Pędził hulajnogą 73 km/h. Surowy mandat dla 26-latka

56

Przepisy ruchu drogowego regulują m.in. dopuszczalne prędkości, z jaką mogą poruszać się kierujący pojazdami na różnego rodzaju drogach. Dotyczy to także kierujących hulajnogami elektrycznymi. Przekonał się o tym kilka dni temu mieszkaniec Sulejówka, który w Okuniewie jechał 73 km/h przekraczając dopuszczalną dla niego prędkość o 50 km/h. Policjanci ukarali go surowym mandatem.

Pędził hulajnogą 73 km/h. Surowy mandat dla 26-latka
26-latek poruszał się hulajnogą z prędkością 73 km/h. (Policja)

W sobotę 16 lipca, funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego nadzorowali ruch pojazdów na ternie gminy Halinów w województwie mazowieckim. W ramach wykonywanych działań prowadzili m.in. kontrole przestrzegania ograniczeń prędkości wykorzystując do tego laserowy miernik prędkości.

W pewnym momencie w miejscowości Okuniew na drodze wojewódzkiej 637 zauważyli zbliżającego się ze znaczną prędkością kierującego elektryczną hulajnogą. Kiedy zmierzyli jego prędkość, urządzenie wskazało 73 km/h.

To o 50 za dużo dla takiego kierującego w tym miejscu - podkreśla policja.

Kierowca hulajnogi został zatrzymany do kontroli drogowej. 26-letni mieszkaniec Sulejówka myślał, że może jechać z prędkością, z jaką poruszają się inne pojazdy a na taką pozwalał mu jego jednoślad. Jednak przepisy ruchu drogowego zobowiązują kierowców hulajnóg elektrycznych do poruszania się drogą z maksymalną prędkością do 20 km/h.

Policjanci nałożyli na 26-letniego mężczyznę mandat karny w wysokości 1500 zł - relacjonuje policja.

Mundurowi przypominają, że w sytuacji gdy obok drogi znajduje się ścieżka rowerowa kierowca hulajnogi ma obowiązek z niej korzystać a prędkość ma być zbliżona do prędkości, z jaką poruszają się piesi.

Zobacz także: Awantura o hulajnogę w autobusie. Policja opublikowała wideo sprzed interwencji
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić