Pilny komunikat RCB. O tym musisz pamiętać 1 listopada

3

W obliczu Wszystkich Świętych 2023 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wydało specjalny komunikat. Przypomniano najważniejsze zasady, które powinny być traktowane priorytetowo przy okazji wypraw na groby.

Pilny komunikat RCB. O tym musisz pamiętać 1 listopada
Wszystkich Świętych 2023 (Getty Images, Beata Zawrzel/NurPhoto)

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych opublikowało specjalny komunikat. Przypomniano o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

Czas Wszystkich Świętych, to okres wzmożonych podróży na groby naszych bliskich. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa - zaapelowano na platformie X.

Podkreślono, że należy odpowiednio sprawdzić stan samochodu. Niezwykle istotne jest też to, by zaplanować podróż i nie prowadzić po alkoholu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Konfederacja bez przyszłości? "Utknęli na karuzeli performance’u'

RCB zwraca uwagę na konieczność zabezpieczenia bagażu. Wiązanki czy też znicze powinny być przewożone w bezpieczny sposób.

Nie jedź na pamięć - apeluje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Oczywiście pojawiło się również przypomnienie o konieczności przestrzegania przepisów drogowych. "Zdejmij nogę z gazu" - czytamy na grafice opublikowanej przez RCB.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wszystkich Świętych. Policjanci w akcji

We Wszystkich Świętych 2023 mundurowi znów będą intensywnie pracować. Na czym się skupią?

Do zadań policjantów pełniących w tym czasie służbę będzie należało zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju, jak i drogach prowadzących do cmentarzy. W miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień policjanci będą kierować ruchem. Stosowanie się do poleceń i wskazówek funkcjonariuszy z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach - czytamy na policja.pl.

Media, reklama, zakupy - Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

Przekazano ponadto, że "policjanci ruchu drogowego będą pomagać bezpiecznie dostać się podróżującym w miejsca, które tradycyjnie odwiedzamy w czasie świąt".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić