Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Papież cały w nerwach. "Kościół może się rozpaść"

290
Podziel się:

Jezuita i watykański ekspert ks. Bernd Hagenkord twierdzi, że papież Franciszek z niepokojem patrzy na to, co dzieje się w Niemczech i obawia się, że Kościół może się rozpaść.

Papież cały w nerwach. "Kościół może się rozpaść"
Papież Franciszek podczas mszy w Środę Popielcową. (PAP)

Zdaniem ks. Bernda Hagenkorda papież Franciszek obawia się, że Niemcy mogą w pewnych obszarach podzielić Kościół. Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna, chodzi takie kwestie sporne, takie jak moralność seksualna, w tym homoseksualizm oraz święcenia kapłańskie dla kobiet.

Papież Franciszek zaniepokojony drogą synodalną w Niemczech

Te zagadnienia są przedmiotem tzw. "drogi synodalnej", czyli procesu dialogu na temat reform w niemieckim Kościele katolickim.

Uważam, że papież jest wyraźnie zaniepokojony tym, że Kościół katolicki może się rozpaść w niektórych kwestiach spornych, ponieważ niektóre strony zbyt mocno akcentują pewne kwestie - powiedział ks. Hagenkord portalowi domradio.de.
Troską papieża jest jedność Kościoła powszechnego - dodał.

Zdaniem niemieckiego jezuity Watykan "z pewną niepewnością i nerwowością" patrzy na niemiecką drogę synodalną. Ks. Hagenkord zwraca uwagę, że niemieccy biskupi i Centralny Komitet Katolików Niemieckich (ZdK) poprzez reformy chcą odzyskać społeczne zaufanie po skandalach związanych z nadużyciami seksualnymi.

Duchowny podkreśla jednak, że kwestie, które są poruszane w Niemczech, nie są tylko problemami tego kraju i powinny być omówione w Kościele powszechnym. Jednocześnie opowiada się przeciwko zwoływaniu synodów i dróg synodalnych.

Zobacz także: Ojciec Paweł Gużyński o ojcu Tadeuszu Rydzyku. "Mamy do czynienia z intelektualną zapaścią"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(290)
CNNNC
11 miesięcy temu
Wspiera akcje szczepien . Sa niebezpieczne , nikt nie wie jakie skutki beda za 10 lat . Franciszek papiez mowi , ze szczepienie to akt milosierdzia . To klamstwo i socjotechnika .Manipulowanie ludzmi przy pomocy poczucia wina . Bolszewik
456
11 miesięcy temu
Racja!!!!!!!!!!!!!!!
Anton
11 miesięcy temu
Sam Papież jest sprawcą rozpadu kościoła. Szerzy heretyzm, typowy modernista i profanator Świętej Tradycji KK. Wychwala gejów, szczepionki, układa się z masonami. Heretyk. Trzeba się modlic o jego nawrócenie.
iwona
2 lata temu
Jestem katolikiem od dawna ale dzisiejszy kościół nie przypomina tego co było dawniej .Dzisiaj księża nie umią głosić kazań tylko czytają .Dawniej było słychać słowo boże a dziś tego nie ma .
charczący wuj
2 lata temu
Oby tak stało się !
TOMEK
2 lata temu
JESTEM ATEISTĄ I JEDYNE , CO MNIE INTERESUJE W KOŚCIELE KATOLICKIM TO TO , ŻEBY KOŚCIÓŁ KATOLICKI SIĘ MNĄ NIE INTERESOWAŁ .
robert
2 lata temu
A DOBRZE IM
Jedena
2 lata temu
Powinna być jedna wiara tylko prawdziwa chrześcijańska Jezus mówi ze jeden Bóg i tylko według Biblii żyć według Biblii wtedy będzie raj na ziemi . To konstytucja dla wierzącego a nie różne wydmuszki KK , KP i t d . To popielcowa sobota to chrzcić dzieci i t d . Czytajcie Biblię i przyjdzie wam opamiętanie zacznijcie od Jana .
Rick Sanchez
2 lata temu
Za dużo było przymykania oczu na xienży przepychających dzieciom jelito. To problem całego świata, nie tylko Polski. Kościoła już dawno nie ma. Zeżarł go rak od samego serca.
Robo 1
2 lata temu
Niech sprzedadzą swoje dobra marerialne i rozdają biednym jak nakazał Jezus ps.tylko po co skoro to sekta.....
Młody
2 lata temu
Jakoś nie widać by w kościele było mniej wiernych młodzieży co raz więcej cosik kreciaze kombinujo oszuści
Młody
2 lata temu
Franek, Rydzyk podniósł poziom wykształcenia polskiego społeczeństwa, za złotówkę wybudował uczelnie z zapleczem itd
Młody
2 lata temu
Ja chodzę co niedziela modlę się z księdzem by było jak najmniej Idiotow w Polsce
Obserwator
2 lata temu
Żydzi kreco kombinujo by rozłożyć kościół od n. Narodzen,. Chrystusa, miał być nastąpić koniec z ukrzyzowaniem. Chrystusa itd i jakoś im nie wychodzi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić