Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Krakowska kuria zabrała głos ws. okrutnego kazania Piotra Natanka

939
Podziel się:

Piotr Natanek znowu szokuje. W Święta Wielkanocne wygłosił kazanie, podczas którego stwierdził, że "dziecko poczęte z probówki (…) jest produktem, nie bytem, (...) jest zwierzęciem". Wypowiedź suspendowanego prezbitera skomentował rzecznik archidiecezji krakowskiej.

Krakowska kuria zabrała głos ws. okrutnego kazania Piotra Natanka
Były ksiądz Piotr Natanek. (Twitter.com)

W wielkanocną niedzielę ksiądz Piotr Natanek wygłosił nielegalne kazanie. Zdaniem suspendowanego prezbitera "dziecko poczęte z probówki poza Bogiem jest produktem, a nie bytem, nie istotą, jest zwierzęciem".

Kazanie zostało nagrane i udostępnione w sieci. Internauci nie kryją oburzenia. Szokujące słowa Natanka skomentował również rzecznik archidiecezji krakowskiej. Ks. Łukasz Michalczewski przypomina, że ks. Natanek został suspendowany, nie może więc sprawować żadnych czynności kapłańskich.

Odprawianie przez niego Mszy świętej wbrew zakazom jest niegodziwe i świętokradzkie, a jego spowiedzi są nieważne. Kara ta została mu wymierzona za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo oraz głoszone słowa niezgodne z nauką Kościoła - tłumaczy ks. Łukasz Michalczewski, rzecznik archidiecezji krakowskiej w rozmowie z KAI.

Nabożeństwa, którym przewodniczy ks. Natanek prowadzone są wbrew nałożonym zakazom. Jego prywatne działania nie podlegają prawu kościelnemu.

Grupa, którą skupia wokół siebie ks. Natanek, nosi znamiona sekty. Jego działalność nie ma aprobaty Kościoła katolickiego - dodaje ks. Michalczewski.

Ksiądz Piotr Natanek został suspendowany za poglądy niezgodne z oficjalną nauką Kościoła w 2011 r. Były ksiądz nie stosuje się jednak do zakazów. W 2020 r. Natanek postawił własne sanktuarium we wsi Grzechynia (woj.małopolskie), gdzie regularnie odprawia msze.

Zobacz także: Stanisław Dziwisz zostanie ukarany? Ksiądz Isakowicz-Zaleski prosto z mostu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(939)
pierre plutoi...
5 miesięcy temu
Komunistyczny komitet centralny tzw. "biskupów" z masońskiego nadania nie argumentuje, tylko segreguje. Jest to faszyzm, totalitaryzm. Oczywiście należy się granica jasno określona, gdzie jest bio-hybryda, a gdzie człowiek. Zamiast uczciwych argumentów komitet szkalowania wiary katolickiej serwuje względem konsekwentnego księdza górala mowę nienawiści i segregacji i przemilczania prawdy względem kwestii, którą mogą tylko uczciwie podejmować ci, których się prześladuje.
czy to nie ko...
rok temu
naprawdę aBiskupi uważają ,że eksperymenty na ludziach i dzieciach to jest zgodne z naukæ kościoła. a nie zabijaj,zabijajæ kilka noworodkõw w zsmrażarce aby mõgł przeżyć 1,Biskupi wy siė sami lepiej suspendujcie za swojæ ignorancjë.
cenzor z PRL
rok temu
x Piotr przejazuje tylko obkawienie,słowa Pana Jezusa,może sië nad nimi zadtanõwcie,te dzieci sæ produkowane a nie poczëte. Prawda boli,nieprawdaż.
cenzory z PRL
rok temu
Brawo,sæ jeszcze mædrzy ksiëża,jeśli x Piotr mõwi prawdë,to wszystk8e te dzieci z prubõwki są bez duszy i udziału aktu stwõrczego Boga,czyje to dxieci.
nie cenzuruje...
rok temu
X Natanek powiedział prawdę,JPII to napisał , że stosunek w małżeństwie jest święty,bez niego nie ma poczëcia istoty ludzkiej,poczytajcie kochani biskupi wreszcie groszku swojego świętego. On
Qanon
rok temu
Natanek prawdę Ci powie
emeryt
rok temu
co to za kraj że nie mogą sobie rady dać z Natankiem czy z Rydzykiem.............
Rudy Tusk
rok temu
Dokąd ten świat zmierza takich kleryków nie mających nic wspólnego z posłannictwem bożym powinno się odsunąć od kościoła i dać do segregacji śmieci odpadów komunalnych ,kamieniołomów chlewni zwierzyńców a nie do pośrednictwa z bogiem
Tom
rok temu
Przez takich księży przestałem chodzić do kościoła , a ten ksiądz jest zwierzęciem i powinien być w zoo.
Narodowiec
rok temu
Idziemy po ciebie
Parafianek
rok temu
Ten cały Natanek sam pochodzi z probówki - i to takiej w której zwykle znajduje się kał do zbadania.
Reksio
rok temu
Mam nadzieje ze on prsestrzega celibatu i nie przedluzy swoich genow :) :)
Stary
rok temu
Oni sa wszyscy po jednych pieniadzach...
Festyn
rok temu
Bog stworzyl czlowieka zeby ten mogl sie cieszyc darami od niego. To czlowiek sam narzuca na innego czlowieka glupie ograniczenia. Bog tego nie zrobil.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić