Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Papież ma dość. Błagalne wołanie głowy Kościoła

22
Podziel się

Papież Franciszek ma dość pandemii koronawirusa. Jest wstrząśnięty globalną sytuacją, związaną z licznymi zgonami chorych na COVID-19, a także z krachem gospodarczym, jaki wywołał koronawirus. Wzywa do "modlitewnego maratonu" o ustanie pandemii.

Papież ma dość. Błagalne wołanie głowy Kościoła
Papież Franciszek jest zaniepokojony obecną, wciąż utrzymującą się sytuacją globalną, związaną z pandemią koronawirusa. (Getty Images)
bEUbzDaZ

Papież Franciszek ma dość pandemii koronawirusa, która mocno dała się we znaki wszystkim ludziom na całym świecie. Choć COVID-19 zabił już niemal 3,2 mln ludzi, to wciąż jeszcze nie poradziliśmy sobie z nim w pełni. Wciąż jest to olbrzymie zagrożenie dla wielu państw, w których, tak jak w Polsce, życie obywateli jest mocno ograniczone licznymi obostrzeniami.

Końca pandemii nie widać. Papież Franciszek nawołuje wiernych, aby w maju, miesiącu Najświętszej Maryi Panny, rozpocząć "maraton modlitewny" w intencji rychłego ustania pandemii koronawirusa.

bEUbzDbb
Wkroczyliśmy w miesiąc maj, w którym pobożność ludowa na wiele sposobów wyraża nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. W tym roku będzie on naznaczony "maratonem" modlitewnym poprzez ważne sanktuaria maryjne, aby błagać o ustanie pandemii - mówił papież Franciszek.

Oprócz tego papież prosił o modlitwę ws. sytuacji, jaka ma miejsce w Birmie. 1 lutego 2021 dokonano tam zamachu stanu. Armia przejęła władzę w kraju na okres jednego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUbzDbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Kot
2 miesiące temu
"Choć COVID-19 zabił już niemal 3,2 mln ludzi", a oficjalne komunikaty podają 4,8 mln zmarłych na Covid-19. Znowu autor rzuca wymyślone dane, zamiast sprawdzić.
yaboni
7 miesięcy temu
do kogo ???
ks. Zwieracze
7 miesięcy temu
Lepiej byś Franek odpalił choć 0,1% tego, coście przez 2000 lat zagrabili i złupili na całym świecie, to takim ruchem byłoby dość pieniędzy, żeby uporać się ze światową pandemią w tydzień. Ale, niestety, to nigdy nie nastąpi, bo "ojczulkowie" w szatach bożych tylko pod siebie i dla siebie grabić umieją, zwłaszcza w nas, w Polsce, wieki temu nie tylko porzuciwszy nauki Chrystusa, ale działając setki lat w zupełnym ich zaprzeczeniu. Dla tego tą krwawą, hiper-totalitarną instytucję, która tylko w Polsce zrzesza nie mniej, jak 30 tysięcy trutni w sutannach i habitach czeka to, co nieuchronnym jest dla każdego totalitaryzmu - upadnie on z wielkim hukiem, a to, co po nim zostanie, ludzie rozbiorą i przeznaczą dla na prawdę potrzebujących, a nie, jak to ma teraz miejsce, płynie jedynie do wąskiego grona sybarytów i hedonistów w sutannach i habitach.
bEUbzDbD
alla
7 miesięcy temu
Ostatnio zalegalizował jawnie sodomię, nakazując kochać lgbt, łamiąc w ten spsób Księgi Kapłaństwa, więc czego jeszcze ten ktosik chce?Na kolana papieżu!
....
7 miesięcy temu
Ja myślę, że Franciszek na następnym spotkaniu z r&r wymodli koniec pandemii.
Ciekaw
7 miesięcy temu
A co na to heretyk Rydzyk?
Czytający
7 miesięcy temu
To jakieś jaja?!!
ateist
7 miesięcy temu
Od roku się modli i jest coraz gorzej. Potrzeba wam innych dowodów na nieistnienie? :D
oPosoborowiu
7 miesięcy temu
@Rozgoryczony "Dla nich Papież nie stanowi żadnego autorytetu [...] To taki przygnębiający znak czasów." NIESTETY, mało ludzi wie, co NAPRAWDĘ dzieje się w Kościele. Więcej można się dowiedzieć z książek (z tego, co wiem, to w Internecie jest dostępna w całości pierwsza z nich, a druga - przynajmniej częściowo): Ks. Mateusz Gaudron, "Katechizm o kryzysie w Kościele" ORAZ Abp Marcel Lefebvre, "Kościół przesiąknięty modernizmem". O sprawach tam poruszanych bardzo trudno się dowiedzieć na większości Mszy Św. (zwłaszcza posoborowych), gdyż większa część hierarchii Kościoła UKRYWA TE FAKTY, przemilczając je lub je bagatelizując.
oPosoborowiu
7 miesięcy temu
@Rozgoryczony "Dla nich Papież nie stanowi żadnego autorytetu [...] To taki przygnębiający znak czasów." Obniżenie autorytetu papieża jest wynikiem reform Soboru Watykańskiego II (Vaticanum II) i reform posoborowych. TO POSOBOROWY KRYZYS w Kościele jest właśnie tym przygnębiajacym znakiem naszych czasów. NIESTETY, wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Papież jest nieomylny tylko w sprawach wiary i moralności (muszą być spełnione jeszcze pewne warunki określone przez Sobór Watykański I). Jedną z FATALNYCH w skutkach reform soborowych (Soboru Watykańskiego II) był kolegializm władzy w Kościele. Mówił o tym Ks. Malachi Martin (swego czasu, współpracownik papieża Jana XXIII; nie mylić z ks. Jamesem Martrinem), w jednym z wywiadów, który przeprowadził z nim Bernard Janzen w 1993 r. Na Soborze Watykańskim II przegłosowano kolegialność władzy w Kościele, przez co biskupi uzyskali władzę na równi z papieżem (mimo że papież Paweł VI napisał specjalną notę do mającego się odbyć głosowania w tej sprawie, gdzie napisał iż papież posiada władzę zwierzchnią nad każdym soborem i może podejmować decyzje bez uzgadniania tego z biskupami. Jeśli jednak sprawdzi się `Dokumenty II Soboru Watykańskiego` edycji Flannery, to okazuje się, że brak tam tej noty wyjaśniającej. Po prostu, biskupi przegłosowali swój dokument, a następnie zadbali o to, by nota Pawła VI nie została do niego dołączona. W ten sposób kolegialność władzy w Kościele niestety, zatriumfowała (obok pseudo-ekumenizmu i wolności religijnej). A TO TYLKO JEDEN z aspektów kryzysu w Kościele.
Zdrowy
7 miesięcy temu
W roku 1410 15 lipca też się modlili o świcie i wygrał silniejszy. Żenada starego obłakanego chce dzisiaj czary uprawuać.
posoborowie t...
7 miesięcy temu
Wasza Świątobliwość, od PONAD PÓŁ WIEKU, w Kościele szerzy się "wirus" modernizmu, bardzo niebezpieczny dla wiary katolickiej. Jest on wynikiem wprowadzania w życie, reform Soboru Watykańskiego II (zwanego też "Vaticanum II") i reform posoborowych (w tym też posoborowej reformy Liturgii, której bezpośrednim efektem było wprowadzenie w 1970 r. posoborowej "Nowej Mszy" o przynajmniej częściowo PROTESTANCKO-podobnym rycie). NIESTETY, rękę do rozwoju tego "wirusa" modernizmu przykładali lub przykładają papieże soborowi (Jan XXIII i Paweł VI) oraz soborowi (od Pawła VI aż po Waszą Świątobliwość). Czy Wasza Świątobliwość oraz Episkopaty poszczególnych krajów, będą nadal udawać, że "nic się nie stało" ? Czy zdajecie sobie sprawę, jaką ODPOWIEDZIALNOŚĆ ponosicie ?
Rozgoryczony
7 miesięcy temu
Dla mnie Papież Franciszek był, jest i pozostanie autorytetem w każdym względzie. Żal mi jest Go bardzo między innymi z tego powodu, że On wierzy w istnienie Covid-19, a mnóstwo katolików w Polsce, zdecydowanie temu zaprzecza. Dla nich Papież nie stanowi żadnego autorytetu i swoim ostentacyjnym łamaniem obostrzeń wynikających z troski o życie innych Współbraci, odcinają się od słów Papieża Franciszka. Myślę że proponowana przez Niego modlitwa w intencji ustania pandemii, miałaby swój sens tylko wówczas, gdyby wszyscy (choćby tylko w skrytości swego serca) chcieli się o to wspólnie, jednym głosem modlić. Niestety. W Polsce jest to absolutnie niemożliwe. Zbyt wielu jest tylko statystycznych katolików, którzy życie i godność drugiego Człowieka, mają za nic. To taki przygnębiający znak czasów.
bEUbzDbv
solka
7 miesięcy temu
lepiej niech się za siebie modli bo ostatnie jego bluźnierstwo polegające na legalizowaniu sodomii/lgbt złamało Księgi Kapłaństwa. Kim więc jest ten papież??
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić