Pawłowicz mówi o "stękaniu". "Większość Polaków pragnęła tego"

35

Krystyna Pawłowicz to jedna z barwniejszych osobowości w polskiej polityce. Kobieta z chęcią udziela się w mediach społecznościowych na bieżące tematy. Tym razem skomentowała w serwisie X (dawniej Twitter) rychły koniec zerowego podatku na żywność. - Nie rozumiem tego stękania - rozpoczęła otwarcie we wpisie.

Pawłowicz mówi o "stękaniu". "Większość Polaków pragnęła tego"
Krystyna Pawłowicz mówi o "stękaniu". "Większość Polaków pragnęła tego" (AKPA)

We wtorek, 12 marca 2024 roku Ministerstwo Finansów przekazało, iż po 31 marca br. zerowa stawka VAT na żywność nie doczeka się przedłużenia. W praktyce oznacza to, że już od 1 kwietnia br. niektóre produkty spożywcze zostaną objęte aż 5-procentowym VAT.

Podwyżki dotkną m.in.: pieczywa cukierniczego, warzyw oraz niektórych korzeni i bulw, przetworów (z warzyw, owoców), orzechów, mięsa i podrobów, ryb i skorupiaków, mięczaków, jaj, miodu naturalnego, mleka modyfikowanego dla dzieci, tłuszczów i olejów pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego, owoców i wielu, wielu innych produktów.

Pawłowicz mówi o "stękaniu". "Większość Polaków pragnęła tego"

Kwestię zniesienia zerowego VAT na żywność w dość wymowny sposób skomentowała już sędzia Trybunału Konstytucyjnego - Krystyna Pawłowicz. Sympatyczka Prawa i Sprawiedliwości nie gryzła się w język.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Kompromitacja". Konsternacja po wpisie Pawłowicz
Nie rozumiem tego stękania na falę podwyżek cen, podatków i opłat… No, większość Polaków pragnęła tego i marzyła o tym od 8 lat... - rozpoczęła.

Zdecydowała się też na osobiste wspomnienia. - Palili świeczki, przeklinali, napadali, życzyli nam śmierci, poniżali… Dziś ta większość cel osiągnęła... Mają władzę... Pozwólmy im się cieszyć… - napisała dosadnie Pawłowicz.

Pod postem sędzi Trybunału Konstytucyjnego szybko zaroiło się od opinii. "Oj, a wy jak zwykle biedni, poszkodowani. Dwucyfrowej inflacji już pani nie pamięta?" - zaczepiała Pawłowicz jedna osoba. "Szkoda tylko, że to wszyscy odczujemy" - wtórowała następna.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić