Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Piorun trafił w dzieci na plaży. Przerażające nagranie z Puerto Rico

10

Do mrożących krew w żyłach scen doszło na jednej z plaż w Puerto Rico. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak piorun uderza w trójkę dzieci. Ofiary dramatycznego zdarzenia trafiły do szpitala.

Piorun trafił w dzieci na plaży. Przerażające nagranie z Puerto Rico
Piorun trafił w dzieci na plaży. Przerażające nagranie z Puerto Rico (X, X)

Zatrważające wideo opublikowano na profilu Nexta w serwisie X. Widać na nim trójkę dzieci, która przechadza się po plaży, chociaż zachmurzone niebo i deszczowa aura nie sprzyja spacerom.

W pewnym momencie prosto w dzieci uderzył piorun. Na nagraniu słychać głośny huk przypominający wystrzał pistoletu. Widać też charakterystyczny błysk związany z wyładowaniem atmosferycznym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Piorun uderzył tuż przed ich oczami. Niesamowite nagranie z samochodu w Szwecji

Poszkodowane dzieci natychmiast straciły przytomność i upadły na piasek. Wiadomo, że cała trójka została poważnie poszkodowana w zdarzeniu. Stan jednej osoby lekarze określają jako ciężki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak chronić się przed burzą? Tych zasad należy przestrzegać

Nagranie z Puerto Rico to dowód, że bezwzględnie nie należy przeczekiwać burzy na otwartej przestrzeni. Nie wolno również chować się pod drzewami, w pobliżu wysokich masztów czy lamp.

Najbezpieczniejsze, osłaniające przed piorunami miejsca, to m.in. samochód czy inny, w pełni zamknięty obiekt. Co zrobić, jeżeli trafiliśmy na otwartą przestrzeń bez możliwości szybkiej ewakuacji? Najważniejsze jest, abyśmy nie byli najwyższym punktem w terenie.

W takim przypadku eksperci zalecają skryć się w możliwie najniżej położonym punkcie. Z kolei jeżeli teren jest równy, powinniśmy kucnąć ze złączonymi, podciągniętymi pod siebie nogami.

Będąc z kolei w domu powinniśmy zamknąć okna, a także zabezpieczyć rzeczy na balkonie, które mogą poruszać się w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy, że uderzenie pioruna generuje moc porównywaną do 500 samochodów rozpędzonych do 100 kilometrów na godzinę.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić