Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Papież Franciszek nie ma wątpliwości. To "katastrofa"

17
Podziel się:

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa papież regularnie porusza temat negatywnych skutków, jakie niesie ona dla całego świata. Tym razem Franciszek zwrócił uwagę na konsekwencję nauczania zdalnego. Podkreślił, że podczas pandemii doszło do "katastrofy edukacyjnej".

Papież Franciszek nie ma wątpliwości. To "katastrofa"
Papież Franciszek mówił w poniedziałek o "katastrofie edukacyjnej". (Getty Images)

Ze względów bezpieczeństwa wiele szkół na całym świecie prowadzi lekcje w trybie zdalnym. Mimo że taka metoda znacznie zmniejsza ryzyko zarażenia się koronawirusem wśród uczniów i nauczycieli, jednocześnie niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Właśnie na tych kwestiach skupił się papież w trakcie kazania.

Papież Franciszek o koronawirusie i nauczaniu zdalnym

Jak podaje Catholic News Service, papież zwrócił uwagę, że prowadzenie lekcji zdalnie pogłębiło u znacznej części dzieci i młodzieży uzależnienie od internetu. Ponieważ uczniowie spędzają teraz znacznie więcej czasu przed komputerem, są bardziej narażeni na atak internetowych przestępców.

To nie są jedyne negatywne skutki zdalnego nauczania, o których mówił papież Franciszek. Jak zauważył, taki sposób przyswajania wiedzy jest zdecydowanie mniej efektywny niż tradycyjny. W rezultacie doszło do pogłębienia się zaległości u uczniów, którzy nie są w stanie nadążyć za programem. Zaapelował do dorosłych, żeby dołożyli wszelkich starań i zapewnili dzieciom i młodzieży rzetelną edukację.

Jesteśmy świadkami pewnego rodzaju "katastrofy edukacyjnej", na którą musimy reagować – ze względu na przyszłe pokolenia – jako społeczeństwo. Obecnie pojawiła się potrzebna ponownego zaangażowania w edukację przez społeczeństwo – i to na każdym poziomie – podkreślił papież Franciszek.
Zobacz także: Zobacz też: Papież apeluje o zachowanie dystansu. Nie będzie już gromadził się z wiernymi

Papież odniósł się także bezpośrednio do tematu pandemii koronawirusa. Podkreślił konieczność wykazania się przez społeczeństwa solidarnością w tym trudnym okresie. Wyraził również przekonanie, że prawdziwe braterstwo może uleczyć świat nie tylko z globalnego kryzysu zdrowotnego, lecz także jego konsekwencji.

Jestem przekonany, że braterstwo stanowi prawdziwe lekarstwo na pandemię i wiele zła, które nas dotknęło – apeluje papież Franciszek.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
Waldi
rok temu
Ma facio racje
Jol
rok temu
To fałszywy papierz
Zmzm
rok temu
Ale nowość powiedział
Raczej
rok temu
Już gorszego papieża nie mogło być.
Skomentujmy
rok temu
Franciszek bazyliszek 🐉
Baranek Bozy
rok temu
Nikt go juz nie slucha i nawet w Watykanie pracownicy podejrzewają,że to podstawiony klon....uwierzcie ludzie
Anon
rok temu
Trzeba wymazać zdanie ataki internetowych przestępców. Co za dzieciak teraz daje się oszukać
Hhh
rok temu
Przeciętny materiał edukacyjny z YT bije tzw. szkołę o głowę z pankowym czubem. Minister bredzi bo starają się uniknąć oczywistego czyli hiper redukcji w zawodach nauczycielskich. Media eletroniczne z pandemią czy nie ograniczają potrzebę bredni na rzecz merytorycznych i multimedialnych wykładów również on-line
pawel
rok temu
to prawdziwa katastrofa z prawdziwego boga zrobić trójcę ...a bo to widomo który teraz rządzi ?
pawel
rok temu
katastrofa edukacyjna już dawno nastąpiła ...Psalm 115
jbb
rok temu
wyluzuj i powiedz co WIESZ na temat religii i ...... . .
Wierny
rok temu
Papiez mowi , ze jest potrzeba dystansu Po co? I sam sie zaszczepil ? Nie sluchajcie tego falszywego papieza Jego slowa nie pochodza od Pana
CNNNC
rok temu
Trzeba bylo sie nie szczepic Franciszku papiezu
Dratewka
rok temu
Jak nie wiadomo o co chodzi,to chodzi o pieniądze .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić