rwie kulszowej, na którą cierpiała Głowa Kościoła, które pokrzyżowały obecność Franciszka na ważnych nabożeństwach religijnych. Tym razem stan zdrowia Jorge Mario Bergoglio jest nieco poważniejszy. Papież musiał poddać się operacji.

Jak podaje agencja Ansa, papież Franciszek cierpi na objawową uchyłkowatość okrężnicy. 4 lipca 84-letni papież miał pojawić się w klinice Gemelli, zwanej "trzecim Watykanem", gdzie miał poddać się inwazyjnemu zabiegowi chirurgicznemu. Po południu został przyjęty do szpitala.

Papież pozostanie na noc w szpitalu. Leży w tym samym pokoju, gdzie w 1992 r. przebywał Jan Paweł II

Jak podaje agencja Reuters, papież Franciszek pozostanie w szpitalu na noc - z niedzieli na poniedziałek. W międzyczasie zostanie przeprowadzona operacja.

Co ciekawe, jak podaje wspomniane źródło, papież leży w pokoju, gdzie prawie 20 lat temu przebywał inny, dziś nieżyjący już, papież - Jan Paweł II. Papież Polak, tak jak Franciszek, też czekał wtedy na operację jelita. Wycięto mu wtedy łagodnego guza okrężnicy. Miało to miejsce w 1992 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić