Pchnął nożem biskupa. Wszystko było transmitowane na żywo

70

Biskup Marie Emmanuel odprawiał mszę w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Wakeley w Australii, kiedy rzucił się na niego mężczyzna z nożem. Msza święta transmitowana była na żywo w serwisie YouTube. Policja podała, że ​​biskup odniósł "obrażenia niezagrażające życiu". Napastnik, który zaatakował także kilka innych osób, został zatrzymany.

Pchnął nożem biskupa. Wszystko było transmitowane na żywo
Zaatakowano księdza podczas mszy. Otrzymał ciosy nożem (Facebook)

Biskup Marie Emmanuel odprawiał nabożeństwo w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza, które było również transmitowane online. Emmanuel w trakcie mszy został zaatakowany nożem na ołtarzu.

Władze Sydney twierdzą, że aresztowano jedną osobę, a wśród rannych w ataku nie było ofiar śmiertelnych. W oświadczeniu policji czytamy, że w Wakeley trwa operacja policyjna w związku z doniesieniami o pchnięciu nożem.

Funkcjonariusze z Komendy Okręgu Policji udali się do miejsca przy Welcome Street w Wakeley po doniesieniach o tym, że kilka osób zostało dźgniętych nożem. Funkcjonariusze aresztowali mężczyznę, który będzie miał postawione zarzuty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Misiek Koterski o lekcjach religii w szkole. "Nie dziwię się, że młodzi ludzie nie chcą mieć nic wspólnego z kościołem"
Ranne osoby odniosły obrażenia niezagrażające życiu i są pod opieką ratowników medycznych NSW Ambulance. Więcej informacji zostanie podanych, gdy będą dostępne - podkreśla policja.

Zaatakowany ksiądz w przeszłości wypowiadał wiele kontrowersyjnych kazań. Podczas nabożeństwa w kościele w Wakeley w 2021 r., które było również transmitowane online, biskup powiedział, że układ odpornościowy został zaprojektowany przez Boga, więc ludzie nie muszą być leczeni szczepionkami.

Trudne dni dla Australii

Do ataku doszło zaledwie kilka dni po tym, jak w Sydney doszło do masowego ataku nożem, w wyniku którego w centrum handlowym zamordowano sześć osób.

Policja zatrzymała 40-letniego Joe Cauchi, który zabił pięć kobiet i ochroniarza. Został zastrzelony przez policję na miejscu zdarzenia.

W ostatnich latach brutalne ataki publiczne były w Australii stosunkowo rzadkie, jednak w 2023 r. wprowadzono nowe przepisy mające na celu zwalczanie przestępczości z użyciem noża.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić