Pies bohater. Uratował kobiecie życie

3

Digby, pies terapeutyczny ze Straży Pożarnej i Ratowniczej Devon i Somerset w Anglii, został okrzyknięty bohaterem po tym, jak uratował życie niedoszłej samobójczyni. Zwierzakowi udało się uspokoić kobietę gotową do skoku z mostu. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Pies bohater. Uratował kobiecie życie
Pies został okrzyknięty bohaterem za uratowanie życia kobiety. (YouTube)

Do zdarzenia doszło 15 czerwca na moście w pobliżu Exeter w hrabstwie Devon w Wielkiej Brytanii. Digby, pies terapeutyczny, uspokoił kobietę, która chciała odebrać sobie życie.

Pies uratował kobietę

To jest Digby. Dzisiaj zrobił dziś coś niesamowitego, pomógł uratować młodą kobietę, która myślała o odebraniu sobie życia na moście nad M5 w pobliżu Exeter– czytamy na Twitterze Devon and Somerset Fire and Rescue Service.

Kobieta stała na moście i zamierzała skoczyć. Służby ratownicze, które przybyły na miejsce, próbowały ją od tego odwieść. Niestety kobieta nie chciała rozmawiać z negocjatorami i sytuacja stawała się coraz bardziej niepokojąca.

Wtedy straż pożarna postanowiła sprowadzić Digby'ego. Digby to 3-letni Labradoodle (krzyżówka Labradora Retrievera z pudlem), który wspiera zespół ratowników w krytycznych momentach i zajmuje się sprawami związanymi z traumami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Niedługo po przybyciu Digby'ego cała sytuacja szybko się wyjaśniła. Dzięki obecności psa kobieta zeszła z mostu.

Kiedy przyjechał Digby, młoda kobieta natychmiast odwróciła głowę, spojrzała i uśmiechnęła się. Rozpoczęła się rozmowa o Digbym i jego roli w straży pożarnej. Pytano ją, czy chciałaby przyjść i spotkać się z Digbym, gdyby oczywiście zeszła z balustrady. I z przyjemnością oznajmiamy, że tak zrobiła – poinformowała straż Devon i Somerset.
Zobacz także: Pociąg bez toalety z Zakopanego do Trójmiasta. "Jest to wpadka ze strony przewoźnika"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić