"Piątka dla zwierząt". W końcu usłyszeliśmy, co prezydent ma do powiedzenia na jej temat

13

Prezydent Andrzej Duda pierwszy raz zabrał głos na temat "Piątki dla zwierząt. Wypowiedział się na ten temat w trakcie dożynek prezydenckich w Warszawie.

"Piątka dla zwierząt". W końcu usłyszeliśmy, co prezydent ma do powiedzenia na jej temat
Andrzej Duda na dożynkach prezydenckich (PAP, Mateusz Marek)

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie "Piątki dla zwierząt". Okoliczności jego wypowiedzi nie są przypadkowe. Prezydent przedstawił swoje zdanie podczas dożynek prezydenckich w Warszawie. Wykorzystał w ten sposób obecność wielu rolników i osób związanych ze wsią.

Charakter wypowiedzi prezydenta był jak zawsze bardzo dyplomatyczny. Andrzej Duda nie stanął ani za PiS-em, ani za osobami, którym ustawa przeszkadza. Skupił się za to na istocie rolnictwa w naszym kraju. Chwalił rolników i podkreślał, jak bardzo ważni są dla polskiej gospodarki. Zapewniał również, że będzie robił wszystko, aby dbać o ich interesy.

Chcę jasno powiedzieć wszystkim polskim rolnikom, że będę czynił wszystko, aby sprawy polskich rolników prowadzone były jak najlepiej i aby rolnik mógł w naszym kraju bezpiecznie gospodarować - powiedział prezydent.

Prezydent przyznał, że ostatnie tygodnie były ciężkie dla polskiego rolnictwa. Duda zaznaczył, że dyskusja na temat zmian związanych z "Piątką dla zwierząt" jest na razie tylko dyskusją. Dodał, że nie podjęto jeszcze żadnych kroków legislacyjnych.

Ale chcę bardzo mocno i w pewnym sensie z gniewem powiedzieć, że padło wiele absolutnie fałszywych, nieprawdziwych słów, które nigdy nie powinny były paść z ust nikogo w Polsce, zwłaszcza takich, którzy na rolnictwie się nie znają, nie rozumieją go, a bardzo często nigdy nie widzieli w jaki sposób realizowana jest hodowla zwierząt - przyznał Andrzej Duda.

"Piątka dla zwierząt" ma wejść w życie na terenie całej Polski. Zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra z wyjątkiem królika. Nie będzie można również trzymać psa na łańcuchu. Projekt jest bardzo istotny dla Jarosława Kaczyńskiego. Założeniom sprzeciwia się między innymi Zbigniew Ziobro.

Zobacz także: Kinga Duda w kancelarii ojca. Beata Szydło wprost o pojawiającym się dylemacie
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić