Jakub Artych
Jakub Artych| 

Pokazali efekty pożaru w lesie. Wystarczyło jedno ognisko

5

Na terenie Leśnictwa Czarna Woda w minionych dniach doszło do pożaru, którego przyczyną był człowiek. "Apelujemy o rozwagę" - podkreśla nadleśnictwo, które pokazało w mediach społecznościowych kilka zdjęć po pożarze. Las wygląda porażająco, cała okolica została strawiona przez ogień.

Pokazali efekty pożaru w lesie. Wystarczyło jedno ognisko
Pożar w nadleśnictwie. Jest specjalny apel (Facebook)

Nadleśnictwo Kaliska w obecnych granicach powstało 1 stycznia 1973 roku, wcześniej obszary te należały do nadleśnictw: "Bartel Wielki", "Wirty" i historycznego nadleśnictwa "Leśna Huta" (włączonego wcześniej w struktury nadleśnictwa Bartel Wielki).

Obszary lasów państwowych zarządzanych przez nadleśnictwo rozpościerają się na obszarze trzech powiatów województwa pomorskiego: chojnickiego, kościerskiego i starogardzkiego.

Niestety, na terenie Leśnictwa Czarna Woda w minionych dniach doszło do pożaru, którego przyczyną był człowiek. Najpewniej las zajął się od niedogaszonego ogniska, które ktoś rozpalił w lesie. O tej porze roku, gdy nie pada i jest bardzo ciepło, to niezwykle groźne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Udało jej się uniknąć porwania. Uczennica przerywa milczenie
Pogoda za oknem cudowna, słoneczko grzeje, żadnej chmurki na niebie, wiatr zawiewa a te wszystkie czynniki wpływają na szybkie rozprzestrzenianie się pożarów. Prosimy o nierozpalanie ognisk, grilli na terenach leśnych oraz biwakowania poza miejscami wyznaczonymi - czytamy na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jaką powierzchnię ma nadleśnictwo?

Powierzchnia gruntów leśnych zarządzana przez nadleśnictwo to 19 849 hektarów. Pod względem regionalizacji geograficznej obejmuje północne połacie kompleksu leśnego Borów Tucholskich znajdujące się na pograniczu pojezierzy południowo i wschodniopomorskiego. To tereny niezwykle bogate i atrakcyjne przyrodniczno.

Jak podkreślają Lasy Państwowe, na obejmującym lasy Nadleśnictwa Kaliska obszarze występuje niewielka zmienność klimatyczna, która wynika z rozciągłości południkowej oraz rzeźby terenu, w tym głównie z położenia w stosunku do barier wysoczyznowych na północy i równin na południu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić