Pogoda. Znów będzie gorąco. Ostrzeżenia IMGW przed upałami

Upały absolutnie nie ustępują. Jeżeli jakiś czas temu ktoś za nimi tęsknił, to teraz ma mnóstwo powodów do radości. W czwartek znów będzie gorąco. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wysokimi temperaturami.

Czwartek dostarczy kolejnych upałówCzwartek dostarczy kolejnych upałów
Źródło zdjęć: © Pixabay
Mateusz Domański

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami. Obowiązują one w takich województwach jak lubuskie i dolnośląskie.

Ile stopni Celsjusza powinni spodziewać się mieszkańcy tych województw? Wiele wskazuje na to, że w czwartek termometry wskażą tam od 29 do 31 st. C. Alert będzie obowiązywać do wieczora.

Szymon Hołownia o współpracy z celebrytami. Mówi o "telefonach z partii"

Pogoda. Jak zachowywać się podczas upałów?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, by nie lekceważyć upałów. Jak zachowywać się podczas wysokich temperatur? Oto najważniejsze wskazówki:

  • pij dużo niegazowanej wody
  • nie zostawiaj dzieci i zwierząt w aucie
  • ogranicz przebywanie w pełnym słońcu
  • noś lekką i przewiewną odzież

Przestrzeganie tych zasad jest bardzo istotne. Jeżeli nie będziemy się nimi kierować, możemy nabawić się jakichś problemów zdrowotnych.

Czytaj także:

Wybrane dla Ciebie