Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Aldona Brauła
|

Polacy polecieli do Meksyku. Wycięto im narządy

21
Podziel się

Do Meksyku miało polecieć trzech Polaków, którym pracę załatwił inny rodak. Dwóm z nich z wycięto narządy. Jak przekazuje Onet, jeden z nich nie żyje, a drugi znajduje się w stanie śpiączki. Na miejscu trwa śledztwo w tej sprawie.

Polacy polecieli do Meksyku. Wycięto im narządy
Polakom, którzy poelcieli do Meksyku wycięto narządy. (Getty Images)
bFdPSSBh

Cała sprawa jest bardzo tajemnicza. Wiadomo, że w pierwszej połowie lutego do Meksyku polecieli młodzi mężczyźni w wieku około 20 lat. Mieli tam zapewnioną pracę, jednak jak przekazuje Onet, nie wiadomo, na czym dokładnie polegała.

Polecieli do pracy. Wycięli im narządy

Pracę miał załatwić Polakom inny rodak jednak nie wiadomo czy brał udział w przestępstwie, czy wszystko jest nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności. W ubiegłym tygodniu rodzina jednego z mężczyzn dostała wiadomość, że ten nie żyje. Zaś jego kolega w ciężkim stanie trafił do szpitala i obecnie jest w śpiączce.

bFdPSSBj

Z nieoficjalnych informacji wynika, że obaj mężczyźni mieli wycięte narządy wewnętrzne. Nie wiadomo, w jakich okolicznościach i gdzie do tego doszło. W sprawie jest także trzeci Polak, jednak jemu najwyraźniej nie wyrządzono żadnej krzywdy - bezpiecznie wrócił do Polski.

Zobacz także: Dziewczyna za 200 dolarów. Współczesne niewolnictwo w Indiach

Zmarłemu mężczyźnie wycięto prawdopodobnie kilka narządów. Nie wiadomo gdzie trafiły i kto za tym stoi. Polskie MSZ potwierdziło, że w sprawie toczy się śledztwo.

bFdPSSBp
Sprawa, o którą pan pyta, jest znana polskiej służbie konsularnej i dotyczy trzech obywateli polskich. Ambasada RP w Meksyku po uzyskaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie podjęła stosowne działania. Konsul RP jest w stałym kontakcie z członkami rodzin poszkodowanych, pracodawcą oraz miejscową prokuraturą, która bada okoliczności sprawy - przekazało Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdPSSBK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
santos
11 miesięcy temu
W 2014 roku Clint Williamson, specjalny prokurator Unii Europejskiej ds. badania handlu organami ludzkimi podczas wojny w Kosowie, przedstawił w Brukseli rezultaty swego trzyletniego śledztwa. Jak twierdzi, zgromadzono wystarczające dowody, aby postawić zarzuty dotyczące handlu organami ludzkimi w Kosowie i Albanii po zakończeniu wojny. Ofiarami byli Serbowie, porywani i więzieni w tajnych obozach. Wycinano im nerki i inne organy, a potem zabijano lub pozostawiano bez pomocy medycznej. Zdobyte w ten sposób ludzkie organy do przeszczepów wywożono drogą lotniczą, najczęściej do Turcji, a następnie sprzedawano na czarnym rynku. Przywódcą UCK był Hashim Thaci, późniejszy i obecny (od 2008 r.) premier Kosowa, lider Demokratycznej Partii Kosowa, główny negocjator w Rambouillet warunków niepodległości tej byłej serbskiej prowincji.Do dzisiaj nikt za to nie został pociągnięty do odpowiedzialności.
Gosc
11 miesięcy temu
Ciekaw jestem kto na miejscu prowadzi śledztwo tam śledztwo kończy się w momencie odnalezienia zwłok żaden prokurator czy policjant nie odważa się poprowadzić go dalej bo gdyby to zrobili to następnego dnia odnaleziono by ich rozczłonkowanych
stek bzdur
11 miesięcy temu
Co za stek bzdur tekst i wasze komentarze. Prawdą jest tylko śmierć Polaka i ciężki stan jego kolegi
bFdPSSBL
Z daleka
11 miesięcy temu
Mieszkam za oceanem ponad 30 lat.Od Meksyku z daleka.Nawet kierowcy ciężarówek z towarem do Mekdyku dojeżdżają tylko do granicy a dalej biorą towar Meksykanie.Tu nawet mordują w domach wczasowych.Tylko samobujca wjedzie do tego kraju .To jest dziki kraj i reszta krajów na południe od Meksyku.
Kadaris 21
11 miesięcy temu
Witam.Wiem że to się dzieje na pożądku dziennym.Większośc spraw nie ujrzy światła,i nikt nawet nie wie co i gdzie.Poprostu znikają ludzie,rozpływają się w powietrzu jak kantora!!!Ja sama jestem w posiadaniu filmiku,który mi przesłał znajomy.Akcja dzieje się na pustyni w Meksyku.Ktoś to pilnował z góry,a oprawca dla zabawy nożem na żywca,obrzynał skórę razem z ciałem,a ten młody chłopiec-ofiara miał zawiązanie usta,i tracił bez przerwy przytomnośĆ,a oprawca bił to po twarzy i nie przestawał zrzynać skórę z całej klatki piersiowej.Na koniec zrobił dziurę pod żebrami i wyrwał serce i pokazał jak jeszcze bije.Po obejrzeniu,tego nie mogłam normalnie funkcjonować.Film ten jakiś czas był dostępny na Internecie.Potem ktoś to usunął.Zastanawiam się,gdzie się kończy CZŁOWIECZEŃSTWO A GDZIE ZACZYNA ZEZWIERZĘCENIE!!!????
Gosc
11 miesięcy temu
Dobrze wiedzieli po co jadą. Po jednym narzadziku i do domku z workiem kasy a tu ktoś się rozochocił o ciach więcej. I ooo tragedia.
ico
11 miesięcy temu
polak,polakowi zzgotował ten los
Nikoś D.
11 miesięcy temu
Mieli tam brać udział w Polish Talent Show. Uczestnik ma wypić butelkę wódki i szybko włamać się do samochodu. Niestety wszystkie VW produkowane w Meksyku mają już system bezkluczykowy i nasi nie wiedzieli gdzie włożyć łamaki i wytrychy.
Marek
11 miesięcy temu
Za kokaina a nie pracą.
O jeżu
11 miesięcy temu
To był gang Olsena z Podkarpacia.
O jeżu
11 miesięcy temu
Uczciwy Polak jedzie trzeźwy własnym samochodem do pracy.
Gosc2
11 miesięcy temu
W Jakim okrutnym swiecie zyjemy?
Robert
11 miesięcy temu
oj tam , w Meksyku tez jest bardzo ważna bozia z kosmosu itp. gusła i zabobony
bFdPSSBD
Jose Hernande...
11 miesięcy temu
Do Meksyku do pracy? To jacyś mega naiwniacy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić