Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Arcybiskup przeprasza. Nagranie z katedry ma już miliony wyświetleń

46
Podziel się:

Hiszpański arcybiskup przeprosił po tym, jak dwoje artystów nakręciło pikantny teledysk w katedrze miejskiej. Duchowny tłumaczy, że o niczym nie wiedział.

Arcybiskup przeprasza. Nagranie z katedry ma już miliony wyświetleń
Hiszpański arcybiskup przeprasza (YouTube)

Francisco Cerro, arcybiskup Toledo, wyraził głębokie ubolewanie z powodu tego, co się wydarzyło w katedrze nad nagraniem klipu W sobotę publicznie przeprosił wszystkich wiernych oraz innych księży.

Hiszpański artysta C. Tangana i argentyńska piosenkarka Nathy Peluso nakręcili w katedrze fragmenty teledysku do swojej piosenki "Ateo" (hiszp. "ateista") w XIII-wiecznej katedrze w Toledo, jednym z najsłynniejszych budynków sakralnych w Hiszpanii.

Teledysk, który ukazał się w czwartek, pokazuje C. Tanganę i Peluso wykonujących pikantny taniec w katedrze.

Jako arcybiskup głęboko ubolewam nad tymi wydarzeniami i potępiam sceny nakręcone w kościele archidiecezji. Z pokorą i szczerością prosimy o przebaczenie wszystkich wiernych i księży, którzy poczuli się słusznie zranieni nadużyciem świętego miejsca - czytamy w oświadczeniu wydanym w piątek przez archidiecezję w imieniu arcybiskupa Francisco Cerro.

Niecodzienne sceny w kościele

Tekst piosenki zawiera słowa: "Byłem ateistą, ale teraz wierzę, bo cud taki jak ty musiał zejść z nieba". W innym miejscu Peluso jest pokazana... z odciętą głową Tangany. Pikantnych scen był zdecydowanie więcej, co słusznie mogło oburzyć wiernych.

Jak tłumaczy artysta, jedynym celem było promowanie dialogu ze współczesną kulturą przy jednoczesnym zachowaniu wiary w Kościół.

Teledysk ma już 3,5 miliona wyświetleń w serwisie YouTube.

Zobacz także: Dramat kobiet w Afganistanie. Talibowie je biją i poniżają na ulicy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
do budy
8 miesięcy temu
e tam ! gdzie problem ?
do budy
8 miesięcy temu
e tam ! gdzie problem ?
do budy
8 miesięcy temu
e tam ! gdzie problem ?
XD.
8 miesięcy temu
Ludzie to tylko teledysk a wy robić ie z tego aferę XD
Skrupulatny
8 miesięcy temu
Przede wszystkim to należy Pana Boga przeprosić
No raczej
8 miesięcy temu
... to jest support zreformowanego przez wrogie agendy kościoła new age?
Cierpliwy
8 miesięcy temu
Przypadek? Raczej nowoczesna agenda robi sobie z kościołów sale koncertowe i teatralne w celu profanacji? Za jakąś tam dotacje i uzurpują sobie prawo do organizacji tam dwuznacznych rozrywek. W Polsce również w niektórych świątyniach organizowane są koncerty świeckie, dlatego tabernakulum musiało zniknąć z centralnego miejsca. Agenda new age pcha się do kościołów na różne sposoby.
mmark
8 miesięcy temu
Ciekawe dlaczego nie zatańczyli w meczecie?
Nie inaczej
8 miesięcy temu
Fakty są niestety takie, a nie inne, że jak odrzucicie całkiem Chrześcijaństwo to zaleje was Islam, nieważne czy go chcecie czy nie, bo jedyne, co blokowało dostępu islamu do Europy, to było "chrześcijaństwo" głównie w wydaniu Katolickim, jakie choć nie jest zgodne z Ewangelią i ma różne oblicza, a jedno z nich jest fałszywe i podłe, to jednak mimo tego nie chcecie zobaczyć, co oznaczałoby mieć Islam w całej swej potędze na całej rozciągłości, jakby był sam jeden to zobaczylibyście, jak straszny potrafi być świat dla każdego, kto się w czymkolwiek Islamowi sprzeciwia. Nie pochwalam katolickich zbrodni i kłamstw, ale Islamu tym bardziej nie chce.
pawel-
8 miesięcy temu
e taki taniec , w ubiegłym roku w Kanadzie ksiądz na ołtarzu dwie panienki ...... uchał !
Nuuda
8 miesięcy temu
Kogo to obchodzi? WP zwalcza Kościół, to pewne.
sss
8 miesięcy temu
trw zf w Częstochowie na ulicy legionów 63 ( pasy bezpieczeństwa ) daj sobie spokój z zf trw mają bardzo fajny system okradania nowych ( bhp ma klucze )najpierw kopiują klucze do mieszkania po 3 miesiącach pozbywają się ciebie , pół roku pzniej masz okradzione mieszkanie nie do udowodnienia ze to ktos z trw zf geninialny sposob nikt nigdy sie nie kapnie ze to trw zf w trw na ulicy legionów 63 w Częstochowie nie zgadzajcie się na pracę w piwnicy wszystko co tam jest wyprodukowane jest dawane na złom specjalnie każą oszczędzać wszystko że to niby produkt drugiej kategorii jak ktoś ma jakie ktokolwiek pojęcie o życiu to sam zauważy że tam coś jest nie tak nie zgadzajcie się na pracę w piwnicy bo to jest bezsens taka praca coś produkować starać się a oni dają wszystko jak leci na hutę i na przetop do wielkiego pieca nie dajcie sobie wmówić że jest inaczej nie dajcie robić z siebie idio tow
Halina
8 miesięcy temu
Jedraszewski też by tak chciał i czarnek
Halina
8 miesięcy temu
Jedraszewski też by tak chciał i czarnek
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić