Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

PiS zwalcza nepotyzm. Ale szwagierka Jacka Sasina zachowa posadę

20
Podziel się

Na początku lipca politycy Prawa i Sprawiedliwości przyjęli uchwałę przeciwko nepotyzmowi. Wiadomo już, że mimo nowych przepisów posady nie straci szwagierka Jacka Sasina, która zasiada w Radzie Nadzorczej Portu Lotniczego w Lublinie.

PiS zwalcza nepotyzm. Ale szwagierka Jacka Sasina zachowa posadę
Jacek Sasin (Getty Images)

Uchwała przeciwko nepotyzmowi przewiduje, że małżonkowie, dzieci, rodzeństwo i rodzice posłów oraz senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych państwowych spółek.

Jest jednak jeden wyjątek. Zakaz nie obejmuje osób, które zostały "zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej".

Szwagierka to "nie jest rodzina"

Wirtualna Polska zapytała władze lotniska w Lublinie, czy w związku z tą uchwałą rezygnację złożyła Angelika Konaszczuk, która zasiada w Radzie Nadzorczej Portu Lotniczego. Prywatnie jest natomiast szwagierką Jacka Sasina.

Rada Nadzorcza działa w niezmienionym składzie - poinformował portal Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego w Lublinie. - Port Lotniczy Lublin jest spółką samorządową. Właścicielami są cztery samorządy, a nie Skarb Państwa. Wspomniana uchwała dotyczy rodzin. Pani Konaszczuk nie jest rodziną - dodał.

"Dziennik Wschodni" podawał wcześniej, że Angelika Konaszczuk jest siostrą żony wicepremiera Jacka Sasina. W Radzie Nadzorczej Portu Lotniczego w Lublinie znajduje się od grudnia 2020 roku. Została do niej włączona jako przedstawiciel samorządu województwa lubelskiego. Wskazał ją marszałek województwa lubelskiego - Jarosław Stawiarski, który - jak zauważa RMF FM - jest partyjnym kolegą Jacka Sasina.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Wsio
6 miesięcy temu
Mam 500+, nie wnikam nie pytam. Udaje że nie czytam.
niewierze
6 miesięcy temu
oni nie wyglądają na głodnych, czy bez dachu nad głowa,czy nawet fizycznie niezdolnych do innych prac więc znowu kolesiowskie łgarstwo!!!
Jack
6 miesięcy temu
CV Cześć Jacek, też mam na imię Jacek, tak że przlecka może podciągnąć to pod jakieś powinowactwo, załatw jakaś robotę w SSP , nie znam się na tym , ale mi powiesz czy łapka w górę czy w dół, też dla brata ma na imię Jarosław, to może gdzieś wyżej, w Orlenie lub TVP info , w telewizji powie wszystko co mu każecie , nie ma kręgosłupa moralnego więc nadaję się aby ogłupiać tych kretynów co to dziadostwo oglądają.
Pracownik peg...
6 miesięcy temu
Pseudo Nepotyzm i pisowski ład - byle więcej takich pomysłów do wyborów tym lepiej. Dodać porażki z ostatnich lat oraz polexit mamy gotowy przepis na nadchodzące wybory, nawet Tusk nie musi się za bardzo wysilać aby wygrać. Jedynym zagrożeniem jest przekupstwo Polaków jakimś hasłem socjalnym np 1000 +, itp. Kasa robi swoje, nie ważne że rządzą debile, "darmowa " kasa na koncie robi swoje.
babcia
6 miesięcy temu
Tym ludziom.....prostym ludziom,nic zrobić nie można. Nieistotna jest dla nich opinia publiczna,przepisy, ważne żeby utrzymać się przy korycie i będą tak się tłoczyć jak te świnie, skakać sobie po łbach żeby jak najwięcej wyrwać dla siebie. Brak godności, klasy,kultury.
Samsin
6 miesięcy temu
Musi dojść do jakiegoś przewrotu czy rewolucji bo rozbiory Polski trwają!
Anka
6 miesięcy temu
Po 6 latach "karier " swoich pociotków i znajomków-ktoś wreszcie zauważył, że to NEPOTYZM:) No brawo wy...to kpina z podatników, bo każdy taki "fachowiec " -świetnie zarabiał w jakiejś spółce skarbu państwa no i dostanie godną odprawę...
Dawać
6 miesięcy temu
Zrobimy audyt stanowisk sztucznie utworzonych dla upchnięcia pociotków nieudaczników alkoholików itd w urzędach Marszałkowskich. I ci ludzie i te partie mówią publicznie o nepotyźmie. Wszyscy jesteście umoczeni w to polityczne bagno wszyscy bez wyjątku.
Rozliczyć
6 miesięcy temu
Łapówkarzy z autostrad na euro2012
Żadamy
6 miesięcy temu
Wolności dla naszych łaPOwkarzy!
Feryh
6 miesięcy temu
To jest palec-fakal i plucie w twarz społeczeństwu: "zakaz nie obejmuje osób, które zostały "zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe...."
Gosia123
6 miesięcy temu
Powinna zrezygnować z tej pracy byłoby sprawiedliwie.
gość
6 miesięcy temu
Szwagierka to nierodzina. A co mogli dać Janowskiej że wróciła do PiS.
Lena
6 miesięcy temu
Teraz Pisowcy będą wyrzekać się rodzin ,k.... dość tego nepotyzmu wszystkich na zbity łeb powyrzucać i bez żadnych praw i tak tyle się nachapali .K...a katolicy od sześciu boleści a gdzie się odwrócisz to bagno .Czy wy wstydu nie macie ,to przecież obywatele są waszymi pracodawcami .Wy nawet dla dziennikarzy ,którzy są głosem ludu nie udzielacie odpowiedzi ,tylko chcecie aby pytali o to co wy byście chcieli tak jak w mediach rządowych .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić