Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

"Piątka dla zwierząt". W końcu usłyszeliśmy, co prezydent ma do powiedzenia na jej temat

6
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda pierwszy raz zabrał głos na temat "Piątki dla zwierząt. Wypowiedział się na ten temat w trakcie dożynek prezydenckich w Warszawie.

"Piątka dla zwierząt". W końcu usłyszeliśmy, co prezydent ma do powiedzenia na jej temat
Andrzej Duda na dożynkach prezydenckich (PAP, Mateusz Marek)

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie "Piątki dla zwierząt". Okoliczności jego wypowiedzi nie są przypadkowe. Prezydent przedstawił swoje zdanie podczas dożynek prezydenckich w Warszawie. Wykorzystał w ten sposób obecność wielu rolników i osób związanych ze wsią.

Charakter wypowiedzi prezydenta był jak zawsze bardzo dyplomatyczny. Andrzej Duda nie stanął ani za PiS-em, ani za osobami, którym ustawa przeszkadza. Skupił się za to na istocie rolnictwa w naszym kraju. Chwalił rolników i podkreślał, jak bardzo ważni są dla polskiej gospodarki. Zapewniał również, że będzie robił wszystko, aby dbać o ich interesy.

Chcę jasno powiedzieć wszystkim polskim rolnikom, że będę czynił wszystko, aby sprawy polskich rolników prowadzone były jak najlepiej i aby rolnik mógł w naszym kraju bezpiecznie gospodarować - powiedział prezydent.

Prezydent przyznał, że ostatnie tygodnie były ciężkie dla polskiego rolnictwa. Duda zaznaczył, że dyskusja na temat zmian związanych z "Piątką dla zwierząt" jest na razie tylko dyskusją. Dodał, że nie podjęto jeszcze żadnych kroków legislacyjnych.

Ale chcę bardzo mocno i w pewnym sensie z gniewem powiedzieć, że padło wiele absolutnie fałszywych, nieprawdziwych słów, które nigdy nie powinny były paść z ust nikogo w Polsce, zwłaszcza takich, którzy na rolnictwie się nie znają, nie rozumieją go, a bardzo często nigdy nie widzieli w jaki sposób realizowana jest hodowla zwierząt - przyznał Andrzej Duda.

"Piątka dla zwierząt" ma wejść w życie na terenie całej Polski. Zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra z wyjątkiem królika. Nie będzie można również trzymać psa na łańcuchu. Projekt jest bardzo istotny dla Jarosława Kaczyńskiego. Założeniom sprzeciwia się między innymi Zbigniew Ziobro.

Zobacz także: Kinga Duda w kancelarii ojca. Beata Szydło wprost o pojawiającym się dylemacie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
-ENYA
2 lata temu
PAN DUDA POKRĘTNIE I ZAWILE I NIE NA TEMAT. SPRAWA POWINNA BYĆ KONKTRETNIE ZAŁATWIONA, CZYLI PODPISANA. GNIEW PANA DYDY BEZSENSOWNY,NIE TRZEBA BYĆ ROLNIKIEM, ABY WIEDZIEĆ NA CZYM POLEGA ROLNICTWO CZY HODOWLA😁😁 KAŻDY Z NAS MA RODZINĘ NA WSI I WIE I WIDZI NA CZYM POLEGA PRACA W ROLNICTWIE. TE KRZYKI ZBUNTOWANYCH CHŁOPÓW NA STRAJKACH SĄ ŚMIESZNE I BEZPODSTAWNE. WYGADUJĄ BZDURY, KTÓRE NALEŻY WSADZIĆ DO KOSZA. WSZYSTKIE "PROBLEMY" MOŻNA ROZWIĄZAĆ,DOBRA WOLA WSKAZANA.NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH.TAM GDZIE RZĄDZI PIENIĄDZ, ROBI SIĘ BURDY I KRZYCZY VETO. PAN PREZYDENT DUDA CHOWA GŁOWĘ W PIASEK.TEGO PROBLEMU NIE DA SIĘ ROZWIĄZAĆ UNIKIEM I SCHOWANIEM GO POD DYWAN. PANIE PREZYDENCIE,CZY ZAWSZE MUSI WYGRAĆ PIENIĄDZ W STARCIU Z DOBROCIĄ, LITOŚCIĄ I CIERPIENIEM?. ZMIANA POGLĄDU TO OZNAKA BRAKU STABILNOŚCI, LĘKU I PEWNOŚCI.TAK JEST PAN DUDA ODBIERANY W TEJ KWESTI😕☹😏. PANIE JAROSŁAWIE KACZYŃSKI, CZYNIĄC DOBRO SPOTYKAMY SIĘ ZE SPRZECIWEM, DLACZEGO? BO W DZISIEJSZYM OBRZYDLIWIE ZMATERIALIZOWANYM ŚWIECIE, RZĄDZI TYLKO PIENIĄDZ A POJĘCIE DOBRA I SUMIENIE PRZESTAŁY ISTNIEĆ.CZY JEST COŚ CO JEST SILNIEJSZE OD PIENIĘDZY?. NIE. CZŁOWIEK UZALEŻNIŁ SIĘ OD PIENIĘDZY, JEST ICH NIEWOLNIKIEM.
inka
2 lata temu
No cóż Prezes jeszcze wyraźnie nie powiedział czy ma podpisać czy nie.
cekawi
2 lata temu
Ten osobnik który zmienia zdanie w zależności jak jego przełożonym jest wygodnie nie powinien zabierać głosu na temat o który nie ma pojęcia , przed wyborami mydlił oczy że podpisze emeryturę stażową ,a już po wyborach stwierdził że takowej nie podpisze ,więc jaki on ma mieć szacunek w oczach zwykłego obywatela ? Tu będzie podobnie na dożynkach mówi jedno a za chwilę prezes tupnie obolałą nogą i PAD podpisze wszystko
Szaman
2 lata temu
Każdy minister rolnictwa powinien przynajmniej pięć lat przepracować na roli. Jako mały i średni gospodarz. Hodować przez ponad rok byka czy świnie. potem sprzedać i obliczyć ile go wynioslo pracy ile paszy a ile dostał w skupie. Potem dopiero się udzielać jaki to on jest wspaniały dla rolników. I czego to on niezalatwil. Bo za kilku tysięczna pensje,odprawę ,premie i różnego rodzaju diety to kazdy może mówi że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.
Antypis
2 lata temu
To jest gorzej jak za komuny. Za komuny psy były na łańcuchach i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz bandyta ma więcej praw niż ofiara.
kdk
2 lata temu
Tutaj to bardzo często wypowiadają się osoby nie mające o niczym pojęcia
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić