o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Pekin upokorzył papieża Franciszka. Ujawniono szczegóły

234
Podziel się

Jeszcze w kilka miesięcy temu mogło się wydawać, że wysłannicy Chin i Watykanu dojdą do porozumienia. Do tamtej pory wiernych i duchownych katolickich w kraju obowiązywał układ z 2018 roku. Teraz wszystko wskazuje na to, że Pekin chce stworzyć swój własny "kościół".

Pekin upokorzył papieża Franciszka. Ujawniono szczegóły
Kościół w Chinach (Getty Images, Kevin Frayer , Stringer)
bECNrcZN

Główny spór między Watykanem a Chinami dotyczył mianowania przez rząd biskupów katolickich. Jak jednak podaje National Review, władze komunistycznego kraju dały do zrozumienia, że nie będą dłużej respektować ustaleń z 2018 roku. Zgodnie z nimi w wybieranie odpowiednych kandydatów pozostawały zaangażowane obie strony.

Kościół Katolicki w Chinach. Watykan nie ma nic do powiedzenia

Chiny oficjalnie przedstawiły nowe rozporządzenie dotyczące kwestii religijnych. Z treści dokumentu wynika, że od 1 maja papież Franciszek nie będzie odgrywał żadnej roli w procesie nominacji biskupów – nie wolno mu nawet ani ich zatwierdzić, ani zawetować jako głowie Kościoła.

bECNrcZP

W listopadzie 2020 roku przedstawiciele Watykanu i Chin rozpoczęli negocjacje w kwestii przedłużenia porozumienia z 2018 roku. Mimo że pozornie obie strony wypracowały zadowalający kompromis, szczegółowa treść dokumentu nigdy nie została podana do wiadomości publicznej.

bECNrcZV

To nie koniec zmian dla katolickich duchownych. Zostali oni również zobowiązani przez władze Chin do respektowania obowiązujących w kraju zasad, w tym – aktywnego wspierania Partii Komunistycznej oraz propagowania "socjalistycznych wartości". Eksperci wyrażają jednak obawy, że stoi za tym chęć podporządkowania Kościoła państwu do tego stopnia, by ostatecznie stał się kolejną reżimową instytucją.

Zobacz także: Zobacz też: Podrobione szczepionki. Chcieli zarobić na pandemii COVID-19
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECNrdaq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(234)
Owieczka kato...
3 miesiące temu
Tak to jest jak za Juany chce się kupczyć Bogiem.
Wiesia
4 miesiące temu
HA HA HA papcio i jak ci teraz ????
Andrzej
7 miesięcy temu
Pozdrawiam wszystkich idiotów atakujących kościół i księży, teraz nie chodzicie do kościoła ale później rodzina was przyniesie do kościoła.
bECNrdar
Sin
7 miesięcy temu
Nie chcą zalewu pedofilii i wtrącania się kościoła do polityki, ja im się nie dziwię
Wiernytadzio
7 miesięcy temu
Boją się święconej wody żeby czerwonego koloru nie zmyła i mają rację.Tam posłać naszego Rydzyka po mamonę bo on już tyle dobra nam dał że niechby teraz chińczyków wspomógł
Z woly.
7 miesięcy temu
Komunistyczny chinski ping pong,bedzie Kazal katolikom chinskim wierzyc w komunistycznego boga, mao zetunga I w siebie. A moze siebie oglosi bogiem.
Ping pong
7 miesięcy temu
A w Polsce tez biskupi są mianowani przez urzędników państwowych np prawosławni i co z tego wynika to samo co w Chinach choć tu nie Chiny
rugar
7 miesięcy temu
Chiny to niebezpieczny kraj ,chcą zawładnąć całym światem
Ricardo
7 miesięcy temu
Nic dziwnego. Komuna UE robi to samo więc i Chiny poczuły się silne. Niszczenie kościoła katolickiego to proces stały od lat powojennych. Komunizm w Europie wschodniej nie robił nic innego. Dopóki Europa była oparciem kościoła katolickiego doputy nikomu nie przyszło do głowy jawnie niszczyć kościoła. Jak widać lewactwo nie tępione rozłazi się jak robactwo. A to robactwo to szkodniki w nie długim czasie ludzie się o tym przekonają.
DrzewoOliwne
7 miesięcy temu
Jest kwestią sporną brak zaufania chodziby u samych Polaków Bo przecież my tu nie mamy przybyszy z innej planety czy narodów tylko polska Za to jaka - mlekiem i miodem płynąca- Byłem ostatnio w Chinach Powiem wam tak jak ktoś z was w czasie nocnych koszmarów błaga o chwilę wytchnienia i spoczynku To Chiny w porównaniu z Polską rzeczywistością są baśniową krainą Na odprawie granicznej dostałem bilet drugiej klasy i przeniosło mnie do Prezydenta na rozmowę Rozświetlona baśniowa kraina W kwesti wiary zaufania i miłości to jak jedna szczęśliwa rodzina i tu jak kochać swój lud i czy zaufać komuś z zewnątrz co chciałby zabłysnąć w wielkim świecie, stawia się pytanie czy to słuszne by być skazanym na coś co nie pasuje jub nawet nie jest częścią hostorji tradycji i pokory w tym Narodzie Więc czy udawać, że to nasz czy mieć własnych kapłanów i chierarchow bo Bóg Ojciec jest Miłością i kocha wszystkie istoty kture stworzył a żyjemy w Jego Wszechswiecie i pod zwieszchnictwem Jezusa Chrystusa My jako narud Polski nie kochamy własnych księży i Biskupów A co by było gdyby w każdym Kościele była inna narodowość Jest jeszcze kwestia zaufania lecz tu na ponad 200 komentarzy jasno się rysuje kto pierwszy bierze udział w zabawie, co ja wiem i myślę o Polskim Kościele Jest tylko jeden sposób na to aby mądrość olśniła zainteresowanych proste pytanie Czy uczeszczesz do kościoła i po co??????? Czy wiesz gdzie się znajdują dusze twoich przodków??????? I najważniejsze gdzie sam się chcesz odnaleźć po śmierci??????? Jak odprawia się dusze umarłych co opluwali Kościół i jaka jest łaska księdza by ulitowal się nad nimi jeśli chociaż je znał z parafi by nie błąkały się po lasach, ogrodach czy męczyły w domach??????? To ostatnie to sprawa żałoby rodzinnej by pochodzić do kościoła Polska i my sami mały kraj A wielkie podziały Jak trwoga to do Boga Sam ostatnio byłem w potrzebie bo wysłał mnie Pan Bóg bym poszedł do kościoła i tam po mszy świętej prosił księdza o pomoc w modlitwie w kwestji rozszerzenia uprawnień na materializacje pokarmów nie tylko dla zwierząt i małych istotek ale i dla głodujących ludzi, to teraz bedz z 160 milionów ludzi na świecie I nie wiem czy ja sam czy On byliśmy wystraszeni sami siebi Zgroza jaką przeżywają młodzi księża na widok nieznajomych, obawa przed szantarzem czy prowokacjom, brak ufnosci A Ja sam, czy mnie wysłucha czy pomoże, już prawie zamykał mi dziwi choć umówił to spotkanie mój Anioł Stróż z Nieba Po trzech zdaniach, kurtka modlitwa w tej sprawie o rozszerzenie i końcowe Amen od księdza Wystarczyło modlitwa w Niebie została zatwierdzona Pomyślcie czy cudzoziemiec by mi pomógł czy by się bał jeszcze bardziej??????? A tu tylko jedno w koło nienawiść i zawiść Co kraj to obyczaj, tylko czy w umyslsch ludzi jest coś więcej niż powtarzanie oskarżeń w obec całego kościoła Jest post i też duchowy Może powstrzymać się negacji i
siwy kruk
7 miesięcy temu
Czyli odwrotnie niż u nas. Bo u nas to państwo nie ma nic do powiedzenia.
okulista
7 miesięcy temu
chiny zobaczyły jak ta hydra sie w polsce rozrosła i przejrzenia oczy
GOść
7 miesięcy temu
Największa religią Chin jest taoizm to ponad 500 milionów ludzi kościół katolicki to garstka ..
bECNrdaj
Nie idiotom
7 miesięcy temu
Jak czyta sie te idiotyczne wpisy popierajace to co ma byc w chinach. Widac jak u nas komuna wyprala tym idotom i feministkom na czele z lempart gloeynoezalezny
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić