aktualizacja 

Pastor wystąpił jako drag queen. Teraz musi zrezygnować ze stanowiska

16

Pastor Craig Duke wziął udział w programie HBO. Wystąpił na nim w pokazie jako drag queen. Po emisji spłynęła na niego fala krytyki. Pokłosiem jego wybryku było zwolnienie z obowiązków duszpasterskich podejmowanych w Evansville w Indianie.

Pastor wystąpił jako drag queen. Teraz musi zrezygnować ze stanowiska
Pastor przebrany za drag queen (YouTube)

Pastor Craig Duke wziął udział w programie "We're Here", emitowanego na antenie HBO. Ideą show jest organizowanie pokazów drag queen w małych amerykańskich miasteczkach i angażowanie w nie lokalnej społeczności.

Duke zdecydował się na udział w kontrowersyjnym reality ze względu na jego córkę, która jest panseksualna [ seksualny, romantyczny lub emocjonalny pociąg do osób niezależnie od ich płci, lub tożsamości płciowej - przyp.red.]. Indiana, w której mieszkają, jest wciąż bardzo kontrowersyjnym stanem, w którym tolerancja dla mniejszości jest mocno ograniczona.

Chciał zmienić świat

Po emisji odcinka spłynęła na niego fala krytyki. Ze względu na ilość oburzonych wiernych został zwolniony z obowiązków duszpasterskich. Jasno jednak powiedziano, że nie naruszył prawa ani Księgi Dyscypliny.

Craig dotarł do miejsca, w którym czuje, że nie jest już w stanie kontynuować swojej posługi parafialnej - zaznaczono w liście tłumaczącym sytuację, jak podaje portal "noizz.pl".

Craig Duke nadal będzie mógł być pastorem, jednak nie w ramach kościoła metodystów w Newburgh. Niestety, pokłosiem jego decyzji jest brak środków do życia.

W pomoc pastorowi i jego rodzinie zaangażowała się m.in. drag queen Eureka, która udostępniła na swoim Twitterze link do zbiórki GoFundMe. Sam pastor przyznał, że otrzymał ogromne wsparcie i miłość ze strony osób LGBTQ+.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić