aktualizacja 

Pojechaliśmy na osiedle Mentzena. Zapytaliśmy o niego sąsiadów

373

Sławomir Mentzen pochodzi z Torunia, ale w nadchodzących wyborach do Sejmu będzie "jedynką" Konfederacji w Warszawie. Pojechaliśmy na osiedle, na którym żyje polityk i zapytaliśmy o niego sąsiadów.

Pojechaliśmy na osiedle Mentzena. Zapytaliśmy o niego sąsiadów
Pojechaliśmy na osiedle Mentzena. Zapytaliśmy o niego sąsiadów (FORUM, Adam Chelstowski)

Mentzen urodził się w Toruniu i tam ma dom, gdzie mieszka z żoną i trójką dzieci. Położny jest w zamożnej części miasta, ma klasyczny wygląd i sporą, ogrodzoną ze wszystkich stron działkę.

Obok posiadłości Mentzena stoją inne imponujące domy jednorodzinne. W tej części miasta nie ma wielkiego "życia". Panują raczej cisza i spokój. Kiedy byliśmy na miejscu, w pobliżu nie widać było nawet spacerowiczów, wydawało się, że wszyscy są albo w swoich domach, albo w pracy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klapa sondażowa Konfederacji. "Na koniec wychodzi Grzegorz Braun"

Ostatecznie udało nam się porozmawiać z kilkoma osobami. Zapytaliśmy, jakim sąsiadem jest Sławomir Mentzen.

Sąsiedzi o Sławomirze Mentzenie

Z relacji mieszkańców wynika, że polityk Konfederacji nie utrzymuje bliskich kontaktów z lokalną społecznością. Niektórzy nasi rozmówcy podkreślili, że daleko im do poglądów prezentowanych przez polityka, jednak szanują go jako sąsiada.

Nie chcę wypowiadać się na temat tego sąsiada. Nie popieram jego poglądów. Rzadko go też widuję. Wiem, że niedawno się wprowadził - przyznał jeden z mężczyzn, który jest właścicielem domu w okolicy.

Wtóruje mu inny sąsiad, który także podkreśla, że bardzo rzadko widuje polityka. - Jego prawie nie ma. To trochę widmo. Co tu dużo gadać? Nie utrzymujemy żadnych relacji, prawie nie mówimy sobie "dzień dobry". Ma swój dom i tyle. Nie wiem, czy to się zmieni w przyszłości - mówi rozmówca o2.pl

Inny mieszkaniec wspomina, że widuje Mentzena, gdy polityk uprawia jogging. - Często mijam się z Mentzenem, gdy biega. Każdy odwraca jednak głowę w swoją stronę. Być może on nie zna ludzi, bo jednak z tego, co wiem, częściej jest w swojej firmie albo w Warszawie. Chyba tam można go spotkać - przekazał nam sąsiad Mentzena.

Mentzen: "Nie kojarzę jeszcze ludzi"

Skontaktowaliśmy się z samym Mentzenem, aby dopytać, czy rzeczywiście nie utrzymuje relacji z sąsiadami. Polityk tłumaczy, że na osiedle wprowadził się niedawno i nie miał jeszcze czasu na zacieśnianie więzi.

Nie kojarzę jeszcze ludzi, którzy mieszkają na moim osiedlu. Wprowadziłem się w tym roku. Nie miałem nawet czasu, aby poznać się z sąsiadami. Jestem zajęty obowiązkami zawodowymi. Być może to się zmieni w przyszłości? - powiedział Mentzen w rozmowie z o2.pl.

Dodał, że przygotowania do wyborów sprawiły, że większość czasu spędza poza Toruniem.

Wybory parlamentarne. Drastyczny spadek popularności Konfederacji

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Konfederacja swoje listy wyborcze ogłosiła pod koniec lipca. Mentzen otwiera listę w Warszawie, a na kolejnych miejscach w stolicy znaleźli się Jakub Banaś - syn szefa Najwyższej Izby Kontroli, oraz Aleksander Kowaliński. W Toruniu zaś "jedynką" Konfederacji jest Przemysław Wipler.

W najnowszym sondażu wyborczym Wirtualnej Polski Konfederacja zaliczyła drastyczny spadek popularności. Chęć głosowania na partię wyraziło 7,8 proc. respondentów - to spadek aż o 5,3 proc. Przed Konfederacją w zestawieniu są Zjednoczona Prawica, w tym PiS (34,5 proc.), Koalicja Obywatelska (31,2 proc.) i Trzecia Droga, czyli Polska 2050 i PSL (9 proc.).

Autor: MAL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić