Pastor dopuścił się skandalicznego czynu. Jego ofiarami padały 14-latki

120

Daniel Mayfield był cieszącym się szacunkiem pastorem, specjalizującym się w pracy z młodzieżą. Duchowny stał się jednak bohaterem skandalu obyczajowego, gdy wyszło na jaw, że podglądał podopieczne. Został oskarżony m.in. o wykorzystywanie nieletnich.

Pastor dopuścił się skandalicznego czynu. Jego ofiarami padały 14-latki
Daniel Mayfield służył jako pastor, a jego głównym zajęciem była ewangelizacja młodzieży (Greenwood County Sheriff's Office)

Jak informuje portal Fox News, Daniel Mayfield był pastorem w kościele baptystów Gowensville w Landrum w Karolinie Północnej. 35-latek pełnił posługę od 2016 roku i specjalizował się w ewangelizacji młodzieży.

Duchowny wykorzystywał nastolatki. Podglądał je w łazience

Daniel Mayfield usłyszał zarzuty pięciu przypadków wykorzystania seksualnego osoby nieletniej pierwszego stopnia oraz jednego przypadku podglądactwa. Rzecznik biura szeryfa hrabstwa Greenwood potwierdził, że 35-latek przyznał się do nagrania biorącej prysznic kobiety.

Kobieta, która padła ofiarą podglądacza, zauważyła nietypowe światło za oknem swojej łazienki. Wspólnie z siostrą wyszły na podwórko i nakryły tam właśnie pastora. W toku śledztwa okazało się, że Daniel Mayfield ma na koncie co najmniej pięć innych ofiar. Do przestępstw dochodziło od lipca 2022 roku, a minimum trzy nie ukończyły 14. roku życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: #MeToo – nie tylko w internecie
Nigdy nie pomyślałabym, że ktoś, kogo znasz – kto jest jak rodzina, bo członkowie naszego kościoła są jak rodzina – nigdy nie pomyślałabym, że w tak małym kręgu ludzi wydarzy się coś tak koszmarnego – powiedziała Isabella Godfry, członkini kościoła, w którym pełnił posługę pastor, w rozmowie z WYFF News 4.
Martwię się, że moja żona i córka też zostały nagrane – przyznał Benjamin Green, inny członek kościoła (WYFF News 4).

Kent Smith, zastępca pastora w First Baptist Gowensville, zapewnił, że kościół zerwał wszelkie związki z oskarżonym w dniu, w którym na jaw wyszły popełniane przez niego przestępstwa. Podkreślił, że członkowie kongregacji są "zszokowani" zdarzeniem.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić