o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Podatek cukrowy wykończy polskie firmy? Koszmarna prognoza

7
Podziel się

Czy podatek cukrowy wykończy polskie firmy? Niektórzy nie mają złudzeń, że właśnie tak się stanie. Koszmarną prognozę przedstawia m.in. Jan Kolański z firmy Colian.

Podatek cukrowy wykończy polskie firmy? Koszmarna prognoza
Podatek cukrowy. Firmy poupadają? (Pixabay)
bDYeABLp

Podatek cukrowy sprawia, że od stycznia napoje będą objęte dodatkowymi opłatami. Nie brakuje takich, którzy ze względu na tę zmianę widzą swoją przyszłość w ciemnych barwach.

Wiele polskich firm z branży stanie na skraju bankructwa. Szacujemy, że w styczniu nasza sprzedaż może spaść o 70 proc. - mówi w programie "Money. To się liczy" Jan Kolański, prezes firmy Colian, która produkuje Grześk i oranżadę Hellena.
bDYeABLr

Podatek cukrowy. Od czego zależy jego wysokość?

Wysokość dodatkowych opłat będzie uzależniona od zawartości cukru i innych substancji słodzących w napojach. Przedsiębiorcy wciąż rozmawiają na ten temat z rządem. Kolański twierdzi, że w tym procesie nie brakuje przeszkód.

Jedno ministerstwo odsyła do drugiego, a drugie do pierwszego - zaznacza Kolański.
bDYeABLx
Zobacz także: Podatek cukrowy jak kukułcze jajo. Jeden resort odsyła do drugiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYeABLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Braaaa
4 miesiące temu
Jest to bardzo, bardzo ale to bardzo dobra wiadomość. Cukier dodawany jest bez sensu do wszystkiego, to produkt który ma sprawić że konsument będzie uzależniony i będzie chorował bo masa chorób bierze się od cukru. Więc w końcu ktoś pomyślał w tym rządzie! A co do firm to nie upadną a jak upadną to ludzie sobie poradzą, to przecież ludzie sukcesu. Oni zawsze znajdą wyjście z sytuacji. Cieszmy się z takiej decyzji. Będzie lepiej niż jest.
Siugar
4 miesiące temu
No halo... Jak widzę w keczupie 32g na 100g cukru!!!! Gdzie powiedzmy już mniejsze zło pepsi czy cola 10g na 100g cukru. Chyba się komuś już dupie poprzewracało od tego cukru. Wszędzie go dają gdzie popadnie. Jestem jak najbardziej za tym podatkiem, ludzie trochę odżyją od tych bombardowań cukrami z każdej strony.
.-..
4 miesiące temu
A o co chodzi? Tylko o to! Przecież zachodnie firmy muszą zarabiać, a że polskie są konkurencyjne, więc...
bDYeABLT
Ironik
4 miesiące temu
Czysta, żywa demagogia. To są napoje, ludzie pić coś muszą. Jedna część zaciśnie zęby i będzie kupować droższe napoje druga przerzuci się na inne co oznacza, że ktoś inny zarobi (a często ci sami, tylko wajchę w maszynie przestawią). Taki niestety jest rynek.
Sofia
4 miesiące temu
To może niech nie sypią cukru do kiełbasy to nie będą musieli płacić więcej
Proste
4 miesiące temu
Firma padnie ale zdrowszych ludzi będzie więcej, może zaczną robić coś zdrowszego to nie padną
🔯🔯🔯
4 miesiące temu
A to są jeszcze jakieś polskie firmy? Już niedługo, szykujemy się na przejęcia.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić