Pierwsza taka decyzja w USA. Dotyczy nieletnich

14

Stan Arkansas zdecydował się na zabronienie terapii hormonalnych i zbiegów chirurgicznych dla nieletnich osób transpłciowych. To pierwsza taka decyzja w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsza taka decyzja w USA. Dotyczy nieletnich
Lekarze (PAP)

Stan Arkansas został pierwszym w USA, który zdecydował się na taki ruch względem nieletnich osób transpłciowych. W tej sprawie interweniował gubernator, ale parlament we wtorek odrzucił jego weto.

Gubernator Asa Hutchinson zdecydował się na reakcję, bo uznał, że sprawa terapii hormonalnych i zabiegów nie powinna być regulowana przez władze.

PAP podaje, że nowe prawo wejdzie w życie pod koniec lipca. Jeżeli któryś medyk je złamie, to będzie zagrożony utratą licencji lekarskiej.

USA. Nie tylko Arkansas?

Agencja Reutera donosi, że śladem Arkansas mogą pójść inne stany USA. Podobno wprowadzenie takich przepisów jest rozważane w 16 innych regionach Stanów Zjednoczonych.

Takie kroki potępia środowisko LGBTQ. Jego przedstawiciele uważają, że wdrażanie przepisów niekorzystnych dla osób transpłciowych może skutkować zwiększającą się liczbą samobójstw.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić