Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Pili alkohol, nie byli małżeństwem. Zostali skazani na publiczne biczowanie

32

Sześć osób zostało skazanych za złamanie prawa szariatu. Chociaż do Indonezji dotarła pandemia COVID-19, kara została wykonana publicznie. Urzędnicy zapewniają, że ze względu na koronawirusa wprowadzono jednak zmiany w przebiegu chłosty. Jakie prawa złamali zatrzymani?

Pili alkohol, nie byli małżeństwem. Zostali skazani na publiczne biczowanie
(Getty Images, SOPA Images , Contributor)

Chłosta odbyła się w indonezyjskiej prowincji Aceh. To jedyny region kraju, w którym obowiązuje konserwatywne prawo szariatu. Jak podaje "Daily Mail", z powodu zagrożenia koronawirusem liczba osób, które uczestniczyły w wymierzaniu kary, została ograniczona do minimum. Zazwyczaj takie wydarzenia gromadzą tłumy, jednak z obaw przed karą za złamanie zakazu zgromadzeń pojawiło się tylko kilka osób.

Aby dostosować się do obecnych warunków, staramy się ograniczyć niepotrzebne procedury, tak jak zwykłe przemówienie na otwarcie. Dla uproszczenia przeprowadziliśmy chłostę bezpośrednio. Biczowanie będzie nadal trwało, ale ograniczymy liczbę zaangażowanych osób – "Daily Mail" cytuje wypowiedź jednego z urzędników.

Za jakie przestępstwa skazanym została wymierzona kara chłosty?

Osoby ukarane chłostą miały dopuścić się naruszenia prawa islamskiego poprzez picie alkoholu. Wśród zatrzymanych była niezamężna para, która przebywała razem w jednym z hoteli. Zostali oskarżeni o cudzołóstwo.

Zobacz także: Zobacz też: Indonezja - największy archipelag świata

Według ustaleń "Daily Star" osoby oskarżone o picie alkoholu otrzymały 40 razów. Nie podano, ile ciosów otrzymała niezamężna para, jednak zwykle w podobnych przypadkach winnym wymierza się po 20 uderzeń. Jeden z mężczyzn skazanych za spożywanie wysokoprocentowych trunków wyraził radość, że opuścił już więzienie. Jak przyznał, bardzo nudził się w zamknięciu i wolał przyjąć karę, a później stać się wolnym człowiekiem.

Znudziło mnie więzienie, a teraz jestem wreszcie wolnym człowiekiem – cytuje ukaranego mężczyznę "Daily Star".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić