aktualizacja 

Trump podjął ważną decyzję. Chodzi o koronawirusa

11

W USA podjęto decyzję w sprawie ustawy o pomocy w wysokości 2,3 miliarda dolarów na COVID-19 i fundusze rządowe. Donald Trump postanowił podpisać dokument.

Trump podjął ważną decyzję. Chodzi o koronawirusa
Donald Trump (OFFICIAL WHITE HOUSE PHOTO, SHEALAH CRAIGHEAD)

Donald Trump podjął jedną z najważniejszych decyzji końca swojej kadencji. W nocy z 27 na 28 grudnia polskiego czasu podpisał ustawę o pomocy w wysokości 2,3 miliarda dolarów na COVID-19 i fundusze rządowe. Sprawa wzbudzała w USA wielkie emocje, gdyż prezydent otwarcie przyznał kilka dni temu, że ustawa jest hańbą.

Prawie 5600-stronicowa ustawa z marginesami przeszła przez Izbę i Senat. Miało to miejsce zaledwie kilka godzin po opublikowaniu tekstu. W swoim oświadczeniu Trump przyznał, że poprosił o usunięcie z rachunku wydatków wielu milionów dolarów. Eksperci podkreślają jednak, że mimo sugestii prezydenta podpisany projekt niekoniecznie został zmieniony.

Ustawa daje wiele możliwości poszkodowanym przez pandemię. Zezwala na bezpośrednie czeki w wysokości 600 dolarów dla osób zarabiających do 75 tys. dolarów rocznie. Kwota zmniejsza się w przypadku osób o wyższych dochodach i tych, którzy zarabiają powyżej 95 tys. dolarów. Wprowadzono również 600 dolarów na płatność stymulacyjną dla dziecka i nowy dodatek dla bezrobotnych w wysokości 300 dolarów tygodniowo.

W treści zwrócono również uwagę na inne aspekty. Wprowadzono ochronę przed eksmisjami. Ponadto przyznano dodatkowe pieniądze na dystrybucję szczepionek przeciwko COVID-19. Pakiet legislacyjny obejmuje również środki niezwiązane z pandemią. Chodzi między innymi o ustanowienie nowych sankcji karnych, w tym kary więzienia za naruszenie praw autorskich w przypadku transmisji online.

Trump chce więcej zmian

Trump chce podwyższeniu płatności dla osób fizycznych z 600 do 2000 dolarów. Pomysł jest wspierany przez Izbę Kontrolowaną przez Demokratów, ale prawdopodobnie zostanie zignorowany przez Senat kierowany przez Republikanów. Mimo to obie strony z zadowoleniem przyjęły podpisanie ustawy. Marszałek Izby Reprezentantów Nancy Pelosi powiedziała, że ​​decyzja Trumpa o podpisaniu ustawy była dobrą wiadomością.

Ta ustawa o pomocy jest zaliczką na to, co jest potrzebne do zmiażdżenia wirusa. Wpłacenia pieniędzy do kieszeni Amerykanów i uhonorowania naszych bohaterów -  pracowników służby zdrowia, ratowników, pracowników transportu i sanitariatów oraz nauczycieli - powiedziała Pelosi.
Zobacz także: Szczepionka na COVID-19. Druga osoba zaszczepiona w Polsce zwróciła się do dziennikarzy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić