Pojawiły się w rosyjskich szkołach. "To dopiero początek"

Znów kremlowska propaganda wdziera się za szkolne mury w Rosji. Tym razem w szkołach miasta Tiumień pojawiły się "ławki bohaterów", upamiętniające rosyjskich żołnierzy i dowódców, którzy brali udział m.in. w wojnie w Czeczenii i w wojnie w Gruzji. Siadać przy tej ławce mogą tylko "najlepsi uczniowie". Władze zapowiadają, że takie prowojenne elementy pojawią się również w innych szkołach.

Pojawiły się w rosyjskich szkołach. "To dopiero początek"
"Patriotyczne ławki" w szkołach Tiumieni (Twitter)

Kreml sięga po umysły najmłodszych. Podczas wojny w Ukrainie, propaganda działa w szkołach ze zdwojoną siłą.

Internet obiegło zdjęcie ławki w szkole nr 7 miasta Tiumeń. W sieci zamieścił je Departament Sportu obwodu tiumieńskiego. Widzimy na nim, że na powierzchni stołu pojawiła się specjalna naklejka, przedstawiająca generała-majora Romana Szadrina.

Prowojenne ławki w rosyjskich szkołach

Z opisu wynika, że brał on udział w wojnach, w których zaangażowana była Rosja, m.in. w Czeczenii oraz w Gruzji. Na plakacie przedstawiono także wszystkie nagrody dowódcy oraz informacje o jego "największych sukcesach".

Departament Sportu tłumaczy, że "to dopiero początek". Zapowiada, że takie ławki pojawią się w innych szkołach miasta. Planuje się, że pojawi się ich łącznie 21. Będą upamiętniały pochodzących z obwodu tiumeńskiego żołnierzy i dowódców, którzy zostali oznaczeni medalem "Bohater Rosji".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Siedzieć mogą tylko "najlepsi"

Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie pojawią się również ławki upamiętniające żołnierzy, którzy wzięli udział w agresji na Ukrainę. Jak czytamy w komunikacie, takie prowojenne symbole pojawią się "w najlepszych salach szkoły", a siedzieć przy nich będą mogli "tylko najlepsi uczniowie".

Każda szkoła, w której pojawią się takie ławki, jest w jakiś sposób powiązana z pewnym Bohaterem Rosji. Ważne jest, aby dzieci w wieku szkolnym zrozumiały znaczenie tej akcji, znały Bohaterów Rosji z widzenia i były dumne, że ich szkoła ma Biurko Bohaterów. To jest osobista motywacja dla każdego — mówi Nikołaj Mytsik, sekretarz Komisji Edukacji Patriotycznej obwodu tiumeńskiego.
Zobacz także: Rosyjska inwazja. Komu sprzyja pogoda w Ukrainie? Generał wyjaśnia
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić