Papież Franciszek nie ma wątpliwości. To "katastrofa"

23

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa papież regularnie porusza temat negatywnych skutków, jakie niesie ona dla całego świata. Tym razem Franciszek zwrócił uwagę na konsekwencję nauczania zdalnego. Podkreślił, że podczas pandemii doszło do "katastrofy edukacyjnej".

Papież Franciszek nie ma wątpliwości. To "katastrofa"
Papież Franciszek mówił w poniedziałek o "katastrofie edukacyjnej". (Getty Images)

Ze względów bezpieczeństwa wiele szkół na całym świecie prowadzi lekcje w trybie zdalnym. Mimo że taka metoda znacznie zmniejsza ryzyko zarażenia się koronawirusem wśród uczniów i nauczycieli, jednocześnie niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Właśnie na tych kwestiach skupił się papież w trakcie kazania.

Papież Franciszek o koronawirusie i nauczaniu zdalnym

Jak podaje Catholic News Service, papież zwrócił uwagę, że prowadzenie lekcji zdalnie pogłębiło u znacznej części dzieci i młodzieży uzależnienie od internetu. Ponieważ uczniowie spędzają teraz znacznie więcej czasu przed komputerem, są bardziej narażeni na atak internetowych przestępców.

To nie są jedyne negatywne skutki zdalnego nauczania, o których mówił papież Franciszek. Jak zauważył, taki sposób przyswajania wiedzy jest zdecydowanie mniej efektywny niż tradycyjny. W rezultacie doszło do pogłębienia się zaległości u uczniów, którzy nie są w stanie nadążyć za programem. Zaapelował do dorosłych, żeby dołożyli wszelkich starań i zapewnili dzieciom i młodzieży rzetelną edukację.

Jesteśmy świadkami pewnego rodzaju "katastrofy edukacyjnej", na którą musimy reagować – ze względu na przyszłe pokolenia – jako społeczeństwo. Obecnie pojawiła się potrzebna ponownego zaangażowania w edukację przez społeczeństwo – i to na każdym poziomie – podkreślił papież Franciszek.
Zobacz także: Zobacz też: Papież apeluje o zachowanie dystansu. Nie będzie już gromadził się z wiernymi

Papież odniósł się także bezpośrednio do tematu pandemii koronawirusa. Podkreślił konieczność wykazania się przez społeczeństwa solidarnością w tym trudnym okresie. Wyraził również przekonanie, że prawdziwe braterstwo może uleczyć świat nie tylko z globalnego kryzysu zdrowotnego, lecz także jego konsekwencji.

Jestem przekonany, że braterstwo stanowi prawdziwe lekarstwo na pandemię i wiele zła, które nas dotknęło – apeluje papież Franciszek.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić