Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Pierwsze takie studia w Polsce. Czy to przyszłość nauki?

15

Politechnika Lubelska stawia na nowoczesny wymiar kształcenia i innowacyjne kierunki na studiach wyższych. Dowód? Otwarcie studentów na sztuczną inteligencję. Uczelnia będzie kształcić żaków na kierunku "Sztuczna inteligencja w biznesie".

Pierwsze takie studia w Polsce. Czy to przyszłość nauki?
Sztuczna inteligencja na studiach? Będzie już nawet specjalny kierunek (Pixabay)

Uczelnia zdecydowanie stawia na nowoczesną formę kształcenia, opartą na niespotykanych kierunkach. Wspomniana Sztuczna inteligencja w biznesie to ewenement na skalę krajową, a nawet europejską.

Studia inżynierskie są połączeniem nauki obszaru uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji. Umożliwiają pozyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw, które postawiły na rozwój AI.

Po co uczelnia przygotowała taki nowoczesny kierunek?

Celem kształcenia na kierunku sztuczna inteligencja w biznesie jest przygotowanie absolwenta do pracy w organizacjach wykorzystujących bądź planujących zastosowanie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji zarówno w swoich systemach zarządzania, jak i w szeroko rozumianej analizie danych - możemy przeczytać na oficjalnej stronie studiów.

Każdy student nauczy się między innymi funkcjonowania sztucznej inteligencji i korzystania z niej na poziomie biznesowym. W pracy wykorzystywane będą zaawansowane algorytmy matematyczne i dostępne technologie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Studia umożliwiają też naukę użytecznych języków programowania, działania z bazami danych i podstaw logistyki związanej z AI. To wszystko zakres materiału przewidziany na siedem semestrów zajęć.

Co z zajęć wyniesie student?

Władze uczelni podkreślają, że absolwenci nie tylko będą umieć używać sztucznej inteligencji w pracy, ale też otrzymają wiedzę niezbędną do wpływania na AI. Zaawansowane algorytmy, które pozna każdy student, wpływają na projektowanie zadań przeznaczonych dla AI, a także zaprogramowanie ich późniejszej realizacji.

To studia przydatne dla osób, które chcą pracować w nowoczesnych technologiach i widzą dla siebie przyszłość w biznesie. Pracę znajdą po nich managerowie, specjaliści branży IT, programiści czy inne osoby, odpowiadające za automatykę pracy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić