o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Podlaskie. Setki otrutych zwierząt w okolicach Drohiczyna

207
Podziel się

Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków informuje, że w okolicy Drohiczyna (woj. podlaskie) dochodzi do masowego trucia zwierząt. Zginąć mogły setki osobników, w tym ptaki drapieżne, lisy, psy czy koty.

W wyniku otrucia zginęły setki ptaków drapieżnych, lisów, psów czy kotów.
W wyniku otrucia zginęły setki ptaków drapieżnych, lisów, psów czy kotów. (Facebook, PTOP - Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków)
bDAwbWUR

PTOP przekazał, że z informacji uzyskanych od mieszkańców okolic Drohiczyna i Korczewa wynika, że ktoś truje zwierzęta co najmniej od 2017 r. Od tego czasu zginąć mogły setki osobników.

Tak szeroka i dobrze zorganizowana akcja eksterminacji zwierząt nie może być przypadkowa - skomentowało Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Organizacja przekazała 21 próbek do analizy do Państwowego Instytutu Weterynaryjny w Puławach. Wszystkie zawierały karbofuran, czyli jeden z najbardziej toksycznych pestycydów, który był stosowany m.in. w preparatach owadobójczych.

bDAwbWUT

Został wycofany z użycia, ale ciągle bez większego problemu można go kupić za naszą wschodnią granicą - podaje PTOP.

Trucizna miała być podawana zwierzętom ze słoniną lub boczkiem. W ten sposób zatruły się m.in. dwa psy jednej z mieszkanek Drohiczyna, która znalazła kostki słoniny na polu. Boczek z karbofuranem znaleziono natomiast w przewodzie pokarmowym otrutego bociana.

Działanie tego środka jest tak szerokie i niebezpieczne, że padlinożercy pożywający się na otrutych ciałach zwierząt, padają zaraz po ich spożyciu. Widzieliśmy martwe kruki leżące wokół otrutego lisa, którego właśnie konsumowały - opisuje organizacja.

bDAwbWUZ

PTOP przekazało, że planuje złożyć w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Dodało również, że będzie dążyć do tego, aby gminy Korczew i Drohiczyn ostrzegały turystów przed niebezpieczeństwem otrucia ich zwierząt.

Zobacz także: Migracje zwierząt. Katastrofalne skutki zmian klimatu

bDAwbWVa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDAwbWVu
KOMENTARZE
(207)
Ufush
9 miesięcy temu
Trwa to co najmniej 3 lata i dalej Polska policja nie potrafi go złapać?!?!?!
BABCIA EWA
9 miesięcy temu
KATOLIK POKAZUJE SWOJE WCIELENIE
Mirko69
9 miesięcy temu
Po trzech latach planują zgłosić do Prokuratury? A co do tej pory robili wszyscy, którzy takie informacje posiadali. Oni tez powinni zostać zgłoszeni bo posiadali info o przestępstwie i je zataili.
bDAwbWVv
Adx
9 miesięcy temu
Człowiek to parszywa istota.
radek
9 miesięcy temu
podlaskie ciemnogród zacofanie i gumofilce
Najnowsze komentarze (207)
EuPi
4 miesiące temu
To teren wielbicieli PiSu! W czym im te ptaki przeszkadzają? Rozumiem żeby truli tylko kaczki, bo to konkurencja, ale inne ptaki?
EGON
9 miesięcy temu
Nabożni chrześcijanie ,w kościele co niedziela ,komunia i imię pana boga na ustach ,a po wyściu z kościoła zachowanie gorsze niż oprawców z okresu drugiej wojny światowej. taki jest obraz polskich chrześcian ,zawiści ciemnoty i głupoty.
Curusia
9 miesięcy temu
A ksiadz, przyjaciel Szyszki, tego od wyrebu Puszczy Bialowieskiej i listu corki leśnika, to odpowiadal za postrzelenie rysia a potem jego dobijanie w bagażniku?
Rob Batton
9 miesięcy temu
Prawdopodobnie tym terenem zainteresował się jakiś deweloper albo ktoś kto chce kupić tanio ten teren sprawę należy nagłośnić a nawet powiadomić prezydenta niech się ruszą,odpowiednie służby
Wiesław
9 miesięcy temu
Niektórzy nie powinni być nazywani ludźmi. Przerażające okrutna zagłada zwierząt dzikożyjących i gospodarskich trwa od 3 lat i nikt z tym nie robi. Polacy są okrutni...
sidła IR
9 miesięcy temu
jest to pracochłonne, puste pola i wioski i noce i wydaje się jeszcze nieważne. Ta osoba jest zagrożeniem bez względu na to co robi. Nieważne co robi, coś nienormalnego.
KubaKubek
9 miesięcy temu
Nie lubię oceniać zbyt pochopnie, ale po tym co widziałem że strony fanatyków PiS-u, jak mojej sąsiadce własny syn groził by zmusić ją do głosowania na PiS, czy też inny mieszkaniec został pobity bo powiedział publicznie, że nie głosuje na PiS, to nawet bym się nie zdziwił, gdyby truciciel zwierząt też był jednym z nich. To są czasy gdzie partia polityczna jest synonimem agresji oraz nienawiści.
Marta
9 miesięcy temu
Coraz to częściej powiają jest psychopaci trujący zwierzęta... To chore jakimi szkodnikami są ci ludzie! Niech wiedzą, że są mniej warci od tego czym tak gardzą! Mam nadzieję, że niebawem zostaną złapani.
bDAwbWVn
precz
9 miesięcy temu
Golebiorz?!!
edward
9 miesięcy temu
Tyle lat to trwa niewinne ptaki i zwierzeta gina i nikt z tym nic nie robi Dlaczego Policja nic nie robi i sluzby
Polska
9 miesięcy temu
w pigułce. 3 lata i dopiero teraz alarm :-/
hary-63
9 miesięcy temu
To tam jest ten lepszy sort.tfu psia mać.
Mario
9 miesięcy temu
Nasze śmieszne prawo !
Olo
9 miesięcy temu
Chłop żywemu nie przepuści
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić