Papież pozdrawia Polaków. To szczególny dzień

4

Podczas niedzielnej modlitwy w Watykanie papież Franciszek skierował specjalne pozdrowienie dla Polaków i wiernych z diecezji w Płocku. Ma to związek z obchodami 90. rocznicy pierwszego objawienia, którego doznała siostra Faustyna Kowalska.

Papież pozdrawia Polaków. To szczególny dzień
Papież Franciszek skierował pozdrowienia do Polaków. (PAP)

Po odmówieniu niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek pozdrowił wszystkich Polaków. Następnie swoje słowa skierował do wiernych z diecezji w Płocku, gdzie doszło do objawienia siostry Faustyny Kowalskiej.

Papież pozdrawia Polaków

Dzisiaj moją myśl kieruję do sanktuarium w Płocku w Polsce, gdzie przed 90 laty Pan Jezus ukazał się świętej Faustynie Kowalskiej, powierzając jej szczególne orędzie Bożego Miłosierdzia - powiedział papież.

Papież przypomniał, że to Jan Paweł II głosił to orędzie, dzięki czemu jest teraz znane. Papież Polak pragnął, aby "orędzie o miłosiernej miłości Boga dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi".

Zobacz także: Kard. Stanisław Dziwisz może jeszcze wybrnąć z trudnej sytuacji? Duchowny mówi jak
Za pośrednictwem świętego Jana Pawła II orędzie to dotarło do całego świata. Jest ono niczym innym, jak Ewangelią Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał i obdarza nas miłosierdziem Ojca. Otwórzmy serce mówiąc z wiarą: "Jezu ufam Tobie" - dodał Franciszek.

Papież wystosował też list do biskupa płockiego Piotra Libery. Zapewnił w nim, że weźmie duchowy udział w obchodach 90. rocznicy pierwszego objawienia, które odbędą się już w ten poniedziałek.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić