Plac Zamkowy. Nagle krzyknęła: "Milcz, milcz, chamie skończony"

622

Manifest ws. wyroku TK na Placu Zamkowym. Zaraz po Rafale Trzaskowskim głos zabrała była żołnierz AK, uczestniczka Powstania Warszawskiego - Wanda Traczyk-Stawska. Jej wystąpienie rozgrzało tłum, ale i wywołało niemałe kontrowersje. "Milcz, milcz, chamie skończony", grzmiała, zwracając się do jednego z narodowców. Nieopodal trwa bowiem kontrmanifestacja.

Plac Zamkowy. Nagle krzyknęła: "Milcz, milcz, chamie skończony"
Uczestniczka PW zabrała głos podczas pikiety ws. UE (YouTube, PO, Wirtualna Polska)

Po prezydencie Warszawy mikrofon podano byłej uczestniczce Powstania Warszawskiego. Wanda Traczyk-Stawska podkreśliła wagę ogromnej wartości, jaką dla Polski jest bycie w UE, co rządzący, jej zdaniem, chcą nam dziś odebrać.

Kochani, moi Kochani. My byliśmy w Europie zawsze! I nikt nas z niej nie wyprowadzi, bo my tutaj rodziliśmy się od początku. Tu są nasze korzenie. My mamy w haśle: "Za naszą wolność i Waszą". To jest nasza Europa i nikt nas z niej nie wyprowadzi.

W pewnym momencie przerwała swoje wystąpienie. Dała wybrzmieć słowom jednego z przedstawicieli środowisk narodowców, którzy zapowiedzieli kontrmanifestację do pikiety zwołanej przez Tuska. W tle słychać było jego przemowę. W końcu zagrzmiała, przerywając nieznanemu mężczyźnie.

Milcz, głupi chłopie! Milcz, milcz! Milcz, chamie skończony! Milcz, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta, jak krew się lała. Jak moi koledzy ginęli. Ja tutaj po to jestem, żeby wołać w ich imieniu. Nigdy nikt nie wyprowadzi nas z mojej Ojczyzny, która jest Polską, ale także nikt z Europy, bo Europa to moja matka także!

Po tych słowach rozbrzmiały ogromne brawa. Była żołnierz AK dodała:

Mam prawo powiedzieć: nikt, nigdy nas z naszej Ojczyzny nie wyprowadzi, a nasza Ojczyzna to Polska w Europie!
Zobacz także: Protest po wyroku TK w sprawie prawa unijnego. Relacja z Placu Zamkowego - Wirtualna Polska
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić