Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Śląskie. Handel ludźmi i prostytucja. Grupa przestępcza rozbita

12
Podziel się

Policjanci z Katowic (woj. śląskie) zakończyli śledztwo w sprawie grupy przestępczej, która zajmowała się handlem ludźmi i czerpała korzyści z prostytucji. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 7 osobom, którym grozi do 15 lat więzienia.

Śląskie. Handel ludźmi i prostytucja. Grupa przestępcza rozbita
Śląskie. Handel ludźmi i prostytucja. Grupa przestępcza rozbita (Policja)
bETRxLlx

Śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej z woj. śląskiego trwało blisko 2 lata. Jej członkowie zajmowali się handlem ludźmi i zarabiali na prostytucji. Popełniali również inne przestępstwa takie jak pobicia, groźby karalne i zmuszanie do innych czynności seksualnych.

Policja zatrzymała w sprawie łącznie 7 osób. Pierwsze zatrzymania podejrzanych miały miejsce w kwietniu ubiegłego roku. Akcja prowadzona była wówczas w kilku miastach woj. śląskiego.

bETRxLlz
Najpierw kryminalni, wraz ze śląskimi antyterrorystami, zatrzymali 46-latka, podejrzanego o handel ludźmi. Jak się okazało, mężczyzna wykorzystał trudną sytuację życiową jednej z pokrzywdzonych i zwerbował ją do pracy w nocnym klubie. Gdy policjanci wkroczyli do tego lokalu, w ich ręce wpadł założyciel całego interesu oraz członkini grupy. 42-letni mężczyzna i kobieta w tym samym wieku, czerpali korzyści finansowe z nierządu. Kolejną zatrzymaną osobą była 51-letnia kobieta, która również kierowała grupą. Oboje zajmowali się tego typu działalnością od 2014 roku, a z nielegalnego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Na wniosek policji i prokuratury, sąd aresztował wszystkich zatrzymanych na trzy miesiące - informuje śląska policja.

We wrześniu mundurowi zatrzymali trzy kolejne osoby: 38-letniego taksówkarza oraz dwóch kierowców w wieku 37 i 52 lat zatrudnionych w klubie. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 15 lat więzienia.

W całej sprawie na poczet przyszłych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli mienie i nieruchomości o wartości ponad 1 mln zł - podaje policja.
bETRxLlF

Zobacz także: Dziewczyna za 200 dolarów. Współczesne niewolnictwo w Indiach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETRxLma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Kukurydza
rok temu
Sprzedać ich do męskiego domu publicznego niech posmakuja to do czego zmuszali te kobiety.
Maliniak
rok temu
Spokojnie, nie martw się. Nawet jak ludziom zostanie udowodniona wina sprzedania jej do stręczycielom w Egipcie, to nawet jak dostaną prawomocne wyroki skazujące, to włos im z głowy nie spadnie, Adrian ich ułaskawi!
ggggggg
rok temu
Przed wyborami prezydent, o ile tak to można nazwać ich ułaskawi.
bETRxLmb
dekadent
rok temu
jeśli w przemocy kobiety dorównują mężczyznom to mysia utopia Coulhona dzieje sie na naszych oczach degenerujemy sie, 3 faza stagnacji 4 ostatnia wymieranie, wbrew pozorom konsumpcjonizm jest gorszy od totalitaryzmu
Iza
rok temu
Co ze sprawa Magdy Zuk. Mloda dziewczyna 3 lata nie zyje a my dalej nie wiemy kto ja sprzedal
H.Z
rok temu
Gdyby w naszym katolickim kraju nie było zapotrzebowania na tego typu "usługi " to prostytucji by nie było!!! A tu masz...prostytucja kwitnie i ma się dobrze:)
afrykaner
rok temu
czy nie byli pod ochroną naszej dzielnej milicji? a może za mało dali w łapę,ciekawe który się powiesi na leżąco.
Ehh
rok temu
A czemu nie zalegalizować prostytucji i czerpać z tego zyski... nie rozumiem tego sytemu
Realista
rok temu
Za taki czyn nieludzki po 25 lat i pozbawienie praw publicznych dożywotno.
Ohoo
rok temu
Kierowcy zatrudnieni w klubie 15 lat więzienia!!! Tyle w Polsce to daje się za zabójstwo.
Ostro
rok temu
Wskazuje na poziom który zajmujemy... Na teraz.. Następnym razem
Apple
rok temu
I po trzech miesiącach wyjdą na wolność wrócą do starej ,,działalności gospodarczej'' pod szyldem salon SPA i tyle w tym temacie. Sutenerzy maja się świetnie u nas w kraju nazywając siebie ,,przedsiębiorcami'' i ,,pracodawcami''.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić