o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Papież cały w nerwach. "Kościół może się rozpaść"

287
Podziel się

Jezuita i watykański ekspert ks. Bernd Hagenkord twierdzi, że papież Franciszek z niepokojem patrzy na to, co dzieje się w Niemczech i obawia się, że Kościół może się rozpaść.

Papież cały w nerwach. "Kościół może się rozpaść"
Papież Franciszek podczas mszy w Środę Popielcową. (PAP)
bECTKvyt

Zdaniem ks. Bernda Hagenkorda papież Franciszek obawia się, że Niemcy mogą w pewnych obszarach podzielić Kościół. Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna, chodzi takie kwestie sporne, takie jak moralność seksualna, w tym homoseksualizm oraz święcenia kapłańskie dla kobiet.

Papież Franciszek zaniepokojony drogą synodalną w Niemczech

Te zagadnienia są przedmiotem tzw. "drogi synodalnej", czyli procesu dialogu na temat reform w niemieckim Kościele katolickim.

bECTKvyv
Uważam, że papież jest wyraźnie zaniepokojony tym, że Kościół katolicki może się rozpaść w niektórych kwestiach spornych, ponieważ niektóre strony zbyt mocno akcentują pewne kwestie - powiedział ks. Hagenkord portalowi domradio.de.
Troską papieża jest jedność Kościoła powszechnego - dodał.
bECTKvyB

Zdaniem niemieckiego jezuity Watykan "z pewną niepewnością i nerwowością" patrzy na niemiecką drogę synodalną. Ks. Hagenkord zwraca uwagę, że niemieccy biskupi i Centralny Komitet Katolików Niemieckich (ZdK) poprzez reformy chcą odzyskać społeczne zaufanie po skandalach związanych z nadużyciami seksualnymi.

Duchowny podkreśla jednak, że kwestie, które są poruszane w Niemczech, nie są tylko problemami tego kraju i powinny być omówione w Kościele powszechnym. Jednocześnie opowiada się przeciwko zwoływaniu synodów i dróg synodalnych.

Zobacz także: Ojciec Paweł Gużyński o ojcu Tadeuszu Rydzyku. "Mamy do czynienia z intelektualną zapaścią"

bECTKvyC
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECTKvyW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(287)
iwona
7 miesięcy temu
Jestem katolikiem od dawna ale dzisiejszy kościół nie przypomina tego co było dawniej .Dzisiaj księża nie umią głosić kazań tylko czytają .Dawniej było słychać słowo boże a dziś tego nie ma .
charczący wuj
7 miesięcy temu
Oby tak stało się !
TOMEK
7 miesięcy temu
JESTEM ATEISTĄ I JEDYNE , CO MNIE INTERESUJE W KOŚCIELE KATOLICKIM TO TO , ŻEBY KOŚCIÓŁ KATOLICKI SIĘ MNĄ NIE INTERESOWAŁ .
bECTKvyX
robert
7 miesięcy temu
A DOBRZE IM
Jedena
7 miesięcy temu
Powinna być jedna wiara tylko prawdziwa chrześcijańska Jezus mówi ze jeden Bóg i tylko według Biblii żyć według Biblii wtedy będzie raj na ziemi . To konstytucja dla wierzącego a nie różne wydmuszki KK , KP i t d . To popielcowa sobota to chrzcić dzieci i t d . Czytajcie Biblię i przyjdzie wam opamiętanie zacznijcie od Jana .
Rick Sanchez
7 miesięcy temu
Za dużo było przymykania oczu na xienży przepychających dzieciom jelito. To problem całego świata, nie tylko Polski. Kościoła już dawno nie ma. Zeżarł go rak od samego serca.
Robo 1
7 miesięcy temu
Niech sprzedadzą swoje dobra marerialne i rozdają biednym jak nakazał Jezus ps.tylko po co skoro to sekta.....
Młody
7 miesięcy temu
Jakoś nie widać by w kościele było mniej wiernych młodzieży co raz więcej cosik kreciaze kombinujo oszuści
Młody
7 miesięcy temu
Franek, Rydzyk podniósł poziom wykształcenia polskiego społeczeństwa, za złotówkę wybudował uczelnie z zapleczem itd
Młody
7 miesięcy temu
Ja chodzę co niedziela modlę się z księdzem by było jak najmniej Idiotow w Polsce
Obserwator
7 miesięcy temu
Żydzi kreco kombinujo by rozłożyć kościół od n. Narodzen,. Chrystusa, miał być nastąpić koniec z ukrzyzowaniem. Chrystusa itd i jakoś im nie wychodzi
Kolo
7 miesięcy temu
Sam przez złe decyzje i poparcie głupich ustaw do tego doprowadzi,niech dalej skręca w lewo
Rob
7 miesięcy temu
Jestem praktykującym katolikiem ale przez to co robi kościół w Polsce za parę lat mało kto będzie chodził do kościoła A wszystko to przez pedofilię w kościele i nagrody fundowane przez biskupów w postaci przenoszenia księży pedofilów do innych parafii oraz politykowanie na kazaniach zamiast modlitwy Szlag mnie trafia ale nie odejdę od wiary w Boga ale od takiego kościoła nie wykluczam .Na tace już im nie daje bo nie są tego warci .Szkoda tylko tych prawdziwych porządnych księży którzy też mam nadzieję są w naszym kościele .Duchowni opieracie się
bECTKvyP
Lka
7 miesięcy temu
Komu odpuścicie będą odpuszczone,komu zatrzymacie będą zatrzymane.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić