Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Pawłowicz nie miała dla Sikorskiego litości. Jej riposta zwala z nóg

452
Podziel się:

Pomiędzy Radosławem Sikorskim a Krystyną Pawłowicz często dochodzi do spięć i sprzeczek na Twitterze. Tym razem europoseł PO wytknął Prawu i Sprawiedliwości, że przez politykę partii rządzącej, Polsce grozi utrata zaliczki na Krajowy Plan Odbudowy. Na reakcję sędzi TK nie trzeba było długo czekać.

Pawłowicz nie miała dla Sikorskiego litości. Jej riposta zwala z nóg
Krystyna Pawłowicz (PAP)

"Czy ktoś mógłby policzyć, ile ośmiorniczek można kupić za pięć miliardów euro?" - napisał w piątek na Twitterze Radosław Sikorski, nawiązując zapewne do afery podsłuchowej sprzed lat, która pogrążyła rząd PO.

Radosław Sikorski o ośmiorniczkach PiS

Nagrań dokonywano od lipca 2013 do czerwca 2014 w kilku warszawskich restauracjach, a wśród kilkudziesięciu podsłuchiwanych byli m.in. urzędujący i byli ministrowie, przedsiębiorcy oraz prezesi NBP i NIK.

Później Radosław Sikorski rozwinął swój post. Jego zdaniem, "rząd może się udławić" przez nieudolną politykę. W tle mają stać kary za elektrownię Turów i możliwa utrata zaliczki na Krajowy Plan Odbudowy. Te mają być zaakceptowane do końca roku, najpierw przez KE, potem przez Radę UE.

"Tego nawet Pawłowicz nie dałaby radę wpałaszować"

Komisja decyzje uzależnia od tego, czy Polska zrealizuje orzeczenie TSUE z 15 lipca. Tymczasem jeżeli Polska nie zmieści się w terminie do końca roku, zaliczka najpewniej przepadnie.

Czyli sama utrata zaliczki na KPO to z górą 400,000,000 kg ośmiorniczek. Tego nawet Krystyna Pawłowicz nie dałaby rady wpałaszować - wyliczył Sikorski.

Na reakcję byłej posłanki PiS, a dziś sędzi Trybunału Konstytucyjnego nie trzeba było długo czekać. Wywołana do tablicy Pawłowicz odniosła się do afery z udziałem Radosława Sikorskiego, kiedy był szefem resortu spraw zagranicznych. Wówczas również chodziło o... jedzenie.

Panie hrabio, a ile to będzie w pana ulubionych pizzach z wioskowej stacji benzynowej? W pizzach nikt pana nie przebije. Da pan radę pochłonąć… - napisała Krystyna Pawłowicz (zachowano pisownię oryginalną).

Afera z pizzą

Pawłowicz najprawdopodobniej w ten sposób odniosła się do sytuacji sprzed 7 lat, kiedy "Fakt" dotarł do informacji, że funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu przywieźli Radosławowi Sikorskiemu pizzę do dworku w Chobielinie, gdzie minister spędzał majówkę.

Na zdjęciach opublikowanych przez "Fakt" widać, jak w swoim dworku w Chobielinie pod Bydgoszczą minister odbiera z rąk funkcjonariuszy BOR pudełko z pizzą. Jak informuje gazeta, funkcjonariusze przywieźli ją w weekend majowy z pizzerii oddalonej o 10 km od posiadłości ministra.

Sikorski również postanowił odpowiedzieć Pawłowicz, jednak po jej ciętej ripoście nie zdecydował się na to, by wbijać jej kolejną mocną szpilę.

Czy nie powinniście się aby zdecydować czy jestem sołtysem, czy hrabią? Ale trochę szkoda, że przez wasze antyeuropejskie zajoby Polska traci dziesiątki miliardów złotych - napisał.
Zobacz także: Wrzawa po wpisie Pawłowicz. Ochojska odpowiada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(452)
Lesiost
2 miesiące temu
Ten oszczymurek do piet nie dorasta Pani Krysi
Wojtek
2 miesiące temu
Ani jednym ani drugim, jest zwykłym prostakiem, który wyforował się na nazwisku, mimo, ze to nie ta linia rodowa
stop
2 miesiące temu
Jeżeli zabiorą to ,,dzięki" 5-tej kolumnie której elementem jest Sikorski.
Ada
2 miesiące temu
Hrabia ? Tytuły hrabiowskie nadawali wyłącznie zaborcy. Kto uczciwy przyjąłby taki tytuł ?
Nie szkodzić.
2 miesiące temu
Powtarzam po raz kolejny.W żadnym kraju opozycja nie bruździ na arenie międzynarodowej tak jak nasza. W Polsce niech wyciągają wszystkie brudy ile chcą. To nawet lepiej dla społeczństwa żeby [wiedzieć].Trzeba umieć czekać na KORYTO z godnością.
J678
2 miesiące temu
Strata dzięki działaniom sikorskiego . czyli robienie do własnego gniazda,.Herr Szykorsky
Anatol
2 miesiące temu
Do wszystkich Cymbałów na forum niemieckim.To co napisze obowiązuje we wszystkich krajach demokracji europejskiej.Do rzeczy ,otóż dopóki jakaś partia wygrywa wybory parlamentarne dopóty reprezentuje dany kraj .Czyli jeśli niejaki sikorski chce ukarać jak twierdzi rząd PIS-u,to oznacza ,że chce ukarać Polaków bo to czy wam się podoba totalna opozycjo czy nie, jest rząd PIS który został wybrany w legalnych podkreślam legalnych wyborach parlamentarnych.Od tego momentu nie ma rządu PIS-u jest rząd Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej i kropka.Komentarz swój pisz bo celowa dezinformacja wiadomych źródeł polskojęzycznych krąży po świecie by dyskredytować Polskę.
To jest fakt
2 miesiące temu
Brawo Pani Krystyno. Riposta godna.
kaczyński
2 miesiące temu
Nowy nieład zamyka ostatni warzywniak na moim osiedlu
Ewa
2 miesiące temu
Brawo dla Pawłowicz.
Pała!
2 miesiące temu
M i s z c z krótkiej formy. Na dłuższą merytoryczną dyskusję intelektu nie staje. Identycznie jak i Tuska.
no cóż
2 miesiące temu
Dziś dostałem emaila, od bliskiego kolegi Krystyny ze zdjęciami. "Agnieszka już ty nie mieszka" to mało! Teraz to przecież "szacowna" sędzina TK pomocy kuchennej Julci!
asdfg
2 miesiące temu
Strata dzięki działaniom sikorskiego . czyli robienie do własnego gniazda,.Herr Szykorsky
zdradek
2 miesiące temu
Czy to ten sam sikorski co krzyczał w europarlamencie, żeby ukarać Polskę ???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić