Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Sonia Stępień
|

Paszporty szczepionkowe. Stanowisko WHO

61
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie popiera wymagania od podróżujących paszportów szczepionkowych. Rzeczniczka WHO tłumaczy to brakiem pewności, czy szczepienie rzeczywiście zapobiega przenoszeniu się wirusa oraz obawą o równe traktowanie.

Paszporty szczepionkowe. Stanowisko WHO
WHO mówi o paszportach szczepionkowych (Getty Images, Sergei Karpukhin)
bELoiWZN

- My jako WHO mówimy na tym etapie, że nie chcielibyśmy, aby paszport szczepionkowy był wymogiem przy wjeździe lub wyjeździe do kraju. Na ten moment nie jesteśmy pewni, czy szczepionka zapobiega transmisji - powiedziała we wtorek rzeczniczka WHO Margaret Harris.

- Oprócz tego istnieją inne czynniki, w tym kwestia dyskryminacji osób, które nie mogą otrzymać szczepionki z tego czy innego powodu - dodała Harris podczas briefingu prasowego ONZ.

bELoiWZP

Harris nadmieniła, że pod koniec kwietnia WHO będzie dokonywać przeglądu chińskich szczepionek firm Sinopharm i Sinovac pod kątem możliwego użycia w nagłych wypadkach. Wciąż potrzebna jest większa ilość danych na temat tych preparatów. - Bardzo potrzebujemy większej ilości szczepionek - dodała rzeczniczka WHO.

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus zaapelował w zeszłym miesiącu do krajów posiadających nadwyżki zapasów szczepionek, aby w trybie pilnym przekazały 10 milionów dawek ośrodkowi COVAX. Ograniczenia eksportowe Indii sprawiły, że programowi dzielenia się szczepionkami brakuje dostaw szczepionki AstraZeneca produkowanych w tym kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELoiXaq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(61)
zxcvbnhgfdsa
7 miesięcy temu
a tego doktora nie obowiązuje zakrywanie nosa. Wstyd dla służby zdrowia
Kasa
7 miesięcy temu
I co roku szczepienia i kasa będzie lecieć
Róża
7 miesięcy temu
Jedno co wiadomo, to to, że nic nie wiadomo.
bELoiXar
covid
7 miesięcy temu
Najbardziej zenujace sa w tym wszystkim wasze komentarze ,polskich przyglupow.
Inga
7 miesięcy temu
Nie wszyscy muszą lub mogą się zaszczepić i co wtedy? Trędowaci????? Dyskryminacja!!!!!!!!!
OSC
7 miesięcy temu
Na chińskiego wirusa chińskie szczepionki są najlepsze.
OSC
7 miesięcy temu
Na chińskiego wirusa chińskie szczepionki są najlepsze.
OSC
7 miesięcy temu
Na chińskiego wirusa chińskie szczepionki są najlepsze.
OSC
7 miesięcy temu
Na chińskiego wirusa chińskie szczepionki są najlepsze.
Ala
7 miesięcy temu
Przez ostatni rok pandemii oczekiwaliśmy od PiS dwóch rzeczy przygotowania Polski na trzeci etap pandemii i ochrona naszej gospodarki w możliwie najlepszy sposób. Nie oczekiwaliśmy w tym czasie obrony dzieci poczętych (80 procent było za utrzymaniem kompromisu). Nie oczekiwaliśmy na obronę przed LGBT. Nie oczekiwaliśmy wsparcia programu Obajtek na swoim. Nie oczekiwaliśmy od was robienia interesów na pandemii. Nie oczekiwaliśmy zamykania lasów, inflacji i drożyzny. . Nie oczekiwaliśmy przejęcia gazet lokalnych. Nie oczekiwaliśmy programu ulice wasze , gazety nasze. Nie oczekiwaliśmy dofinansowania Bąkiewicza i Rydzyka. Nie oczekiwaliśmy obrony przed covid przy użyciu gazu pieprzowego, kotłów i pałek teleskopowych. Nie oczekiwaliśmy ławeczek patriotycznych, łuków triumfalnych, masztów. Nie oczekiwaliśmy pogorszenia relacji z USA, z UE i Białorusią. Nie oczekiwaliśmy rozwalenia systemu sprawiedliwości. Myślę, że możemy oceniając to wszystko i powiedzieć wam oddalcie się chyżo. Ślubu z wami żeśmy nie brali. (To ostatnie z Hołowni). -Należy im gorąco podziękować.
filozof
7 miesięcy temu
ta baba ma coś z deklem mie ma żadnej dyskryminacji,bo jak ktoś nie może być szczepiony to musi mieć ujemny wynik testu a teraz nie ma dyskryminacji?zeby wjechać trzeba mieć ujemny wynik testu a jak nie masz albo masz + to nie wiedziesz to nie jest dyskryminacja?jak ktoś się zaszczepił nie zachoruje jak nie zachoruje to nie ma czym zarażać myślą w ten sposób trzeba by wybić np wszystkie ptaki ,które migrują ,bo też mogą coś przenieść albo aresztować wszystkich męszczyzn za gwałt ,nie zgwałcili ,ale narzędzie mają i mogą
Hmmmm
7 miesięcy temu
Paszporty beda tylko w komunistycznej EU - reszta Swiata bedzie zyla normalnie
Hmmmm
7 miesięcy temu
Szczepenie nie chroni przed zakazaeniem oraz zaszczepieni moga tez zarazac PO CO wiec jakies paszporty?
bELoiXaj
Covid 1984
7 miesięcy temu
Foliarze I Szury mieli rację! Teraz to kowoidterrorysci na czele z lewicą PiS PO SLD i PSL będą. Od dziś to wy jesteście Foliarze, Szury i Plaskoziemcy!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić