aktualizacja 

Płonie rosyjska fabryka. Gigantyczny pożar w obwodzie moskiewskim

Do pożaru doszło w fabryce farb i lakierów w rosyjskim mieście Elektrougli. Do tej pory ogień objął powierzchnię kilku tysięcy metrów kwadratowych, a toksyczny dym jest widoczny z daleka. To już drugie takie wydarzenie w tym miesiącu.

Płonie rosyjska fabryka. Gigantyczny pożar w obwodzie moskiewskim
W Moskwie płonie fabryka farb i lakierów (Twitter, @nexta_tv)

Wybuch pożaru potwierdził niezależny białoruski portal informacyjny NEXTA. Jak podano na stronie medium na Twitterze, ogień rozniósł się po powierzchni 2,4 tys. metrów kwadratowych. Miasto Elektrougli, gdzie mieści się płonąca fabryka, znajduje się w obwodzie moskiewskim.

W mieście Elektrougli w obwodzie moskiewskim płonie fabryka farb i lakierów. Pożar rozprzestrzenił się na powierzchni 2,4 tys. metrów kwadratowych – czytamy na oficjalnej stronie portalu NEXTA na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Płonie fabryka farb i lakierów. To już drugi pożar w miesiącu

Zaledwie w połowie czerwca w Rosji doszło do innego pożaru fabryki – również produkującej farby i lakiery i znajdującej się też w obwodzie moskiewskim. Jak 14 czerwca informował portal EuroWeeklyNews, ogień pojawił się budynku w mieście Odincowo na zachodnich przedmieściach stolicy kraju.

Zobacz także: Zobacz też: Eksplozja na stacji paliw na Białorusi. Dramatyczne nagranie świadka

Przy okazji poprzedniego pożaru zachodnie media jako przyczynę wskazywały "podejrzane" eksplozje. EuroWeeklyNews powoływał się na m.in. relacje naocznych świadków, którzy jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych donosili o hukach, po których z budynku zaczął wydostawać się dym.

Wybuch pożaru w Odincowie poprzedzało zatrzymanie 54-latka, który miał podpalić pojazd z wypisaną literą "Z". Był to rzekomo wyraz sprzeciwu wobec inwazji Rosji na Ukrainę, jednak tego typu rewelacje podawał rosyjski portal propagandowy "Rosbalt", więc można mieć uzasadnione wątpliwości odnośnie do tego, czy podłożenie ognia pod autem w ogóle się wydarzyło.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić