Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Pies zamarzał na łańcuchu. Właścicielka wyjechała

35
Podziel się

Właściciele psów czasem okazują się totalnie bezduszni. Prawdziwe piekło przeżyły czworonogi z Czechowic-Dziedzic i Sosnowca. To szokujące, jak zachowywali się ich opiekunowie.

Pies zamarzał na łańcuchu. Właścicielka wyjechała
Pies zamarzał na łańcuchu (Facebook, Fundacja "Mam Kota na Punkcie Psa"; Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu)
bEDSBDSd

W niedzielę o czworonogu pozostawionym na mrozie dowiedzieli się wolontariusze Fundacji "Mam Kota na Punkcie Psa". Oczywiście bardzo szybko ruszyli do działania. Gdy dotarli do psa, okazało się, że woda w misce zwierzęcia jest zamarznięta.

To jednak nie wszystko. Pies nie miał też dostępu do pożywienia.

bEDSBDSf
Brak wody, brak jedzenia. Brak zainteresowania - podakreślili przedstawiciele wspomnianej organizacji.

Czworonóg trzymany był na 1,5-metrowym łańcuchu. "Pies znajdował się po drugiej stronie kojca na dachu budy, gdzie musiał się w jakiś sposób przedostać. Po prostu ślizgał się po foli na wierzchołku budy. Jak długo? Trudno powiedzieć" - czytamy na Facebooku. "Właścicielki od tygodnia nie ma w domu. Psem 'opiekowała' się sąsiadka" - dodano po wstrząsającym zdarzeniu w Czechowicach-Dziedzicach (woj. śląskie).

bEDSBDSl

Szok. Wrzucił psa do lodowatej wody

Do szokującego incydentu doszło również w Sosnowcu. Młody mężczyzna wrzucił psa do rzeki i po prostu uciekł. Zwierzę o własnych siłach wydostało się na brzeg, a później trafiło do schroniska. Sprawą zainteresowało się wiele osób, dzięki czemu udało się znaleźć sprawcę tego czynu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSBDSG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
Witam
7 miesięcy temu
To Polska katolicka nawet ksiądz nie był zainteresowany swoimi pupiami w kojcu na terenie plebanii. Jak by zwierzęta wierzyły tak jak Polacy to człowieka miały by za wcielonego diabła.
Beta
7 miesięcy temu
Boże w jakim my świecie żyjemy zamiast nakładać podatki na wszystko podnieść kary pieniężne dla takich ludzi i już pieniędzy było by więcej
Jjlllkh
7 miesięcy temu
Powinny być surowsze kary i nagroda dla tego co zgłosił sadystę o to chodzi że są ludzie co boja się naskarzyc na sąsiada albo nie mają czasu i ochoty żeby to naskarzyc a więc taka mała nagroda by zachęciła do wzajemnego obserwowania i dopilnowania dobrego życia zwierząt
bEDSBDSH
Ewa
7 miesięcy temu
Za niskie kary....brak empatii wsrod bezdusznych sedziow
Beata
7 miesięcy temu
To nie ludzie. Ludźmi są ci co pomagają zwierzętom.8 lat temu szczenię wyłowione z Narwi,3 lata temu szczenię w pudełku (przy - 15)znalezione pod sklepem,w między czasie jeszcze jeden znajdek który znalazł dom u znajomej.Dwa pierwsze są u mnie i mają się świetnie.Wstydze się za "ludzi"
Ktoś
7 miesięcy temu
Biedne zwierzęta, ile one muszą wycierpieć...A tak na marginesie to zastanawiam się kto daje łapki w dół obok komentarza? Chyba tacy sami zwyrodnialcy jak w artykule.
Jaga
7 miesięcy temu
Ja rozmawiałam, prosiłam, straszyłam... Nic nie pomogło, więc ociepliłam budy sąsiadowi, kupiłam ortalionowe kojce do budy, kupiłam skórzane obroże, bo łańcuchy wrzynały się w szyje... Po tygodniu zniszczone legowiska leżały na mojej posesji, a styropian w czasie tych największych mrozów został zerwany z bud. Teraz przywiozłam siano kupione na Allegro z Warszawy na wieś, żeby psy nie spały na gołych dechach. Tutaj nie ma żadnej fundacji, która by pomogła. Gmina ma podpisaną umowę z prywatnym schroniskiem typu RADYSY...
Niki
7 miesięcy temu
Płakać się chce. Ja swoje dwa całuje po łapkach.
elcia
7 miesięcy temu
Słów brakuje na takie bestialstwa. Bydło nie ludzie. Taka psina kochana, najlepszy i najwierniejszy przyjaciel człowieka a taką ma zapłatę za swoją bezgraniczną milość. Jak czytam takie artykuły to serce mi pęka. Takiego bydlaka trzeba związac i wrzucic do lodowatej wody a ta paniusia, która wyjechała i zostawiła psinkę uwiązaną na mrozie to tez przywiazac do drzewa na lancuchu i zostawic na tydzien na mrozie.
Karać!
7 miesięcy temu
Jakim trzeba byc potworem by zgotować niewinnemu psiakowi takie piekło!! Tak działają psychopaci, zawsze zaczyna sie od doręczenia zwierząt, a potem praktykują na ludziach, w tym kończąc na zbrodniach. Dlatego powinno sie ich tępic w zarodku i wymierzyć surowe kary za przestępstwa na zwierzętach, zero pobłażania!
Agata
7 miesięcy temu
Jacy cudowni ludzie się tu wypowiadają, jacy empatyczni, tylko czemu chcą zabijać innych ludzi, głowy im odcinać? Może wystarczyła by rozmowa, edukacja, a ten hejt chyba aż tak potrzebny nie jest. I ta żądza mordu ?
Piątka dla zw...
7 miesięcy temu
Takich zdarzen by juz nie bylo, gdyby partia Gowina i Psl nie zablokowało w zeszlym roku we wrześniu ustawę o ochronie dla zwierząt- piątka dla zwierząt ( zawierała min.przepisy o zakazie więzienia psów na łańcuchach, i trzymaniu tylko na długim i tylko do kilku godzin dziennie, wysokie kary za okrucieństwo)
Piątka dla zw...
7 miesięcy temu
Takich zdarzen by juz bylo, gdyby partia Gowina i psl nie zablokowało w zeszlym roku we wrześniu ustawę o ochronie dla zwierząt- piątka dla zwierząt ( zawierała min.przepisy o zakazie więzienia psów na łańcuchach, i trzymaniu tylko na dlugim i tylko do kilku godzin dziennie, wysokie kary za okrucieństwo)
bEDSBDSz
Krycha
7 miesięcy temu
To już prawdziwe zwyrodnienie. Należałoby zrobić to samo.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić