o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Papież ma dość. Błagalne wołanie głowy Kościoła

21
Podziel się

Papież Franciszek ma dość pandemii koronawirusa. Jest wstrząśnięty globalną sytuacją, związaną z licznymi zgonami chorych na COVID-19, a także z krachem gospodarczym, jaki wywołał koronawirus. Wzywa do "modlitewnego maratonu" o ustanie pandemii.

Papież ma dość. Błagalne wołanie głowy Kościoła
Papież Franciszek jest zaniepokojony obecną, wciąż utrzymującą się sytuacją globalną, związaną z pandemią koronawirusa. (Getty Images)
bEsguwaJ

Papież Franciszek ma dość pandemii koronawirusa, która mocno dała się we znaki wszystkim ludziom na całym świecie. Choć COVID-19 zabił już niemal 3,2 mln ludzi, to wciąż jeszcze nie poradziliśmy sobie z nim w pełni. Wciąż jest to olbrzymie zagrożenie dla wielu państw, w których, tak jak w Polsce, życie obywateli jest mocno ograniczone licznymi obostrzeniami.

Końca pandemii nie widać. Papież Franciszek nawołuje wiernych, aby w maju, miesiącu Najświętszej Maryi Panny, rozpocząć "maraton modlitewny" w intencji rychłego ustania pandemii koronawirusa.

bEsguwaL
Wkroczyliśmy w miesiąc maj, w którym pobożność ludowa na wiele sposobów wyraża nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. W tym roku będzie on naznaczony "maratonem" modlitewnym poprzez ważne sanktuaria maryjne, aby błagać o ustanie pandemii - mówił papież Franciszek.

Oprócz tego papież prosił o modlitwę ws. sytuacji, jaka ma miejsce w Birmie. 1 lutego 2021 dokonano tam zamachu stanu. Armia przejęła władzę w kraju na okres jednego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsguwbm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
yaboni
3 miesiące temu
do kogo ???
ks. Zwieracze
3 miesiące temu
Lepiej byś Franek odpalił choć 0,1% tego, coście przez 2000 lat zagrabili i złupili na całym świecie, to takim ruchem byłoby dość pieniędzy, żeby uporać się ze światową pandemią w tydzień. Ale, niestety, to nigdy nie nastąpi, bo "ojczulkowie" w szatach bożych tylko pod siebie i dla siebie grabić umieją, zwłaszcza w nas, w Polsce, wieki temu nie tylko porzuciwszy nauki Chrystusa, ale działając setki lat w zupełnym ich zaprzeczeniu. Dla tego tą krwawą, hiper-totalitarną instytucję, która tylko w Polsce zrzesza nie mniej, jak 30 tysięcy trutni w sutannach i habitach czeka to, co nieuchronnym jest dla każdego totalitaryzmu - upadnie on z wielkim hukiem, a to, co po nim zostanie, ludzie rozbiorą i przeznaczą dla na prawdę potrzebujących, a nie, jak to ma teraz miejsce, płynie jedynie do wąskiego grona sybarytów i hedonistów w sutannach i habitach.
alla
3 miesiące temu
Ostatnio zalegalizował jawnie sodomię, nakazując kochać lgbt, łamiąc w ten spsób Księgi Kapłaństwa, więc czego jeszcze ten ktosik chce?Na kolana papieżu!
bEsguwbn
....
3 miesiące temu
Ja myślę, że Franciszek na następnym spotkaniu z r&r wymodli koniec pandemii.
Ciekaw
3 miesiące temu
A co na to heretyk Rydzyk?
Czytający
3 miesiące temu
To jakieś jaja?!!
ateist
3 miesiące temu
Od roku się modli i jest coraz gorzej. Potrzeba wam innych dowodów na nieistnienie? :D
oPosoborowiu
3 miesiące temu
@Rozgoryczony "Dla nich Papież nie stanowi żadnego autorytetu [...] To taki przygnębiający znak czasów." NIESTETY, mało ludzi wie, co NAPRAWDĘ dzieje się w Kościele. Więcej można się dowiedzieć z książek (z tego, co wiem, to w Internecie jest dostępna w całości pierwsza z nich, a druga - przynajmniej częściowo): Ks. Mateusz Gaudron, "Katechizm o kryzysie w Kościele" ORAZ Abp Marcel Lefebvre, "Kościół przesiąknięty modernizmem". O sprawach tam poruszanych bardzo trudno się dowiedzieć na większości Mszy Św. (zwłaszcza posoborowych), gdyż większa część hierarchii Kościoła UKRYWA TE FAKTY, przemilczając je lub je bagatelizując.
oPosoborowiu
3 miesiące temu
@Rozgoryczony "Dla nich Papież nie stanowi żadnego autorytetu [...] To taki przygnębiający znak czasów." Obniżenie autorytetu papieża jest wynikiem reform Soboru Watykańskiego II (Vaticanum II) i reform posoborowych. TO POSOBOROWY KRYZYS w Kościele jest właśnie tym przygnębiajacym znakiem naszych czasów. NIESTETY, wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Papież jest nieomylny tylko w sprawach wiary i moralności (muszą być spełnione jeszcze pewne warunki określone przez Sobór Watykański I). Jedną z FATALNYCH w skutkach reform soborowych (Soboru Watykańskiego II) był kolegializm władzy w Kościele. Mówił o tym Ks. Malachi Martin (swego czasu, współpracownik papieża Jana XXIII; nie mylić z ks. Jamesem Martrinem), w jednym z wywiadów, który przeprowadził z nim Bernard Janzen w 1993 r. Na Soborze Watykańskim II przegłosowano kolegialność władzy w Kościele, przez co biskupi uzyskali władzę na równi z papieżem (mimo że papież Paweł VI napisał specjalną notę do mającego się odbyć głosowania w tej sprawie, gdzie napisał iż papież posiada władzę zwierzchnią nad każdym soborem i może podejmować decyzje bez uzgadniania tego z biskupami. Jeśli jednak sprawdzi się `Dokumenty II Soboru Watykańskiego` edycji Flannery, to okazuje się, że brak tam tej noty wyjaśniającej. Po prostu, biskupi przegłosowali swój dokument, a następnie zadbali o to, by nota Pawła VI nie została do niego dołączona. W ten sposób kolegialność władzy w Kościele niestety, zatriumfowała (obok pseudo-ekumenizmu i wolności religijnej). A TO TYLKO JEDEN z aspektów kryzysu w Kościele.
Zdrowy
3 miesiące temu
W roku 1410 15 lipca też się modlili o świcie i wygrał silniejszy. Żenada starego obłakanego chce dzisiaj czary uprawuać.
posoborowie t...
3 miesiące temu
Wasza Świątobliwość, od PONAD PÓŁ WIEKU, w Kościele szerzy się "wirus" modernizmu, bardzo niebezpieczny dla wiary katolickiej. Jest on wynikiem wprowadzania w życie, reform Soboru Watykańskiego II (zwanego też "Vaticanum II") i reform posoborowych (w tym też posoborowej reformy Liturgii, której bezpośrednim efektem było wprowadzenie w 1970 r. posoborowej "Nowej Mszy" o przynajmniej częściowo PROTESTANCKO-podobnym rycie). NIESTETY, rękę do rozwoju tego "wirusa" modernizmu przykładali lub przykładają papieże soborowi (Jan XXIII i Paweł VI) oraz soborowi (od Pawła VI aż po Waszą Świątobliwość). Czy Wasza Świątobliwość oraz Episkopaty poszczególnych krajów, będą nadal udawać, że "nic się nie stało" ? Czy zdajecie sobie sprawę, jaką ODPOWIEDZIALNOŚĆ ponosicie ?
Rozgoryczony
3 miesiące temu
Dla mnie Papież Franciszek był, jest i pozostanie autorytetem w każdym względzie. Żal mi jest Go bardzo między innymi z tego powodu, że On wierzy w istnienie Covid-19, a mnóstwo katolików w Polsce, zdecydowanie temu zaprzecza. Dla nich Papież nie stanowi żadnego autorytetu i swoim ostentacyjnym łamaniem obostrzeń wynikających z troski o życie innych Współbraci, odcinają się od słów Papieża Franciszka. Myślę że proponowana przez Niego modlitwa w intencji ustania pandemii, miałaby swój sens tylko wówczas, gdyby wszyscy (choćby tylko w skrytości swego serca) chcieli się o to wspólnie, jednym głosem modlić. Niestety. W Polsce jest to absolutnie niemożliwe. Zbyt wielu jest tylko statystycznych katolików, którzy życie i godność drugiego Człowieka, mają za nic. To taki przygnębiający znak czasów.
solka
3 miesiące temu
lepiej niech się za siebie modli bo ostatnie jego bluźnierstwo polegające na legalizowaniu sodomii/lgbt złamało Księgi Kapłaństwa. Kim więc jest ten papież??
bEsguwbf
edd
3 miesiące temu
Zrobic porzadek z chinami niech to co wyprodukowali sami zezreja. Caly swiat powiniejn odciac sie od chin,tylko jak sie odciac jak sie na caly swieie glupiej latarki nie umie zrobic.Gdzie jest ta cala Unia Europejska??? W Chinach cisza i porzadek PKB +30% !!!!!!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić