Pierwsza przejażdżka po zimie. Mandat 2500 zł i 15 punktów karnych

6

Policjanci z Kalisza pokazali zdjęcie z pomiaru prędkości pewnego motocyklisty. Mężczyzna potraktował ulicę jak tor wyścigowy. 27-latek otrzymał wysoki mandat. Wiadomo też, że w ciągu najbliższych miesięcy nie wsiądzie na motocykl.

Pierwsza przejażdżka po zimie. Mandat 2500 zł i 15 punktów karnych
Policja pokazała zdjęcie z pomiaru (Policja)

Niewątpliwie jednym z symboli wiosny jest ponowne pojawienie się motocyklistów na drogach. Wraz z poprawą warunków atmosferycznych ich obecność będzie coraz bardziej widoczna. Kierowcy samochodów muszą przyzwyczaić się do powrotu jednośladów na ulice po kilkumiesięcznej przerwie.

Po zimowej pauzie motocykliści wyczekują choćby jednego dnia z wiosennymi warunkami na drodze. Dla wielu jest to wystarczający argument, żeby rozpocząć sezon. Niekiedy głód jest jednak tak duży, że już przy pierwszym wyjeździe miłośnicy jednośladów popełniają fatalne błędy. Tak było w przypadku 27-latka z Kalisza.

O wybryku motocyklisty z Kalisza poinformował Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Zachowanie 27-latka wskazywało, że przez długą zimową przerwę zapomniał o zasadach ruchu drogowego, które obowiązują na polskich drogach. Kierujący motocyklem w obszarze zabudowanym, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 177 km/h. Mężczyzna "nadział się" na patrol, który akurat mierzył prędkość.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To wyraz pogardy". Schetyna komentuje "aferę mięsną"

Mandat dla motocyklisty. 2500 zł i 15 punktów

Motocyklista z Kalisza zdecydowanie przeszarżował. Na pewno zapamięta swoje rozpoczęcie sezonu 2023 do końca życia.

Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 2500 zł i 15 punktami karnymi. Dodatkowo wiadomo już, że kolejną przejażdżkę 27-latek będzie mógł odbyć dopiero w czerwcu, gdyż zatrzymano mu na trzy miesiące prawo jazdy.

Ukarany tłumaczył się, że była to jego pierwsza przejażdżka po zimie.

Policjanci zwrócili się w komunikacie do innych motocyklistów. Zaapelowali o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zwrócili uwagę, że dobre warunki atmosferyczne nie są gwarancją bezpieczeństwa na drodze.

Ładna pogoda i sucha nawierzchnia nigdy nie gwarantują bezpieczeństwa na drodze. Do większości zdarzeń drogowych dochodzi na skutek błędu człowieka. Błąd taki można popełnić niezależnie od warunków pogodowych. Ale niestety, jak wskazuje doświadczenie korzystna pogoda usypia naszą czujność - napisała policja.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić