Patryk Jaki w Święto Niepodległości. "Wyeksploatowali nas jak Afrykę"

212

105 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji Patryk Jaki zamieścił długi wpis w mediach społecznościowych. Możemy przeczytać w nim między innymi, że straciliśmy państwo na dekady, a z dorobku naszych pokoleń skorzystali sąsiedzi, którzy "wyeksploatowali nas jak potem Afrykę".

Patryk Jaki w Święto Niepodległości. "Wyeksploatowali nas jak Afrykę"
Patryk Jaki o Święcie Niepodległości. "Wyeksploatowali nas jak Afrykę" (Twitter)

O Patryku Jakim znów jest ostatnio głośniej, gdyż jest jednym z czterech europosłów PiS, którym odebrano immunitet. Sprawa dotyczyła spotu PiS, który został wyemitowany w 2018 roku. Straszono w nim przyjęciem uchodźców do Polski.

Tym razem Patryk Jaki, który jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, napisał długi wpis na temat Święta Niepodległości w Polsce, które wypada 11 listopada.

Polacy znów po 123 latach stworzyli własne państwo. Własne państwo to nie pusty termin. To organizacja, która ma za zadanie bronić własnych obywateli. Ich wolności, myśli, swobód, ale też rozwoju i bogactwa. Dlaczego bronić? Bo kiedy inne "postępowe" organizacje miały realny wpływ na władze w Polsce oznaczało to eksploatacje dorobku pokoleń i bieżących owoców naszej pracy - rozpoczął Jaki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potężny atak rakietowy. Ostrzał trwał do białego rana

Jaki wskazuje zagrożenia dla Polski

Według europosła, kiedy myślimy o niepodległości warto, abyśmy na chwilę pochylili się nad historią i teraźniejszością. Jaki podkreśla, na Wschodzie cały czas zagraża nam Rosja.

Z zachodu z kolei jego zdaniem idzie nowy traktat, który pozbawia Polskę uprawnień do suwerennych decyzji w kluczowych obszarach dotyczących obrony niepodległości tj. prowadzenie polityki zagranicznej, obronnej, energetycznej, podatkowej, edukacyjnej, zarządzania granicami czy lasami.

Albo nasze pokolenie dojrzeje do zrozumienia terminu suwerenności, albo skończy się jak w XVIII w., gdzie inteligencja polska zaprzedała się zewnętrznym siłom, zmanipulowała Polaków, a oni ogarnęli się jak było już za późno. Straciliśmy państwo na dekady, a z dorobku naszych pokoleń skorzystali sąsiedzi, wyeksploatowani nas jak potem Afrykę - dodaje Jaki.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić