Natalia Bogucka| 

Pochodzenie koronawirusa. Głos zabrał ekspert WHO

707

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) odniosła się do słów prezydenta USA Donalda Trumpa, który powiedział, że widział dowody na to, że koronawirus pochodzi z laboratorium Wuhan. Organizacja stwierdziła, że ma pewność, iż wirus SARS-CoV-2 ma naturalne pochodzenie.

Dr Mike Ryan, ekspert ds. sytuacji nadzwyczajnych WHO
Dr Mike Ryan, ekspert ds. sytuacji nadzwyczajnych WHO (PAP)

Donald Trump obarcza Chiny winą za pandemię koronawirusa. Kilka dni temu prezydent USA powiedział, że widział dowody wskazujące na to, że wirus mógł pochodzić z laboratorium Wuhan.

Trump stwierdził, że koronawirus wymknął się Chińczykom spod kontroli. Zaznaczył, że mogło to być celowe działanie władz, które dopuściły do rozprzestrzenienia się wirusa na całym świecie.

Prezydent USA powiedział także, że Światowa Organizacja Zdrowia powinna się wstydzić, ponieważ "zachowuje się jak agencja public relations dla Chin". Trump już wcześniej zarzucał WHO sprzyjanie Chinom i wstrzymał finansowanie organizacji.

Ekspert WHO komentuje słowa Donalda Trumpa

O oświadczenie Trumpa zapytano eksperta ds. sytuacji nadzwyczajnych WHO. Dr Mike Ryan podkreślił, że organizacja jest pewna, iż koronawirus ma naturalne pochodzenie.

Wielokrotnie słuchaliśmy licznych naukowców, którzy przyglądali się sekwencjom wirusa. Jesteśmy pewni, że ten wirus ma naturalne pochodzenie - powiedział Ryan.

Ekspert WHO podkreślił, że ważne jest, by ustalić naturalnego gospodarza koronawirusa. Dzięki temu będzie można ustalić, w jaki sposób naruszono "barierę gatunkową zwierzę-człowiek" i zapobiec temu w przyszłości.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić