Jan Manicki
Jan Manicki| 

Pawłowicz domaga się przeprosin. "Nadzieja prawicy łasa na lewackie pochwały"

65

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz zabrała głos w sprawie swojego pobytu w hotelu w Solcu-Zdroju. W mediach społecznościowych domaga się przeprosin od aktywisty Jana Śpiewaka i polityków Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego i Michała Wypija. Podkreśliła, że nie łamała koronawirusowych obostrzeń, ponieważ jej pobyt w hotelu miał charakter "leczniczy".

Pawłowicz domaga się przeprosin. "Nadzieja prawicy łasa na lewackie pochwały"
Krystyna Pawłowicz zabrała głos w sprawie swojego pobytu w hotelu w trakcie pandemii (PAP, Getty Images, Piotr Polak)

Hotel Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju miał zostać ewakuowany z powodu pożaru. Dyrektor placówki zaprzecza jednak, że do takiego zdarzenia faktycznie doszło. Zamieszanie przybrało na sile, kiedy okazało się, że w ośrodku przebywała była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz wydała oświadczenie. "Podejmę odpowiednie kroki prawne"

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego podkreśliła w rozmowie z PAP, że w hotelu przebywała w celach leczniczych. Dodała także, że według jej wiedzy, placówka jest otwarta legalnie od 21 stycznia. Na stronach Trybunału pojawiło się oświadczenie Pawłowicz w tej sprawie.

Od wielu lat regularnie, co kilka miesięcy, jestem pacjentką Poradni Rehabilitacyjnej ośrodka "Malinowy Zdrój" w Solcu-Zdroju, gdzie korzystam z rehabilitacji i zabiegów leczniczych – napisała sędzia.

Podstawą pobytu Pawłowicz w hotelu ma być skierowanie lekarskie. Zostało ono wystawione w związku z jej stanem zdrowia. Placówka ma przyjmować pacjentów zgodnie z prawem na zabiegu rehabilitacyjne.

Funkcjonowanie ośrodka "Malinowy Zdrój" jest ograniczone wyłącznie do udzielania świadczeń zdrowotnych – dodała Pawłowicz w oświadczeniu.

Krystyna Pawłowicz poprosiła w oświadczeniu o zaprzestanie ataków personalnych. Zapowiedziała także podjęcie kroków prawnych. Fałszywe wiadomości mają bowiem godzić w jej dobre imię.

Wobec osób szczególnie zaangażowanych w rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na mój temat podejmę odpowiednie kroki prawne – podsumowała.

Pawłowicz domaga się przeprosin. Burza na Twitterze

Pawłowicz zabrała również głos w mediach społecznościowych. Na swoim profilu na Twitterze zwróciła się bezpośrednio do polityków Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego i Michała Wypija. Skrytykowali oni działalność posłanki na antenie jednej ze stacji telewizyjnych.

Chroń nas Boże od tej "nadziei" prawicy, łasej na lewackie pochwały – napisała.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Oberwało się również lokalnemu dziennikarzowi, który jako pierwszy podał informację w tej sprawie. Sędzia TK domaga się od niego przeprosin. Pawłowicz nie oszczędziła także aktywisty Jana Śpiewaka, którego nazwała kłamcą.

O tobie kłamać nie wolno, a sam to robisz. "Sprawiedliwy" się znalazł – napisała.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Galerie otwarte, a hotele zamrożone. Niektórzy wystawiają biznesy na sprzedaż

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić