Partyzanci działają na Krymie? To próbowali zrobić w nocy

Nieznani sprawcy próbowali wysadzić gazociąg w okupowanym Symferopolu na Krymie - piszą lokalne media. Podłożony został ładunek wybuchowy z 200 gramami trotylu. Nikt nie ucierpiał, a sama rura nie została uszkodzona. Akcja może mieć związek z działaniem partyzantów na Krymie.

Partyzanci działają na Krymie? To próbowali zrobić w nocy
Eksplozje na Krymie (Getty Images, Telegram, 2021 Anadolu Agency)

Do eksplozji doszło w niedzielę 19 marca wieczorem, w miejscu instalacji zaworu gazowego w pobliżu ulicy Bałaklawskiej w dzielnicy centralnej Symferopolu. Jak piszą kanały "Mash" i "Shot" na Telegramie, nieznana osoba podłożyła ładunek wybuchowy o pojemności "200 gramów trotylu".

Eksplozja na Krymie

Po wybuchu jedna z rur była lekko wygięta, ale pozostała nienaruszona, dlatego gaz nie został odłączony.

Nikomu nic się nie stało. Według "Masha", na miejscu pozostał 70-centymetrowy lejek, a pobliska przyczepa została uszkodzona.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ekspert o przebiegu wojny. "Na Krymie się zaczęło i tam się skończy"

Według niektórych doniesień za akcją mogą stać krymscy partyzanci, którzy w ten sposób sprzeciwiają się działaniom rosyjskich okupacyjnych władz na półwyspie. Na zdjęciach w mediach społecznościowych widać potencjalnych sprawców.

Coraz częste dźwięki eksplozji

Poczynając od sierpnia 2022 roku, na Krymie niemal codziennie można usłyszeć odgłosy eksplozji.

Miejscowa administracja z nadania Moskwy za każdym razem utrzymuje, że jest to efekt działań obrony przeciwlotniczej lub skutecznego niszczenia bezzałogowców nadlatujących od strony Ukrainy.

W sobotę w okupowanym Sewastopolu doszło do eksplozji. Władze okupacyjne po raz kolejny twierdzą, że wybuchy są związane z ćwiczeniami na jednym z poligonów. Ukraińskie media pisały o "panice wśród ludności" w Sewastopolu.

Partyzanci na Krymie

Agencja Ukrinform oznajmiła, że również w lokalnych kanałach na Telegramie mieszkańcy Sewastopola donoszą o wybuchach w różnych częściach miasta.

W ostatnich dniach na okupowanym przez Rosjan Krymie, w okolicach wsi Postowe w pobliżu Symferopola, wysadzono fragment linii kolejowej. Serwis 24tv.ua pisze o "dobrej robocie partyzantów".

Trwa ładowanie wpisu:telegram
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić