Paranoja rosyjskich polityków. Tak podróżuje Dmitrij Miedwiediew

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przyjechał w czwartek na granicę rosyjsko-fińską. Internauci szybko wyłapali, że polityk, który nie zajmuje najwyższych stanowisk państwowych, ma pokaźne grono ochroniarzy.

Paranoja rosyjskich polityków. Tak podróżuje Dmitrij Miedwiediew
Dmitrij Miedwiediew (PAP, DMITRY ASTAKHOV / SPUTNIK / GOVERNMENT PRESS SERVICE POOL)

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew przybył na granicę z Finlandią w Karelii, aby osobiście obejrzeć pas graniczny. Nagranie wideo z inspekcją granicy zostało opublikowane na kanale Telegram Kremla.

Jeden polityk, 8 ochroniarzy

Propagandowa agencja RIA Nowosti podała, że Miedwiediew poleciał do Karelii, aby osobiście skontrolować granicę z Finlandią, która dąży do przystąpienia do NATO. W grafiku Miedwiediewa jest też udział w spotkaniu w celu zapewnienia bezpieczeństwa w kierunku północno-zachodnim.

Internauci szybko wyłapali, jak wyglądają podróże Miedwiediewa. Na filmiku, na którym wysiada on z helikoptera, widać, że jest otoczony około ośmioma ochroniarzami. "Wygląda na to, że nikt na świecie nie potrzebuje ich więcej niż Miedwiediew" - ironizuje portal "Nexta".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Paranoja Miedwiediewa. Takie wpisy zamieszcza

Dmitrij Miedwiediew od lat żyje w przekonaniu, że Rosja - a więc najprawdopodobniej i on też - jest zagrożona atakiem ze strony obcych państw. Inwazję na Ukrainę tłumaczy zgodnie z propagandą - "działaniami obronnymi Rosji".

Polityk regularnie zamieszcza wpisy, w których krytykuje, atakuje i grozi m.in. głowom różnych państw. Przykładowo po tym, jak Szwecja i Finlandia złożyły wnioski o akcesję do NATO, były prezydent Rosji stwierdził, że "równowaga na Bałtyku musi zostać przywrócona". Ostrzegł, że jego kraj będzie musiał zwiększyć liczbę wojska w rejonie Zatoki Fińskiej.

Przekonywał także, że sankcje na rosyjskie surowce najbardziej szkodzą Europie, straszył powrotem komunizmu na kontynencie, a kanclerza Niemiec Olafa Scholza porównywał do Adolfa Hitlera. Miedwiediew przekonywał także, że Polska przygotowuje się do... inwazji na Ukrainę w celu zajęcia jej zachodnich terytoriów.

Zobacz także: Przerobili sklepowego drona. Teraz zrzuca na Rosjan granaty M40A1 HEDP
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić