}
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Przekręt na youtubera. Seniorka z Gniezna niestety dała się oszukać

7

Było już na wnuczka i policję, teraz oszuści sięgają po rozpoznawalne nazwiska ze świata internetu. Do 77-letniej mieszkanki Gniezna zadzwonił mężczyzna podający się za... Wardęgę. Oszust przekonywał, że chodzi o tajną akcję policji, która w ten sposób próbuje ochronić oszczędności kobiety.

Przekręt na youtubera. Seniorka z Gniezna niestety dała się oszukać
Student zamordował rodziców. Sześć lat po zbrodni sąd go uniewinnił (Adobe Stock, BOgdan Bogielczyk)

O sposobach jakimi oszuści próbują omamić starsze osoby po to, by wyłudzić gromadzone przez nich latami oszczędności słyszy się w ostatnich latach na każdym kroku.

Media, reklama, zakupy- Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

Popularne są metody "na wnuczka" gdy dzwoniący złodzieje przedstawiają się jako dawno niewidziani członkowie rodziny i proszą o pomoc seniorów, którzy myśląc, że ci są w tarapatach, przelewają spore sumy na szpital, kaucję czy z innych, zmyślonych powodów.

Okazuje się, że wachlarz pomysłów towarzyszących wyłudzaczom jest niezmierzony, o czym przekonała się seniorka mieszkająca w Gnieźnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowy pomysł Sylwestra Wardęgi

We wtorek, 24 października 77-letnia kobieta odebrała telefon, a dzwoniący podszywał się pod youtubera, o którym ostatnio głośno jest za sprawą nagłośnienia seksualnych nadużyć wobec nieletnich dziewcząt przez twórców internetowych.

Dzwoniący mężczyzna podający się za Wardęgę przekonywał seniorkę, że pieniądze zgromadzone na jej kontach bankowych są zagrożone, a policja prowadzi działania mające na celu złapanie oszustów, którzy chcą wykraść jej oszczędności.

Zdesperowana kobieta przelała na jego konto ponad 60 tysięcy złotych.

77-latka uwierzyła osobie podszywającej się prawdopodobnie pod policjanta i przekazała oszczędności swoje i członka rodziny wynoszące ponad 66 tysięcy złotych na rzekomo bezpieczne konto bankowe. Fałszywy policjant zapewniał seniorkę, że po zakończonych działaniach odzyska ona swoje oszczędności. Niestety, tak się nie stało. Fałszywy funkcjonariusz nie nawiązał z nią ponownego kontaktu - relacjonuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy policji w Gnieźnie.
Autor: BBI
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić