o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Krakowska kuria zabrała głos ws. okrutnego kazania Piotra Natanka

938
Podziel się

Piotr Natanek znowu szokuje. W Święta Wielkanocne wygłosił kazanie, podczas którego stwierdził, że "dziecko poczęte z probówki (…) jest produktem, nie bytem, (...) jest zwierzęciem". Wypowiedź suspendowanego prezbitera skomentował rzecznik archidiecezji krakowskiej.

Krakowska kuria zabrała głos ws. okrutnego kazania Piotra Natanka
Były ksiądz Piotr Natanek. (Twitter.com)
bDTJVdzF

W wielkanocną niedzielę ksiądz Piotr Natanek wygłosił nielegalne kazanie. Zdaniem suspendowanego prezbitera "dziecko poczęte z probówki poza Bogiem jest produktem, a nie bytem, nie istotą, jest zwierzęciem".

Kazanie zostało nagrane i udostępnione w sieci. Internauci nie kryją oburzenia. Szokujące słowa Natanka skomentował również rzecznik archidiecezji krakowskiej. Ks. Łukasz Michalczewski przypomina, że ks. Natanek został suspendowany, nie może więc sprawować żadnych czynności kapłańskich.

bDTJVdzH
Odprawianie przez niego Mszy świętej wbrew zakazom jest niegodziwe i świętokradzkie, a jego spowiedzi są nieważne. Kara ta została mu wymierzona za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo oraz głoszone słowa niezgodne z nauką Kościoła - tłumaczy ks. Łukasz Michalczewski, rzecznik archidiecezji krakowskiej w rozmowie z KAI.

Nabożeństwa, którym przewodniczy ks. Natanek prowadzone są wbrew nałożonym zakazom. Jego prywatne działania nie podlegają prawu kościelnemu.

Grupa, którą skupia wokół siebie ks. Natanek, nosi znamiona sekty. Jego działalność nie ma aprobaty Kościoła katolickiego - dodaje ks. Michalczewski.
bDTJVdzN

Ksiądz Piotr Natanek został suspendowany za poglądy niezgodne z oficjalną nauką Kościoła w 2011 r. Były ksiądz nie stosuje się jednak do zakazów. W 2020 r. Natanek postawił własne sanktuarium we wsi Grzechynia (woj.małopolskie), gdzie regularnie odprawia msze.

Zobacz także: Stanisław Dziwisz zostanie ukarany? Ksiądz Isakowicz-Zaleski prosto z mostu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTJVdAi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(938)
ambona
2 tyg. temu
Natanek za te słowa powinnien isc do wiezienia i to natychmiast
V69
2 tyg. temu
To nie Natanek to Szatanek...
ex katolik
2 tyg. temu
co ci ludzie mają w głowach......
bDTJVdAj
Polka
2 tyg. temu
To nie jest juz moj kosciol....
Wierzacy
2 tyg. temu
Najwyższy czas żeby zlikwidować fundusz koscielny z budżetu państwa. Jak to możliwe żeby państwo płacilo za każdego księdza czy biskupa ubezpieczenie zdrowotne i społeczne,dawało dwie emerytury po 65roku i druga po 75.Oni za różne uroczystości ciągną od nas dużo nie płacąc żadnych podatków więc za zus powinni płacić sami.
Najnowsze komentarze (938)
czy to nie ko...
1 tyg. temu
naprawdę aBiskupi uważają ,że eksperymenty na ludziach i dzieciach to jest zgodne z naukæ kościoła. a nie zabijaj,zabijajæ kilka noworodkõw w zsmrażarce aby mõgł przeżyć 1,Biskupi wy siė sami lepiej suspendujcie za swojæ ignorancjë.
cenzor z PRL
1 tyg. temu
x Piotr przejazuje tylko obkawienie,słowa Pana Jezusa,może sië nad nimi zadtanõwcie,te dzieci sæ produkowane a nie poczëte. Prawda boli,nieprawdaż.
cenzory z PRL
1 tyg. temu
Brawo,sæ jeszcze mædrzy ksiëża,jeśli x Piotr mõwi prawdë,to wszystk8e te dzieci z prubõwki są bez duszy i udziału aktu stwõrczego Boga,czyje to dxieci.
nie cenzuruje...
1 tyg. temu
X Natanek powiedział prawdę,JPII to napisał , że stosunek w małżeństwie jest święty,bez niego nie ma poczëcia istoty ludzkiej,poczytajcie kochani biskupi wreszcie groszku swojego świętego. On
Qanon
1 tyg. temu
Natanek prawdę Ci powie
emeryt
1 tyg. temu
co to za kraj że nie mogą sobie rady dać z Natankiem czy z Rydzykiem.............
Rudy Tusk
1 tyg. temu
Dokąd ten świat zmierza takich kleryków nie mających nic wspólnego z posłannictwem bożym powinno się odsunąć od kościoła i dać do segregacji śmieci odpadów komunalnych ,kamieniołomów chlewni zwierzyńców a nie do pośrednictwa z bogiem
Tom
1 tyg. temu
Przez takich księży przestałem chodzić do kościoła , a ten ksiądz jest zwierzęciem i powinien być w zoo.
bDTJVdAb
Narodowiec
1 tyg. temu
Idziemy po ciebie
Parafianek
1 tyg. temu
Ten cały Natanek sam pochodzi z probówki - i to takiej w której zwykle znajduje się kał do zbadania.
Reksio
1 tyg. temu
Mam nadzieje ze on prsestrzega celibatu i nie przedluzy swoich genow :) :)
Stary
1 tyg. temu
Oni sa wszyscy po jednych pieniadzach...
Festyn
1 tyg. temu
Bog stworzyl czlowieka zeby ten mogl sie cieszyc darami od niego. To czlowiek sam narzuca na innego czlowieka glupie ograniczenia. Bog tego nie zrobil.
Reksio
1 tyg. temu
Smutne jest to ze on jeszcze zaslania sie Bogiem a co glupsi uwazaja ksiedza za nadczlowieka
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić